Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia a fizikai gyermek...

A Biblia a fizikai gyermek fenyítésről határozottan ír, a mai viszonyok között hogyan valósítható ez meg?

Figyelt kérdés

Az Ószövetség határozottan fogalmaz, az Újszövetség is határozaton utal rá, ma is érvényesek a fizikai gyermekfegyelmezés elvei?


Pl. A ZSIDÓKHOZ ÍRT LEVÉL. 12.6 "mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad.”.

παιδεύει, - megfenyíti, μαστιγοῖ - ostoroz

12,6 ὃν γὰρ ἀγαπᾷ Κύριος ¹ παιδεύει, μαστιγοῖ δὲ πάντα υἱὸν ὃν παραδέχεται. 7 εἰς παιδείαν ὑπομένετε· ¹ ὡς υἱοῖς ὑμῖν προσφέρεται ὁ θεός· ¹ τίς γὰρ υἱὸς ὃν οὐ παιδεύει πατήρ;


2019. dec. 18. 07:49
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
60%
#10 Nyilván a felnőtt embertársaidat is képen törlöd ha illetlenül viselkednek. A pofon bántalmazás. Kevésbé testi, mint inkább lelki, mivel megalázod ezzel a gyereket. Azért teheted meg, mert erősebb vagy nála, mert neked kiszolgáltatott, a te házadban él, a te kenyeredet eszi. Tévedésben vagy, a gyerek nem a tulajdonod, nem ahány ház annyi szokás, és végkép nem tisztességes a gyereket okolni azért, mert nála szerinted csak a verés működhet, másnál meg azért nem szükséges a pofozás meg a kézre csapkodás mert olyan szerencsés tulajdonságú gyereket kaptak, hogy ért a szép szóból is. Nem. Ha a gyereket nem tudod fenyítés nélkül nevelni, az a te képességeidet minősíti, nem a gyerekedét. Van köze hozzá az összes többi embertársadnak is, mert a gyereked közösségi életet él, és az otthonról szerzett tapasztalatai kihatnak a többi gyerek életére is. Ez az amihez fel kellene tudnia nőni a felnőtt társadalomnak, hogy felfogják a tetteik közvetett következményeit is.
2019. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk ez a Zsidó levél rész nem kifejezetten a gyereknevelésről szól, hanem arról, hogy a bűnöknek következményeink vannak ránk nézve. Viszont ezekből tanulunk. Másfelől meg arról, hogy teher alatt nő a pálma. Felnőttekre is igaz.


Én is kaptam a fenekemre gyerekként, mikor hisztiztem az utcán és épp kitépni készültem a kezemet egy forgalmas út mellett. Egyből észhez tértem. Nyilván rosszul esett, de megelőzte azt, hogy kirohanjak az autók elé. Van, amikor sajnos már nem hallgat a jó szóra a gyerek.

Van különbség eközött és ha pl. valaki kétnaponta kékre-zöldre veri a gyereket apróságért.

2019. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
26%
Te tisztában vagy a verés fogalmával??? Egy pofon,vagy,hogy rácsapok a kezére,még nem verés. És ha szerinted nem az én tulajdonom,a saját anyjának,akkor észrevehetnéd,hogy neked aztán még annyi közöd sincs hozzá,mégis úgy érzed,hogy beledumálhatsz. Nem érdekes ez szerinted?
2019. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán nem is ismersz,mégis gusztustalanul ítélkezel. Arra ki sem tértél,hogy neked van-e gyereked. Csak,hogy lássam,mennyi értelme van veled foglalkozni,hogy egyáltalán halvány gőzöd van-e a dologhoz,vagy csak úgy vaktában oktatsz ki szülőket. Te ezek szerint mintaszülő vagy,hogy ilyen magas lóról lenézel másokat,ugye? Elolvastam a kommentem,amire reagáltál és nem találtam benne személyeskedést. Vajon ez a modorod jó a gyereknek? Te is gondolom mindenkivel ilyen ítélkezően beszélsz az utcán. Ez lenne a példa? Tőlem legalább nem azt látja a gyerek,hogy mindenkit mocskolok,aki nem ért velem egyet. Még belém magyaráznád,hogy mit érez a gyerekem,akit én látok és ismerek,nem te. Semmiféle erőfitogtatásról nincs szó,csak mert nem hagyom,hogy eltörje az orrom a kemény játékával,amit egy laza mozdulattal belevág az arcomba. Talán engedjem el,hátha ugyanezt megteszi az ovis társaival? Vagy azt hiszed,meg sem próbálok vele beszélni? Hogy rögtön visszakézből felpofozom? Nem érzed meredeknek a következtetéseidet úgy,hogy fogalmad sincs rólunk?
2019. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
33%

