Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia a fizikai gyermek...

A Biblia a fizikai gyermek fenyítésről határozottan ír, a mai viszonyok között hogyan valósítható ez meg?

Figyelt kérdés

Az Ószövetség határozottan fogalmaz, az Újszövetség is határozaton utal rá, ma is érvényesek a fizikai gyermekfegyelmezés elvei?


Pl. A ZSIDÓKHOZ ÍRT LEVÉL. 12.6 "mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad.”.

παιδεύει, - megfenyíti, μαστιγοῖ - ostoroz

12,6 ὃν γὰρ ἀγαπᾷ Κύριος ¹ παιδεύει, μαστιγοῖ δὲ πάντα υἱὸν ὃν παραδέχεται. 7 εἰς παιδείαν ὑπομένετε· ¹ ὡς υἱοῖς ὑμῖν προσφέρεται ὁ θεός· ¹ τίς γὰρ υἱὸς ὃν οὐ παιδεύει πατήρ;


2019. dec. 18. 07:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Isten nem ver bottal!
2019. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Az első hsz-nak igaza van. Ahogyan az Úr fenyít, ugy kell a gyermekeket is, meg kell tANULNI A "HOGYANT" az Úrtól... „Apák, ne ingereljétek haragra gyermekeiteket, hanem az ÚR ÚTMUTATÁSA SZERINT neveljétek és FEGYELMEZZÉTEK őket!” Efézus 6:4. Rengeteg útmutató van arra, hogyan tegyék ezt a szülők. pl.

Példabeszédek 4:1 "Fiaim, hallgassatok az apai fegyelmezésre, és figyeljetek, hogy értelmesek legyetek,..."

Kolosszé 3:21 "Ti apák, ne bosszantsátok a gyermekeiteket, nehogy elkeseredjenek."

Héberek 12:9 "Továbbá minket emberi apáink fegyelmeztek, és mi tiszteltük őket. Vajon akkor ne rendeljük alá magunkat még készségesebben szellemi életünk Atyjának, hogy éljünk?"

Példabeszédek 1:8 " Fiam, hallgass apád fegyelmezésére, és ne vesd el, amire anyád tanított."

Kolosszé 3:20 " Ti gyermekek, engedelmeskedjetek mindenben a szüleiteknek, mert ez igen kedves az Úr szemében."

...ez csak néhány tanács....ha verésre gondoltál, annak is meg van a helye a nevelésben, persze a fentebb írt tanácsokat figyelembe véve. Minden egyes helyzet más. Nekem elég volt ha a vessző egy magasabb szekrényen állt, de látszott a vége....emlékeztetőül. Soha nem volt rá szükség :-)

2019. dec. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ökörség, hogy a gyerekre nem lehet rácsapni egyszer-kétszer, ha annyira rossz. Több ezer évig működött a dolog, nem tudom mi változott hirtelen az utóbbi néhány évben, amiért úgy néznek a gyerek fenekére csapó szülőre, mint egy gyilkosra.

Persze túlzásba sem szabad esni, mert az valóban káros lehet. Viszonyt szerintem pont ennyire túlzás és káros a fizikai fenyítés teljes nélkülözése szükség esetén.

2019. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
50%

"Az Ószövetség határozottan fogalmaz, az Újszövetség is határozaton utal rá, ma is érvényesek a fizikai gyermekfegyelmezés elvei?"

Igen, de ezt egy normális pszichológus is megmondhatja, hogy a nevelő hatása elég jó a verésnek, ha szükséges. A Biblia is írja: "Te vesszővel vered meg őt: és az ő lelkét a pokolból ragadod ki."

2019. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
60%

" Szerintem ökörség, hogy a gyerekre nem lehet rácsapni egyszer-kétszer, ha annyira rossz. Több ezer évig működött a dolog, nem tudom mi változott hirtelen az utóbbi néhány évben, amiért úgy néznek a gyerek fenekére csapó szülőre, mint egy gyilkosra. "


Néha ezek azért visszahozzák az emberiségbe vetett hitem. Pont ma csapott rá a gyerekre apuka,mert az hozzávágta az arcához a fém játékát....lehet jönni ránk gyújtani a házat.

2019. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
50%
A kedvencem,mikor olyanok sápadnak el egy kis pofontól,akik maguk is úgy csinálták annak idején és tisztán látják,hogy semmi lelki törés nem lett belőle. Pl a férjem is meg én is szoktunk pofont kapni a szüleinktől és köszönjük,jól vagyunk. Nem ment rá a gatyánk pszichológiai terápiákra.
2019. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, a világnak melyik részén.

