Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy ismerkedtetek meg a...

Ti hogy ismerkedtetek meg a párotokkal? Milyen módon tapasztaltátok meg Isten vezetését a párválasztás során?

Figyelt kérdés
2020. jan. 6. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szavában leirtak alapján kértem, hogy mutasson utat nekem, hogy az elvárása alapján, valóban az "Úrban" házasodjak. Vagy is a népe közül válasszak társat magamnak.

Az amúgy is nehéz körülményeim miatt, már régóta kértem, hogy segitsen, hogy kikerüljek abból a helyzetből, amiben éltem, és mindegy milyen megoldást ad erre elfogadom. Mert tudom, hogy az csak jó lehet.


Egy jó hónappal később, a gyülekezetünkből, egy kedves Testvér, bejelentette az udvarlási szándékát. Meglepetten néztem ki a fejemből, alig hittem a Fülemnek. :) Már Ő is régóta kérte, hogy megfelelő társat találjon.


Maga az udvarlás alatt, és később esküvői előkészületek, az időpont, annyira gördülékenyen haladt, a kiadások is annyira minimálisak lettek, mivel mindenhez kaptunk testvéri segitséget, hogy tudtam, Jehova egyetért ezzel, és támogat. Hálásak vagyunk neki, és mindig megköszönjük, hogy egymásra találtunk.

2020. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A belsõ megérzésemre halgattam, es figyeltem ha békessegem es oromom van-e afelõl.-Szent Szellem igy vezet.

Egyszeruen tudtam h o kell legyen a parom. Ez egy olyan belsõ tudás

2020. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sex közben azt visitotta: istenem!istenem!

Egyèrtelmű volt...

2020. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát... Az az érzésem hogy te is mint a legtöbb keresztény ember ezt túl bonyolítja.

A legtöbb gyülekezetben még csúnyán is néznek ha nem végeztél a sulival és azelőtt udvarolsz. Nagyon szomorú dolog ez hogy ilyen hitetlenseg alakult ki mindenkiben erről a dologról és tevtanitasok. De nem erről szólt a kérdés.


Nos, nem tudom hány éves vagy, de a dolog a következő: megtetszik valaki, el hívod randira és ismerkedsz vele. Meg fogod érezni két randi után hogy ő életed párja vagy nem. Ha most te arra varsz hogy jöjjön egy égi jel arról hogy melyik lányhoz kell odamenned, nagyon nem vagy képben. És várhatsz 70 éves korodig. Tenned neked is kell azért hogy párod legyen, nem jön magától, ez baromság. Azt hogy közös eleted elkezditek az a ti dontesetek, ezt Isten rátok bízta. Ezért van szabad akaratunk.

Tisztaságra persze figyelj majd.. De gondolom ezt nem kell mondani.

2020. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!