Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyerekkorban kialakult "Apa...

A gyerekkorban kialakult "Apa kép" tényleg fontos a későbbi életünkben az Isten képünk kialakulásában?

Figyelt kérdés
Sok embernek torz, rossz az Isten képe mert gyermekkorában vagy nem volt apja, vagy rossz apja volt, így a helyes Atya tapasztalata, fogalma nem alakult ki, így nem tud azonosulni a helyes Isten fogalommal, legalábbis ez a helyes hivatalos megállapítás ma, mennyire helyes ez a gyakorlatban?
2020. jan. 2. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Eleve hogyan lehet egészséges, nem torz az, akinek van Isten képe? Ez egy elmebetegség.
2020. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Egyáltalán nem. Isten se nem férfi, se nem nő, így szerintem értelmetlen az ilyen párhuzam. Vannak olyan tulajdonságai, amit egy gondos apával és vannak olyan tulajdonságai, amit egy szerető anyával lehet párhuzamba vonni.
2020. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A gyakorlatban? A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a hit->meggyőződés->tudás irányában vezető úton egy bizonyos fejlettségi szintig valóban fontos az apakép. E bizonyos szint fölött (ált. ez szokott lenni az érett hitben a döntő) se pro se kontra nem számít a személyes apáról kialakult meggyőződésrendszer. Ha sikerült a 2 dolgot egymástól elválasztani, akkor léphetsz tovább.


A tapasztalataimra és a szakirodalomra támaszkodtam e válasz megírásakor.

2020. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A kettőnek nincs köze egymáshoz.

Apám az egyik legnagyobb példaképem, borzasztó hálás vagyok, amiért van nekem, emellett pedig ateista vagyok. Ilyenkor mi van?

2020. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Én vallásos vagyok és semmi probléma az Istenlépemmel. Apám viszont csak ártott nekem egész életemben. Csatlakozom az előzőhöz. "Ilyenkor mi van?"
2020. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P0nk0.13 válasza:
23%
Srácok, tudjátok, az apaképnek valóban van köze az emberek Istenképéhez. De ha meg tudsz bocsájtani az apukádnak, elengedni a sérelmeket, akkor elsősorban jó apa leszel, és tökéletes Istenkép tud kialakulni
2020. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szüleinket azért választjuk magunknak születésünk előtt, mert ők adják meg számunkra azokat a tapasztalatokat, amikre a leginkább szükségünk van a lelki teljességünk felé vezető életúton. Isten bennünk van, tehát azt magunkban kell megtalálnunk. Ha el tudjuk fogadni önmagunkat, akkor megláthatjuk másokban is az Istent. Az Isten mint bölcsesség az a bennünk lévő szeretet, ez által kerülünk közelebb Istenhez, magunkhoz, másokhoz, a világhoz, mert a mindenség jelenti Istent.

Az Istenről kialakított képünket, maga Isten befolyásolja, azok által, akik kapcsolatba kerülnek velünk.

2020. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak részben (bár jelentős részben). Nagyon sok múlik a kisgyermek szocializációján, és az anyafigura is legalább annyira fontos ebben.


Amúgy az istenkép léte nem azt jelenti, hogy hiszel Istenben, hanem a legmagasabb ideát jelenti, amihez az ember méri magát. Lelkiismeret-furdalásod akkor is lehet, ha nem hiszel Istenben, de ilyenkor is az istenkép az, ami kényelmetlen érzést okozza. Ez az internalizált szülő, aki akkor is fegyelmez, amikor a valódi nem. Ha egészséges családi környezetben szocializálódik valaki, akkor a lelkiismerete is egészséges módon fog működni.


Ugyanez másik irányban is működik, de az nem annyira szembeötlő, mert nem rossz élmény. Ha tudod, hogy helyesen cselekszel, vagy valakivel valami jót tettél, akkor egyfajta felszabadultságérzés önt el. Ez ugyanúgy a lelkiismeret, és azon keresztül az istenkép munkája.


Persze ez nem statikus, ez az alapozás, ami aztán folyamatosan változik és fejlődik az ember élete során.

2020. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:
59%

Szia

Talán akkor játszik szerepet, ha jelen van az apa a gyermeke életében. Akkor teljesen bizonyos,hogy az hatással van a gyermeke jellemére, életére, gondolkodására akár jó, akár rossz irányban.

Az én apán csecsemő koromban meghalt, tehát nem formálhatta a gondolkodásomat (legfeljebb az óriásai hiánya).

Ettől függetlenül megismerhetjük Istent, kortól függetlenül, és olyan kép alakulhat ki bennünk, amely bármilyen fizikai apánál közelebb vihet minket hozzá. Euzt ígéri nekünk Isten: "Még ha apám és anyám elhagynának is, Jehova magához fogad engem." Zsolt. 27:10

Sajnos eléggé sok emberrel előfordul az, amit a Zsoltárok 68:8 ír: "Idegenné lettem testvéreim előtt, idegenné anyám fiai előtt."

de akkor is van vígaszunk: "Hát megfeledkezhet egy asszony a csecsemőjéről, és vajon nem szánja meg méhe fiát? Még ha ezek az sszonyok meg is feledkeznek róluk, én soha nem feledkezem meg rólad." Ézsaiás 49:15

2020. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!