Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliában jelölés?

Bibliában jelölés?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasom a Bibliát, egyre nagyobb az igényem arra, hogy egy-egy igét megjelöljek. Viszont irtózom tőle, hogy a könyvbe (nem csak azért, mert a Biblia) beleírjak / kiemeljek. Ezért inkább cetlikre szoktam írogatni, de valahogy ez sem jó. - Egy szeretett családtagtól örökölt Bibliám van, gondoltam rá, hogy veszek egy másikat, kisebbet, de ugyanazt a fordítást, és jelölgetem azt, de akkor meg valószínűleg azt olvasnám / használnám, nem pedig az örököltet, és azt sem tartanám helyénvalónak. Ti mit tanácsoltok? Ti hogyan csináljátok? Egyáltalán jelöltök / nem jelöltök és ha igen, hogyan? Egy Bibliát használtok vagy többet? - Aki fennakad azon, hogy minek egyáltalán Bibliát olvasnom, az kérem, legalább az ünnepekre való tekintettel ugorja át a kérdést!

2019. dec. 22. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon nagyon nagyon jó amit szeretnél. Ne tarts ezektől. Ezzel csak könnyíted a magad dolgát, segíted magad a fejlődésben=jobban szolgálod istent.
2019. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom ha örökölted a Bibliádat,akkor ne használj benne jelöléseket,inkább vegyél egy másikat és abba jelölj.De végülis ezt neked kell eldöntened.Nekem eggyetlen Bibliám van és én jelölöm is az igéket olyan formában,hogy külömböző színekkel színes ceruzával átfestem az igét.Pl az üdvösségről szóló üzeneteket kékkel,az imádságról szóló üzeneteket zöldel,a Szentlélekről szóló üzeneteket pirossal,a szeretetről szóló üzeneteket rózsaszínnel,a test cselekedeteiről szóló üzeneteket pedig barnával jelölöm.Kihúzó használatát nem ajánlom,mert átlátszik a másik lapon is.
2019. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szp72 ***** válasza:

Ha az a Biblia nem túl különleges, nem túl értékes szerintem nyugodtan jelölgetheted, "összefirkálhatod". Ha számodra mégis különlegességgel bír, akkor használd csak különleges alkalmakra, s vegyél egy másikat, egy mindennapos használatút, egy összefirkálhatót.


Én személy szerint néha aláhúzok valamit ceruzával, s eléggé el van már rongyolódva a mindennapi használattól. De nekem is van van több jobb állapotú Bibliám más-más fordításban. Az internet világában azonban már annyira egyszerű az összehasonlítás, hogy gyakorlatilag csak azt az egyet használom.

2019. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szia

"Ti mit tanácsoltok?" Ezt mindenki másként csinálja.

Nekek is van egy "munkás" Bibliám, abba megjelölöm a verseket, amelyeket valamilyen szempontból fontosnak tartok. Így amikor keresem pl. a Korintusiaknál azt a bizonyos verset, akkor tudom a nyitott Bibliai oldal melyik oszlopában, lent, vagy fent keressem. Szóval gyorsabban megtalálom. Általában ceruzát használok, mert a toll átüt a vékony lap miatt.

De van egy olyan Bibliám is, amelyiket a szolgálatban használok, abban "alig", de azért szintén vagy 1-2 vers aláhúzva.

Engem is arra tanítottak, hogy a könyv, az szellemi érték, ezért oda nem firkálunk. De mint írtam, a "munkás" Bibliámban megteszem, bár nem igen lehetne a versek megjelölését "firkának" nevezni.

Úgy tedd, ahogyan neked a használatban a legpraktikusabb.

2019. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!