Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Wicca vallást követők, mesélné...

Wicca vallást követők, mesélnétek nekem a vallásotokról?

Figyelt kérdés

Már egy ideje foglalkoztat ez az egész, el is olvastam róla, amit lehet, a törvényeikkel egyetértek és úgy érzem, hogy szívesen elmélyednék benne, de nem csak neten akarok olvasgatni erről, személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.

Hogy ünneplitek meg az ünnepeiteket? Szoktatok-e végezni valamiféle rituálét? Vagy az egész számotokra nem erről szól? Milyen tanácsot adnátok egy kezdőnek? De inkább az egész vallás gyakorlati oldala érdekel.


Most biztos jönni fognak olyan kommentek is, hogy a wicca nem vallás meg hogy el fogok égni a pokolban... Tisztázzuk: engem nem érdekel, hogy te milyen vallást követsz, miben hiszel, nem foglak elítélni és nem akarlak megtéríteni. Te se tedd ezt velem.



2019. dec. 20. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Tyűűh. Nem is tudtam, hogy vallássá lett.


A vallásoknak nincsenek törvényeik. Ha elég bölcs vagy, csak isten törvényét követed, amiből egy van.

2019. dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
20%

[link]


[link]


Wiki-t teljesen nagyon hasznos elolvasnod ha meg nem tetted, igen akkor is ha rengeteget olvastal rola


rengeteg hasonlo "vallas" van, de ezek mind elege zartkoruek es elzarkozoak vagyis valoban Wicca rol tul sokat nem tudsz meg,

de valoban jol erzed (igen TE igy erzed) nincs igazi ertelme "ehhez fordulnod" de hat a tapasztalat szukseges, igy hajra, probalj onnalosodni feltalani magad

maskulonben mint masik kerdesnel is lattam mar elosonirta: lehetetlen lesz


ismeretszerzeshez meg irodalmat rengeteget talalhatsz, de szinten onnalloan

sajnos

termeszetesen ajanlasokat erdemes megnezned

a gond az hogy aligha kapsz majd sok ajanlast

2019. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Wikit persze már átolvastam és hát túl sok segítséget nem is várhatok, ez igaz... De jó lenne elindulni valahol, és ehhez kellene segítség. Azért nem hiszem, hogy ez akkora misztikum, hogy egy ember nem tudna segíteni.
2019. dec. 20. 18:35
 4/8 követ62 ***** válasza:
0%

Ezekszerint szeretnél elkárhozni? Akkor csak hajrá!

Ugyan is aki nem az IGAZ Istent követi, imádja, Neki engedelmeskedik az NEM KAPHAT örök életet.


Bocs, de nem javasolnám, hogy csatlakozz ehhez a nyilvánvalóan sátáni közösséghez.

Inkább olvasd a Bibliát és kérd Istent bocsánatát, hogy egyáltalán szóba álltál ezzel agondolattal.

Nem bántás ként írom. Csak reménykedem, hogy megjön a Jobbik eszed.

2019. dec. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"Nem is tudtam, hogy vallássá lett." Már azelőtt is vallás volt, hogy a keresztények halomra ölték volna őket. De hát ezért lettek démonizálva, hogy több fejhető birkát tereljenek be a nagy keresztény istállóba.
2019. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló: nem akarok beléd kötni meg semmi ilyesmi, de miből gondolod, hogy ez sátáni közösség? Tiszteletben tartom a véleményed, csak szeretném tudni.


Hiszen azok, amikből táplálkozik, kereszténység előttiek.

2019. dec. 21. 13:14
 7/8 követ62 ***** válasza:
0%

Már maga a jelkép a pentagram. Ezt a maágiában használják. Valamint nincs olyan, hogy úrnő mint isteni személy. Nincs reinkarnáció, valamint a magikus szertartások.

Viszont ahhoz, hogy valami sátáni legyen elég egyetlen egy hamis dolog is.


Sátán amikor megkisértette Jézust a Bibliát idézte ugyan (még az is lehet hamis, ha csak kiragadunk belőle részleteket, vagy felcseréljük a szavakat), de Sátán nem mondta végig az ige helyet ezért Jézus befejezte és máris nem a kísértőnek lett igaza. A kígyó az édenben Isten szavait idézte, viszont a szavakat felcserélte, így mindjárt másként hangzott. És ezzel meghazuttolta Istent.


Nagyon kell vigyázni, mert az örök élet múlhat rajta! És ezért érdemes alaposan kutatni a Bibliát.

Vigyázz magadra, mert, ha rosszul döntesz Isten nem fogja megakadályozni. Ő tiszteletben tartja a szabadakaratodat.

Az Úr áldást nekted!

2019. dec. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is megfogott ez a vallás, igazabb mint a kereszténység.


Sajnos csak neten találtam róla pár dolgot, de szeretnék csatlakozni egy ilyen közösséghez.


Számomra ez az a vallás, ami mindennek értelmet ad.


Nem úgy mint a lehúzó egyház meg a pedofil papok, sorolhatnám. Nem kell nyomorogni az életedben, hogy majd halálod után (legyen bármi is akkor) jobb legyen. Halmozd az élvezeteket, ÉLJ!

2020. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!