Én hálás vagyok a szüleimnek, hogy nem a liberális ellenmondásos beteg katyvasz szerint neveltek. És a lelkem ki is ragadták a pokolból. Jézusé vagyok, bírja az egóm az isteni tekintélyt, hála szüleimnek. ÉS ezáltal reálisan tudtam magam vizsgálni és rájöttem, hogy szabadulnom kell a bennem lévő bűntől. Jézus pedig megszabadított.

Példamutatással is neveltek, de van, amikor ez (miattam) nem működött. Ekkor csattant a pofon. És ma visszagondolva hálás vagyok ezért, megértem őket és igazat adok nekik. És hálás vagyok, h ma nem vonulgatok fel bőrtangában, szájgolyóval a számban, lúdtollal a fenekemben

2019. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
26%
Aki látta már a fiam,mind azt mondta,hogy aranyos,közvetlen,kiegyensúlyozott gyerek. Majd akkor pont egy gyakorifelhasználó fogja megmondani róla a frankót. És most mivel sejtem,hogy kiforgatnád a szavaim,nem,ezt nem úgy értem,hogy a pofontól lett ilyen,hanem annak ellenére.
2019. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
84%
15. Te vagy az elő példa, hogy miért nem lenne szabad engedélyezni, hogy akárki vállalhasson gyereket. Én nem vagyok a hálás a szüleidnek, mert most még egy hülyével több van.
2019. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
29%
#14 Talán nem érthető számodra, de nem rólad, meg a családodról ítélkeztem, hanem az elveidről. Már hogy ne lenne jogom elítélni a bántalmazás minden formáját? Abban amit írtam semmiféle személyeskedés nem volt, kizárólag a válaszaidra reagáltam, amiben azt írtad, ha nincs gyerekem azért ne szóljak bele (ez ugye nem személyeskedés) ha meg van gyerekem és nem pofozom fel, akkor meg azért ne mondjam meg másoknak, hogy lehet-e pofozni vagy sem, mert az enyém biztos másmilyen (gondolom nem olyan pofonnal nevelendőnek született szerinted). Semmit nem feltételeztem rólad azon túl, mint amit te magad leírtál a nevelési elveidről. Ellenben szerinted más nem mondhatja meg, hogy pofozni rendben van-e vagy sem, csak akinek van gyereke, és azok közül is csak azok szólhatnak ebbe bele, akiknek pofonra reagáló gyerekeik vannak. Ja. Nyilván. Most meg majd leírod, hogy mert ki lett forgatva amit írtál. Csak hát ezt írtad, olvasd vissza.
2019. dec. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
25%

Ezzel az a helyzet, hogy minden, csapatban élő lénynek meg 𝐤𝐞𝐥𝐥 mutatni a határokat.

Ugyanis ezeket a határokat mindenki feszegeti, kivétel nélkül.

A normális gyerekek akkor boldogak, ha jól ismerik ezeket a határokat. Eleve egy pici gyerek akkor boldog, ha behatárolt helyen van (kuckó, kiságy, stb) ahol fizikailag is jól látja a határokat.


Ennek pedig az egyik eszköze a fenyítés. Nem a verés: tehát nem az a lényeg, hogy minél jobban fájjon - hanem az, hogy a gyerek azonnal felfogja, hogy ez nem volt jó dolog, és elég hatásos legyen ahhoz, hogy ne legyen kedve újból elkövetni azt a dolgot.

Ezt lehet akár szóban is, de ott is óvatosan... szóbeli dolgok is okozhatnak maradandó károsodást.

Ezt is ésszel kell csinálni.

A Biblia tanácsaival meg különösen óvatosan kell bánni.

2019. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó,én is ezt hangoztatom,de kb el lettem könyvelve gyerekbántalmazónak,holott akkora pofont szokott kapni a gyerek,hogy szinte csak a szellő libbenti meg a haját. Borzalmas,valóban.
2019. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!