Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Isten szánhat nekem egy 19...

Az Isten szánhat nekem egy 19 évvel idősebb férfit?

Figyelt kérdés
L/23

2012. jan. 4. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Isten útjai kifürkészhetetlenek! Nyugodtan szánhat.
2012. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szeret téged akkor igen.
2012. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jó, de csak akkor menj bele, ha Isten valóban mondja.

Ha nem mondja ne csináld!Nem mondom el mégegyszer!

2012. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem. Alapvetően nem. Hozzáillő segítőtárs azt jelenti, hozzáillő.

Persze, ha 60 feletti vagy, és egy 79 évessel jönnél össze, másabb helyzet...

2012. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

az egyik hívő ismerőseim most házasodnak össze köztük négy év van a nő javára. Hát nem tudom én még nem olvastam a Bibliában h vkinek fiatalabb lett volna mint a felesége.

Sára és Ábrahám között azért volt pár év.

2012. jan. 5. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, amit Isten mondott Ádámnak, hogy szerez neki segítő társat, hozzá illőt, ebbe az életkorban hozzá illő is beletartozik, bár bizonyára vannak kivételek. A gyülinkben (elég kis gyülekezetről van szó) is van 2 házaspár, akik között nagyon nagy a korkülönbség. Én furcsának tartom, de az ő dolguk. Ha valóban az Úrtól kapták egymást, akkor bizonyára áldott lesz a házasságuk. De nagyon fontos, hogy mindketten elkérjétek Isten vezetését ezzel kapcsolatban, és csak akkor menjél bele, ha 100% bizonyosságod van afelől, hogy az Úr vezetett így!


Üdv,

Tamás

2012. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A társadalomban az az elfogadottabb, ha a férfi idősebb néhány évvel a nőnél. Személyes véleményem szerint ez max. 5 - 10 év, de természetesen lehetnek ettől eltérések.


Nagyon érdekesnek tartom például, hogy Derek Prince, a közismert bibliatanító, akinek - véleményem szerint és az általam ismert tanítók közül - a legegészségesebb tanításokat köszönhetjük, 25 évvel volt fiatalabb a feleségénél, Lydiánál. Igen ritka kivétel, de őket Isten így vezette, és nagyon jó házasság lett belőle.


Kérj bizonyosságot Istentől, ill. imádkozz azért, hogy a Szent Szellem vezessen ebben a kérdésben is.


Üdv. :)

2012. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Derek Princ azt állítja egyik könyvében, hogy Isten akarata volt, hogy elvette a feleségét, vagyis hogy Isten választotta ki neki. A Bibliában meg az van, hogy ahhoz menjen hozzá, akihez akar, csakhogy az Úrban. Ezek szerint nem Isten választja ki, hanem mi magunk. És ha Derek Princ egy ilyen komoly dologban félrevezet, lehet ott más is, csak jól körül kell nézni!
2012. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Re: előző


A Bibliában az is benne van, hogy akiket Isten Szelleme vezérel, azok Istennek Fiai. Nem lehet akárkit elvenni csak úgy, mert keresztény az illető. Ha nem a Szent Szellem vezet hozzá, hanem a mi testi kívánságaink, akkor az nem Istentől van!


Egy pár kérdés: Ádámnak ki szerzett feleséget? Volt választási lehetősége? (Na jó, az állatok között nem talált Isten neki hozzá illőt...)


Én úgy tekintek a feleségemre, hogy ugyanúgy egyetlen számomra, mit Ádámnak volt Éva. És nem én választottam a feleségemet, hanem az Úr. Ha gondolod, privátban elküldöm a bizonyságtételünket erről.


Üdv.

Tamás

2012. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

@ 8:


Egyetértek a 9. válasz írójával, és köszönöm a válaszát. :)


Erről a Hegedűs a háztetőn c. filmmusical jutott eszembe. Tevje folyamatosan küzd az akkor és abban a kultúrában még elevenen élő hagyományokkal; az egyik ilyen "meccs" a házasságszerző (matchmaker) közreműködése nélküli házassági szándék az egyik leánya részéről. Ő is rájött: Talán ugyanaz a házasságszerzője a fiataloknak, mint aki Ádámnak és Évának volt? :)


Ezen felül mutatok egy verset (a 14.-et) a Példabeszédek könyvéből:


"A ház és marha atyától való örökség; az Úrtól van pedig az értelmes / okos feleség."


Ugyanez angolul, a King James fordításban:


"House and riches are the inheritance of fathers: and a prudent wife is from the LORD."


Tehát ez alapján is az Úrtól van...


Üdv. :)

2012. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!