Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy Baphomet pecsétet...

Ha egy Baphomet pecsétet ábrázoló pólóban megyek be egy templomba vagy az utcán abban sétálok annak lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

Főleg jogi következményre gondolok.

Hogy miért? Van egy kép ahol egy csávó Jézust ábrázoló kép előtt áll egy ilyen pólóban, ezt újra akarom alkotni csak saját magammal, ez lehetséges? Illetve az, hogyha ebbe megyek suliba/az utcán akkor lehet valami következménye?



2019. dec. 12. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha a templomba mész, akkor csak szimplán gáz és szánalmas.

Az utcán a legtöbb embert nem érdekli. Ha valaki kötekedni fog veled az meg nem keresztény lesz.

2019. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz következménye, legfeljebb néhányan jogosan hülyének néznek. Akik pedig jobban ismerik a történelmet, erősen szánakozni is fognak rajtad, mert egy olyan hamis bálvány van a pólódon, ami miatt sok templomost aljas módon megöltek és elítéltek.
2019. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
43%
Én évek óta mászkálok olyanban az utcán, munkahelyen stb. sohasem volt semmi következménye. Templomba nem járok, de amúgy azért az egy képért simán megcsinálhatod hogy felveszel rá valami pulóvert, bent pulóver le, kép készül, pulóver vissza.
2019. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Ezt photoshoppal egyszerűbben elintézhetnéd. :D

Amúgy próbáld olyankor megcsinálni a képet, amikor nincs ott senki. Előtte, utána meg gondolom van rajtad pulcsi meg kabát, ráveszed a pólóra és senki nem fogja látni. Szerintem ez nem olyan bonyolult. :}

2019. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
93%
Hú, micsoda borzongás. Menj be skinheadnek öltözve este a Hős utcába, hogy ha izgalomra vágysz.
2019. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem maga Baphomet érdekel, a lavey féle "sátánizmus" az ami érdekel.(de az is csak black metál szinten)


Ezt a képet akarom újraalkotni: [link]

2019. dec. 12. 21:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez nem lett valami "magyaros" és nyelvtanilag helyes, kérlek nézzétek el nekem.
2019. dec. 12. 21:32
 8/10 Metionin ***** válasza:
Ehhez nem is kell feltétlenül templom, csomó helyen van Jézusos festmény. Vagy tényleg akár oda is szerkesztheted magad az eredeti kép háttere elé.
2019. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A metál zenekarok felének ez a pentagramos sátánkecske a logója, ne viccelj már. Az összes rock/punk/goth/alter stb. boltban lehet kapni kb. 500 féle ilyen pólót és elég sokan rohangálnak ilyenben az utcán. Póló, pulcsi, hátizsák... kb. a 90-es évek vége óta divat.

Soha nem láttam még olyat, hogy bárkinek különösebben feltűnt volna egy ilyen felső. Sőt, osztálykiránduláson Slayer és egyéb metálzenekarok nagy rajongójaként az osztály negyedén ilyen ruha volt, és többek között templomba is mentünk. Senkit nem érdekelt... Szerintem senki nem fogja azt gondolni, hogy te a dicső és szent kereszténységet akarod leigázni a kecskés pólóddal.

Jogi következménye meg pláne nincs, az ég világon semmilyen törvény nem tiltja ezeket a jelképeket, mivel nem létező dolgot szimbolizálnak.

Másrészről viszont CSAK azért bemenni egy templomba, hogy odaállj egy Jézus portré elé ilyen ruhában és csinálj egy számodra vicces képet, az azért tiszteletlenség.

2019. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
...de egyébként igen, maga a sátánizmus gáz, aki tényleg hisz ebben és eme "hitnek" megfelelően cselekszik, azt én sem engedném be templomba. Se az utcára. Se emberek közé. De még állatok közé se, nehogy megkínozza őket...
2019. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!