Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elsősorban hívőktől kérdezem:...

Elsősorban hívőktől kérdezem: ha őszintén képes vagyok azonosulni mindazzal, amit Jézus hirdetett, és úgy en bloc szimpatizálok az evangélikus kereszténységgel, viszont agnosztikus vagyok, akkor hiba lenne megkeresztelkednem?

Figyelt kérdés
2019. dec. 16. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A keresztelő beavatás az adott vallásba. Az, hogy egyetértesz a vallás erkölcsi normáival, nem egyenlő a vallásossággal. Akkor keresztelkedj meg, ha hiszel.
2019. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mármint a szeretetparancsot és az értékrendet tartom nagyra és tekintem irányadónak, ami az Istenben való hittel kapcsolatos, azzal kapcsolatban még bizonytalan vagyok.
2019. dec. 16. 14:21
 3/15 A kérdező kommentje:
(Az első választ csak most látom, bocsi.)
2019. dec. 16. 14:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Az a kérdés számodra mit jelentene megkeresztelkedni.
2019. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

A keresztelkedés, nyilvános kijelentése annak, hogy valaki átadta magát, az életét, Isten akaratának cselekvésére. A keresztény életnek nem a vége hanem a kezdete.

Vajon tud-e valaki Krisztus oktatása alapján élni és szolgálni, ha nem hiszi el azt amiért megkeresztelkedett?

Hogyan tud meggyőződéssel beszélni másoknak arról, amiben igazából nem hisz, vagy nem ért egyet?

A keresztény nem csak úgy szimpatizál, hanem határozott meggyőződése az amiért átadta magát Istennek.


A keresztelkedés nem menti meg senkinek az életét. Ezért tévedés, hogy ezért kell megkeresztelkedni.

Mi lett volna, ha Jézus is igy gondolkodott volna?

2019. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha elfogadod a tanításait és megbánod bűneidet akkor keresztelkedj meg, illetve ha elfogadod Jézus bűntelen áldozatát.
2019. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Ha azonosultál mindennel, amit Jézus tanított, akkor hogyan lehetsz agnosztikus?

Ez ellentmondásos

2019. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel Istenben, illetve nem hiszel Krisztusban, akkor felesleges megkeresztelkedni.
2019. dec. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebb kori keresztségnél kell bizonyos fogadalmat tenni és oktatásban részt venni, legalábbis katolikusoknál biztosan. Ha nem tudod őszintén megvallani, amit az adott felekezet megkíván, akkor valószínűleg hiba lenne.
2019. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy pontatlanul fogalmaztam, ezért próbáltam magam kijavítani kommentben. Úgy mondanám, hogy az istenkereső fázisomban vagyok, szeretnék hinni, csak nem sikerül, vagy legalábbis nem azzal a meggyőződéssel, ami egy vallásos embert kellene, hogy jellemezzen. Ha megkeresztelkednék, nyilván nem azért tenném, hogy megváltódjék a lelkem, önmagában ennyitől persze, hogy nem fog. De talán valóban bölcsebb lenne, ha nem kapkodám el.
2019. dec. 16. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!