Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hasonlít ennyire a ket...

Miért hasonlít ennyire a ket vallás?

Figyelt kérdés

A zsidó/keresztény és a skandináv mitológia miert hasonlit ennyire.

A keresztenybe is isten teremtett 2 embert ádámot és evat.

A skandinávba is 2embert askot és embalat. És a végidők is szinte megyegyeznek még elég sok dolog.

Akkor most melyik az igazi?



2019. dec. 16. 22:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%

"Miért hasonlít ennyire a ket vallás?"

NEm hasonlít, csak bele lehet magyarázni némi hasonlóságot


"Mert a zsidók eredetileg nem tagadták hogy léteztek más népek istenei csak később mondták hogy bálványok."

Zsidók az exodus után már tudták, h csak egy Isten létezik.


"És honnan tudjuk hogy más népek istenei nem léteznek? "

Utánajárással. Az "istenek" amúgy is paradoxon, mert az egy, akinél nagyobb nem képzelhető el, nem lehet kettő vagy több, de ehhez ismerni kell a filozófiát, a keresztény filozófiát


"Nem tudjuk kérdező. Senki."

Érdekes, én tudom, és sok keresztény testvérem is tudja.


"Komolyan a Biblia lenne a mindent elsöprő bizonyítékod arra,hogy isten törődik velünk? Megsúgom,hogy igen sok vallás büszkélkedik még saját szent könyvekkel."

Szerintem nem a könyv puszta létére, hanem a tartalmára gondolt ;)

2019. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"nem az Én vallásom, hanem Isten tetteinek a következménye"

Mármint ezt mondja a te vallásod.

Az összes többi pedig nem.

2019. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

"Az "istenek" amúgy is paradoxon, mert az egy, akinél nagyobb nem képzelhető el, nem lehet kettő vagy több"

Attól, hogy direkt olyan definíciót használsz ami kizárja több isten létét, nem következik hogy a valóságban nem létezik több isten és csak szimplán az általad használt definíció hibás.


"Érdekes, én tudom, és sok keresztény testvérem is tudja."

Mármint hiszitek. Azért ez nagy különbség.

2019. dec. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a skandináv mitológiát de az iszlám vallás szerint Istennek csak egy vallása van és minden néphez küldött prófétákat. Ezek idővel változtak mert emberek módosítottak rajta, de sokminden megmaradt, ezért látsz hasonlóságokat.
2019. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Meglepődnél, hogy az emberi kultúrában mennyi minden hasonlít a névmásoktól a betűkön át a ruházatig. A keréktől a lépcsőkön át a tányérokig. Mert bizony az emberi kultúrák 10000 éve is érintkezésben voltak egymással, és hallották egymás agymenéseit, amiből merítettek. Ha egy kultúra valóban átjárhatatlanul elszigetelődik, na ott valóban másféle dolgok vannak. Minden más esetben csak egymás koppintgatása...
2019. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Melyik az igazi? Andersen, vagy a Grimm fivérek?

Melyik az igazi? Mindkettőt meg kell filmesíteni és amelyikre több mozijegyet adnak el, az az igazi.

Melyik az igazi? Attól függ, melyik csoportot kérdezed. Mindkettő a sajátját tartja igazinak.

2023. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!