Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tud ilyesmiben segiteni?

Isten tud ilyesmiben segiteni?

Figyelt kérdés

Isten tudna nekem segiteni egy olyan dologban ami:

Probléma, hibát követtem el az életemben (nem is kicsit) emiatt úgy érzem meg lettem bélyegezve az egyes emberek szemében..

Isten eltudná tüntetni ezt a (hibát amit elkövettem) az emberek elméjéből?


-Hiszem hogy Isten nagyon sok dolgot megtud tenni mert tapasztaltam de nem tudom hogy ebben a "botlásomban" tudna-e valahogyan segiteni?



2019. dec. 23. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen hibát követtél el és honnan tudják az emberek? Miért zavar téged és őket?
2019. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudna, mivel Isten nem írja felül saját elveit, döntéseit. Ha beletörölni az emberek elméjébe így, akkor jelentősen csorbítaná az emberi szabadságot. Végső soron olyanok lennénk, mint egy gép, melynek HDD-ről akkor törölsz valamit, amikor kedved úgy óhajtja.
2019. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező,


Isten nem akarja kitörölni az emberek elméjéből a hibát, amit elkövettél, de ha Vele kapcsolatban vagy, és bocsánatot kérsz, akkor Istennel tudod rendezni a dolgot. Ez a legfontosabb. Az emberekkel kapcsolatban pedig tud segíteni, hogy a hírnevedet helyreállítsd, és kedveljenek újra az emberek. Persze attól függ, mekkora dolgot követtél el, van olyan súlyú dolog, ami esetén csak más városba/országba költözés és új élet kezdés lehet a megoldás.

2019. dec. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb fogadd el magad olyannak amilyen vagy. Vállalni kell a sorsod, mert ez nem büntetés, hanem a tanulásodat szolgálja. Isten segítségét annyiban tudod kérni, hogy adjon erőt, bölcsességet, hogy elviseld a sorsodat.

Valamint adj hálát Istennek, hogy ezáltal megértés született benned. És tudod mit kell magadon változtatni, hogy tökéletesebb légy. Ugyanis életünk értelme a tanulás általi tökéletesedés. A bűn nem létezik, a mennyországot magunknak kell megteremtenünk azáltal, hogy jó sorsot teremtünk magunknak a bennünk lévő Isteni bölcsesség, vagyis a szeretet által.

A tőled telhető módon tedd jóvá a hibádat, vagyis törekedj jó sors teremtésére. Aki nem tud elfogadni olyannak aki vagy azaz ő baja. Foglalkozz olyanokkal, akik elfogadnak.

Ha szembe mész a sorsoddal, azzal csak nyújtod a szenvedésedet, valamint további rossz sorsot teremtesz magadnak, vagyis csak a feszültséget gerjeszted magad körül.

2019. dec. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű hiba?

Az emberek elméjéből, kicsi a valószínűsége

2019. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A jó tett felülír minden rosszat. Csak annak a fejében marad meg a rossz, aki amúgy is rosszindulatú. Fogd úgy fel, hogy meglátod ezáltal ki az igazi barát.
2019. dec. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a jó kis idézet jut eszembe: "Minden szentnek van múltja, a bűnösnek meg jövője"

Olyan dolgot soha nem tudsz elkövetni, amiért Isten nem bocsájt meg!

A másoknak megfelelni akarás egy valós dolog, amit el kell engedni!

Könnyű ezt mondani, megtenni már nem annyira!

2019. dec. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

Igen tud. De nem biztos, hogy akar is, vagy legalábbis nem hinném, hogy nélküled akar tenni bármit is. Sokkal valószínűbb, hogy RAJTAD KERESZTÜL, a te döntéseden és munkádon keresztül akar tenni valamit. Az első kérdés, amit egy embernek fel kell tennie egy nagy hiba vagy bűn után az életében, hogy ÉN mit tudok tenni, hogy kárpótoljam a hibám (vagy bűnöm) következményeinek elszenvedőit. Azt mondják, van, amit nem lehet helyrehozni, én inkább úgy mondanám, hogy van, amit ebben a világban nem lehet TELJESEN helyrehozni. Ha pl. valaki meghalt a mulasztásod miatt, azt nem tudod visszaadni a hozzátartozóinak. De tehetsz nekik olyan szolgálatokat az elhunyt helyett, amelyekkel legalább részben kárpótolni tudod őket. Amit te magad nem tudsz helyrehozni, azt bízd Istenre. A hírnevet az egyik legnehezebb és leglassabb helyrehozni. Istennek 3 nap kellett, hogy feltámassza Jézust a halálból, de 4 évszázad kellett, hogy a világban egy "kivégzett lázadó" névből megkapja azt a nevet, ami megilleti: "az Isten Fia".

üdv Stefán

2019. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, mi a helyzet? Segített?
2020. jan. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!