Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás a hamisabb:...

Melyik vallás a hamisabb: Jehova tanúi vagy a mormonok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 7. 12:09
1 2 3 4 5
 31/49 qkker1 ***** válasza:
76%

"Utsó, igazad van, hisz Jehova Tanúi tökéletesen követik a Szentírást. Sajnos, az összes többi alaposan eltért tőle. Mint az itt kommentelő csőcselék"


Igazi keresztény komment!

Ja nem, csak egy jt-s firkálmány!

2019. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
14%

30

"Valóban nem kellene, de akkor nem kellene egyháztörténeti érveket felhozni a tanításaitok védelmére, mert csak nevetségessé teszitek magatokat.

Akkor a Bibliából kellene érvelni. Jaj, de azt sem ismeritek?"

Mit gondolsz, Miből érvelnek a Tanúk? Bibliából Biblia versekkel. És a szent szellem ad értelmet, ahoy az első században is, az vezet, nem egy emberi világi iskola.

Az oktatást mindig a gyülekezetben folytatták, ahova Isten imádatát jártak gyakorolni, és nem iskolai intézményekbe, ahova más hivő, vagy gondolkodású, vallású ember jár.

Azt nagyon jól tudjuk, magából a próféciákból, hogy Isten szelleme nélkül, hiába állitották a Farizeusok, hogy Őt képviselik, nem voltak elfogadhatóak. Mert nem támogatta Őket a szellem, és nem is választott Földi képviseletet sokáig.

Ha valaki iskolázottságra hivatkozik az Bibliai értelemben semmit nem jelent, ha nincs összhangban az igazsággal, a teljes Bibliával.

(2Timóteusz 3:7) 7 és akik mindig tanulnak, ám soha nem képesek pontosan megismerni az igazságot.

A képesitést Isten adja, de nem világi iskolákban.

(1Korintusz 1:26–29) 26 Hisz látjátok, testvérek, hogy amikor Isten elhívott titeket, nem sokan voltak olyanok közületek, akik emberi mércével bölcsek, akik hatalmasok vagy előkelő származásúak, 27 hanem a világ bolondjait választotta ki Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket, és a világ gyengéit, hogy megszégyenítse az erőseket. 28 És a lenézetteket meg a világban jelentékteleneket választotta ki Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket, 29 hogy senki se dicsekedjen Isten színe előtt.

2019. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem értem, hogy a tanúk miért gondolják, hogy, csak ők élnek úgy, ahogy Isten kéri? Én voltam néhány egyházban, vagy neten is hallgatok tanításokat, és igen is komolyan veszik más egyházak is Istent! Erkölcsösen élnek, becsületes keresztények. Nem ismeritek a gyülekezeteket sajnos, mert tilos megismernetek, ezért gondoljátok, hogy csak ti éltek a Szentírással összhangban. Más gyülekezetekben is heti 1-2 alkalommal mindenki eljár összejövetelre, végeznek missziós munkát, segítik egymást, adakoznak a rászorulóknak...Akkor miért is vagytok ti különbek? Miért csak ti vagytok elfogadhatóak Istennek?
2019. dec. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
23%

@33


Szociális alapon vizsgálva igazad lenne/lehetne, de teljesen logikus, amit állítanak.


A Biblia szerint Istennek mindig is csak egyetlen kiválasztott népe volt.


Egyetlen Édenkert volt, egyetlen első emberpárral.


Egyetlen bárka volt. Ha akkoriban volt igaz, Isten előtt elfogadható ember, akkor annak abban az egyetlen bárkában kellett lennie a túléléshez.


Bárhol másutt volt, elsöpörte az áradat.


A Tanúk szerint ma is egyetlen "bárka" van. Teljesen logikus és következetes.

2019. dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
76%

"A Biblia szerint Istennek mindig is csak egyetlen kiválasztott népe volt.

A Tanúk szerint ma is egyetlen "bárka" van. Teljesen logikus és következetes."


Talán azért tűnik logikusnak, mert nem fogadjátok el Krisztust. Krisztus azzal küldte apostolait, hogy tegyenek tanítványává minden népet.

De a ti szektátok már ott megbukik, hogy Jézus ígérete alapján az Egyházán sosem vesznek erőt a pokol kapui, a ti tanításotok ennek ellent mondva a 18. század végén alapult, minden komolyabb előzmény nélkül. Na jó, a néhány évtizeddel korábbi Miller-mozgalom volt az egyetlen előzménye.

2019. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
16%
az, hogy Istennek mindig egy népe volt, nem jó indok szerintem. Miért csináltatott volna 2, vagy 3 bárkát? Az első században alakult a kereszténység és ők sem voltak mindenben egy véleményen. Jézus azt mondta, hogy, aki nincs ellenünk, az velünk van, ha jól emlékszem. Mindig is az Isten szeretete, a hit számított, így nem értem továbbra sem, miért ölné meg az Atya pl. a Baptistákat, Reformátusokat, Stb...
2019. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus azt mondta, hogy, aki nincs ellenünk, az velünk van, ha jól emlékszem."


Ezt hol is írja a Biblia? :)

2019. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
75%
Ezt se tudod, te írásmagyarázó?
2019. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 szp72 ***** válasza:
44%

"Jézus azonban ezt mondta neki: Ne akadályozzátok őt, mert aki nincs ellenetek, az mellettetek van." (Lk 9,50)


A mondás fordítottja is igaz:


"Aki nincs velem, az ellenem van, és aki nem gyűjt velem, az szétszór." (Lk 11,23)

2019. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
35%
igen, erre gondoltam. Isten igazságos.Úgy gondolom, hogy ha ezek a tantételek annyira fontosak lennének, hogy az örök élet műlik rajta, akkor azt az Isten ennél sokkal egyértelműbben leíratta volna. Viszont azt mondta, hogy ne ítélkezzünk mások felett, szeretet legyen közöttünk, és hit. Bár elmehetne egy tanú néhány Istentiszteletre, akkor látnák, hogy nem csak ők szeretik az Urat, várják vissza és igyekeznek becsületesen élni. Én is nagyon meglepődtem, amikor először merészkedtem egy Baptista Istentiszteletre... akkor gondolkodtam el, hogy valami nem stimmel, hiszen ezek ugyan olyan hívők, mint a tanúk. Akkor meg, hogy lehet, hogy Isten őket elpusztítja, csak, mert Jézussal is beszélnek például...
2019. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!