Magyarországon hivatalosan azt hiszem 2005 óta tilos a gyereket megütni, ennek ellenére én egyetlen családot sem ismerek, ahol olykor-olykor ne fordulna elő, és senkire sem hívják rá a gyámügyet emiatt. Vagy ha a hatóságok tudomására jut, hogy a gyerek kezére csaptam, mert a konnektorban nyúlkál, akkor sem történik semmi.

Más országokban ez már nehezebb ügy, mert van, ahol a gyerek elmondja az oviban, hogy anya a fenekére csapott, és már viszik is el. Még azt sem vizsgálják, igaz-e, csak utólag, tehát a gyerek megy állami gondozásba, és ha a szülők be tudják bizonyítani, hogy ilyen nem történt, akkor talán visszakapják a gyereket.

És nem, kérlek, ne mondjátok, hogy a gyerek nem talál ki ilyet, mert de. Az én lányom egy különösen nehéz reggelen, amikor öltöztettem, elkezdett kiabálni, hogy "Ne verj ököllel!" Annyi történt, hogy az öklöm hozzáért a combjához, ahogy húztam fel a nadrágját. Egy "fejlett" gyermevédelmi rendszerrel rendelkező országban, ha ezt meghallja a szomszéd, vagy ugyanezt előadja az oviban, már nem nevelhetném.

Őszintén remélem, hogy Magyarországra az őrületnek ez a szintje soha nem fog eljutni.

2019. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
24%

Sehogy nem kellene megvalósulnia. Az egyetlen célravezető módszer a gyereknevelésben a példamutatás lenne. A fizikai erőszak mindig annak a jele, hogy a szülő képtelen más eszközt találni, mert tehetetlen az adott helyzettel szemben. A testi fenyítésből annyit tanul meg a gyerek, hogy nem csinálhat valamit addig, ameddig vannak nála erősebbek. Nem minden lelki törés látványos, nem minden hatás ad közvetett reakciót.

Az történt mostanában, így az utóbbi években, hogy az emberek, a szülők egy része elérkezett az érzelmi intelligencia azon szintjére, amikortól evidensé válik, hogy sem a testi, sem a lelki fenyítés, sem a megfélemlítés nem alkalmas gyerekek nevelésére, ahogy az emberi kapcsolatok összességében sincs helye semmilyen formában.

2019. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
55%
Mi sajnos apósom egyetlen személyében együtt élünk a Waldorf iskolával...ő még azt is hatalmas bántalmazásnak veszi,ha elvesszük a gyerektől a játékát amíg eszik,vagy,hogy nem hagyjuk egy másfél éves gyereknek,hogy a tömény hígítatlan szörpöt nyalogassa,amitől persze úgy fáj a hasa,hogy örülünk,ha 1 órát nyugodtan alszik,de ez apóst már nem hozza zavarba,mert nem neki kell vele bajlódni. Mi erre azt találtuk ki,hogy mindenki viseli a tette következményeit. Tehát ha após nem bír magával,nem tud ellenállni a gyerek hisztijének és teletömi lefekvés előtt minden szarral,akkor a fürdetés után szépen levisszük hozzá éjszakára,hadd izzadjon,ha már úgy érzi,beleszólása van a nevelésbe. Kíváncsi vagyok,hány éjszaka után fog megtörni.
2019. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
41%

#mirőlszól


Véleményem szerint ha egy családban már bántalmazásig fajul a dolog,akkor nyilván meg kell tenni a szükséges lépéseket. De amíg ez csak egy kis pofonban mutatkozik meg,ami után sokszor a gyerek beleröhög a képembe (igen,rettenetesen össze van törve,biztos már bekattant szegény az irgalmatlan fenyítéstől,azért vigyorog),addig senkinek semmi köze hozzá,hogy a másik mit csinál. Tehát joga sincs tehetetlen szülőnek nevezni a másikat. Nem tudom,van-e gyereked,ha nincs,akkor kb lövésed nincs a dolgokról,ha van,akkor meg azt kéne tudomásul venni,hogy ami nálad beválik,nem biztos,hogy másnál is,mivel más nem a te gyerekeddel él együtt,nem ugyanaz az egyéniség.

2019. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!