Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az hogy "Urunk...

Mit jelent az hogy "Urunk színeváltozása"?

Figyelt kérdés
Csomó templomnak van ilyen neve, ez mit takar? Hogyan változott meg Urunk színe?

2019. dec. 9. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
lsd
2019. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez így... sok.

Isten az abszolút fehérség. Maximum a mi korunk változása miatti máshogy reflektálódásról beszélhetünk.

Ez túl sok jelentésű lehet. Fejtsd ki privátban, és adok pontos értelmezési lehetőségeket.

2019. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy változott meg? Ahogy a Szentírásban olvashatod:

"Hat nap múlva Jézus maga mellé vette Pétert, Jakabot és Jánost, a testvérét, és fölvitte őket külön egy magas hegyre, és színében elváltozott előttük. Ragyogott az arca, mint a nap, a ruhái pedig fehérek lettek, mint a napsugár. És íme, megjelent nekik Mózes és Illés, s beszélgettek vele."

2019. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jézus találkozott Mózessel és falfehér lett. Vagy kék, lila és zöld. Fekete vörös.
2019. dec. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

LUKÁCS 9

28.

És lőn e beszédek után mintegy nyolczadnappal, hogy maga mellé vevé Pétert, Jánost és Jakabot, és felméne a hegyre imádkozni.

29.

És imádkozása közben az ő orczájának ábrázata elváltozék, és az ő ruhája fehér és fénylő lőn.

30.

És ímé két férfiú beszél vala ő vele, kik valának Mózes és Illés;

31.

Kik dicsőségben megjelenvén, beszélik vala az ő halálát, melyet Jeruzsálemben fog megteljesíteni.

32.

Pétert pedig és a vele lévőket elnyomá az álom; de mikor felébredtek, láták az ő dicsőségét, és ama két férfiút, kik vele állanak vala.

33.

És lőn, mikor azok eltávoztak ő tőle, monda Péter Jézusnak: Mester, jó nékünk itt lennünk: csináljunk azért három hajlékot, egyet néked, Mózesnek is egyet, és egyet Illésnek; nem tudván mit mond.

34.

És mikor ő ezeket mondá, felhő támada és azokat beárnyékozá; ők pedig megfélemlének, mikor azok bementek a felhőbe.

35.

És szózat lőn a felhőből, mondván: Ez amaz én szerelmes Fiam, őt hallgassátok.

36.

És mikor a szózat lőn, találtaték Jézus csak maga. Ők pedig hallgatának, és semmit abból, a mit láttak, senkinek el nem mondának azokban a napokban.


Ez alapvető tájékoztató a szentírás helyes értelmezésez. Ez támasztja alá, hogy a kereszténység Jézus követését jelenti és eltér az ószövetségi felfogástól:



33.

És lőn, mikor azok eltávoztak ő tőle, monda Péter Jézusnak: Mester, jó nékünk itt lennünk: csináljunk azért három hajlékot, egyet néked, Mózesnek is egyet, és egyet Illésnek; nem tudván mit mond.

34.

És mikor ő ezeket mondá, felhő támada és azokat beárnyékozá; ők pedig megfélemlének, mikor azok bementek a felhőbe.

35.

És szózat lőn a felhőből, mondván: Ez amaz én szerelmes Fiam, őt hallgassátok.


1. A judeizmus alapkönyvei az öt mózesi és a próféták könyve. E kettőre így is hivatkoznak: Mózes és a próféták.

Itt illés és Mózes szó szerint erre utal. Elmennek. Péter butaságot mond mikor Jézust és a múltat egy kalap alá akarja venni.

35. És szózat lőn a felhőből, mondván: Ez amaz én szerelmes Fiam, őt hallgassátok.

Ez jelenti azt, hogy nekünk, Jézus követőinek az evangélium tanításaira kell figyelnünk, nem a tórára és a prófétákra... Röviden a kereszténység nem az Ószövetség népe

2019. dec. 10. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szp72 ***** válasza:
100%
A "szín" az a külső, a látható rész. Jézus egy alkalommal három tanítványa előtt színében elváltozott, vagyis egyszerű emberi kinézete dicsőséges isteni ragyogásban jelent meg. Ez csak egy átmeneti elváltozás volt, ami pár percig vagy egy óráig ha tartott. Amikor azonban feltámadt és felment a mennybe az isteni ragyogású külseje lett úgymond a normális külseje, de persze megjelenhetett régi egyszerű emberi külsejében is ha akart.
2019. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pelgrim ***** válasza:

"Urunk színeváltozása" Egy esemény Nazareti Jézus életéből. Hogy mit takar a templomok ilyen neve, azt az alpítóktól kellene megkérdezni. Az újszövetség könyveiben három különböző elbeszélést is találhatunk az eseményről, de hogy mi volt a célja és mit jelenthet, azt az evangéliumok szerzői nem említik.

Szerintem Jézus ezzel többek között egy „kóstolót” adott tanítványainak abból amit a halál után várhatnak azok akik tanítását komolyan veszik. Erről tanuskodik Péter felajánlása, mikor önfeledten felajánlotta, hogy sátrakat építsen. Péter kétség kívül olyan jól érezte magát, hogy önmagáról teljesen megfeledkezett, és helyben maradt volna akár a végtelenségig.

Jézus, az esemény főszereplője ez alkalommal elérte a tudatnak azt a magas színvonalát , melyen a halál elkerülhetővé válik és meggyőződött arról, hogy bármi is történhet vele ő tovább fog élni, akkor képes lett vállalni a megalázást, a szenvedést, a gyötrelmes halált a kereszten. Ugyanis az evangélista szerint arról beszét Mózessel és Illésel ami történni fog vele Jeruzsálemben.

Szerintem nekünk is egy ilyen színeváltozáson kell átmennünk, hogy a halál elkerülhetővé váljon, nem válunk halhatatlanná, mert egy nemes cél érdekében válalhatjuk a halált, mint ahogy Názáreti Jézus tette, de továbbá nem kényszerülünk elszenvedni.

A színeváltozás nem úgy mint a kamaszkor, nem megy természetszerűen végbe, azért meg kell küzdeni. Jézusról tudjuk, hogy már kora ifjúségátol kezdve az „Atya dolgaiban” szorgoskodott. Nekünk is hasonlóképpen kell cselekednünk, anélkül a természet végzi a dolgát, megöregedünk, testünk hanyatlik és végül feladja aszolgálatot.

A színeváltozás a halálhoz hasonlóan egy kíméletlen de emberhez méltó változás, míg a halál majdnem mindent tönkretesz, a szineváltozás csak azt távolítja el belőlünk ami nem a miénk, amit mások szemétdombján gyűjtöttünk össze.

2019. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Prókátor ***** válasza:
Jézus színeváltozása, mikor egy hegyen, néhány tanítványa előtt elváltozott (ahogy előrébb idézték). Az erről való megemlékezés egyébként a R. katolikus egyház egyik főünnepe. Templomokat nem csak szentekről, hanem egyházi fő eseményekről, ünnepekről is elneveznek (ennek alapja, hogy régen volt egy szabály: ha szentről neveztek el templomot, akkor kötelező volt, hogy az adott szent ereklyéje ott legyen a templomban. Ha ünnepről nevezték el a templomot, akkor nem volt szükség ereklyére)
2019. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!