Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondoltok...

Jehova tanúi mit gondoltok róluk lehet bennük bízni?

Figyelt kérdés
Heló pár héttel ezelőtt megállítottak az utcán és kérdezgettek, hogy milyen vallású vagyok egyébként (Római katolikus). Azt mondták, hogy az egy tökéletlen embertől származó vallás és nem Istentől származik. Felháborodtam és elakartam menni mire az egyik megfogta a kezem és vissza húzott. Azt mondta, hogy élve égek majd a pokolba ha továbbra is a vallásomat követem. Szerintetek ez normális?

2019. júl. 25. 15:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/202 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem normális.

De mindjárt itt lesznek, és megvédik magukat. :-)

2019. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/202 anonim ***** válasza:
94%
Erőszakos szekta, nm megbízhatóak.
2019. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/202 A kérdező kommentje:
Legyenek itt védjék csak meg magukat de legközelebb tuti én is megvédem magam tőlük! Ne más embereket folyásoljanak be! Minden vallás Istentől ered mindegy miben hisz az ember! Nem így kell toborozni követőket, hogy a halálba vigyék!
2019. júl. 25. 15:59
 4/202 Molyember ***** válasza:
100%
Ha megfogná a kezem, én is megfognám az övét, de attól összepisilné magát. Egyébként a te hibád, minek állsz le beszélgetni bárkivel is? Ha jön egy hajléktalan, akkor adsz neki aprót, cigit, ami van, a többiekkel meg ne foglalkozz.
2019. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/202 anonim ***** válasza:
83%

Biztos jehovások voltak, mert ők nem hisznek a tüzes pokolban, szerintem másik szektával kevered össze, nem csak jehovások hirdetik az "igét" az utcán.

Amúgy nem volt normális, bármilyen felekezetű is legyen.

2019. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/202 anonim ***** válasza:
81%
Igaz, Jehova tanúi nem hisznek a tüzes pokolban. Nem is azzal a kérdéssel szoktak indítani, hogy milyen vallású vagy, hanem azzal, hogy tudod-e, hogy mi fog történni ezzel a világgal. Szerintem sem Jehova tanújával találkoztál.
2019. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/202 anonim ***** válasza:
71%
Ezek a térítők nem jehovisták voltak, az tuti
2019. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/202 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem és azt mondta ők hirdetik a valódi vallás a Jehova országának eljövetelét. Nem nem állok meg bárkivel az utcán de mond meg, hogy ha pont ott vagy és látod, hogy követ elkezdesz sietni de fut utánad mit tegyek? Persze megálltam de nem gondoltam volna, hogy ilyen rossz emberek lesznek, akik megállítanak. Adtak egy őrtorony nevű valami újságot jó lesz tüzelni vele! Nem szeretem a szektákat meg is mondtam már párszor mikor kopogtattak vagy csengettek is. Akkor is voltak érdekes szavaik pl: hogy tudom-e hogy milyen lesz a világ? Mit gondolok az Istenről stb...
2019. júl. 25. 17:33
 9/202 anonim ***** válasza:
77%

Ha Őrtoronyt nyomkodtak a kezedbe, akkor mégis Jehova tanúi voltak.

Mondjuk, én azért nem bízok bennük, mert annak ellenére, hogy Károli Bibliát hordoznak maguknál, valójában nem hisznek benne. Ha bármelyik részére hivatkozok, mindig az a válasz, hogy ez se jól van benne fordítva, ez se, meg ez se, hát akkor miért van náluk? Miért nem a saját Új Világ fordításukkal mászkálnak? Mert akkor nem lehetne elhitetni az emberekkel, hogy ők is ugyanazt a Bibliát vallják, mint a keresztény felekezetek, közben meg dehogyis!

2019. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/202 anonim ***** válasza:
59%
van olyan jehovisra aki az ó és új rész minden sorát elolvasta szerintem 1000 ből van csak mindig 1-2 fő. mindig csak itt-ott beleolvastak. tévedek?!
2019. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!