Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem nem volt rossz...

Csak szerintem nem volt rossz ember Júdás?

Figyelt kérdés
Igen elárulta Jézust, de miután megkapta a pénzt, eldobta és Jézus halála után a bűntudat miatt öngyilkos lett. Hibát követett el, de megbánta és szerette Jézust. Ember volt, nem volt tökéletes, követett el hibákat, de ki nem? Mivel Jézusnak meg kellett halnia a bűneinkért, ezért szerintem ez volt Júdás sorsa. Hogy elárulja Isten fiát, aki meghalt értünk. Őszintén szólva én nagyon sajnálom Júdást. Ti mit gondoltok?

2020. jan. 24. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézzük, szinte az összes apostola elhagyta Jézust ekkor, Péter háromszor is megtagadta. Viszont képesek voltak ezt megbánni, s ami még fontosabb, Krisztus bocsánatát kérni. Júdás rájött, hogy milyen rosszat tett, de nem merte keresni Krisztus bocsánatát.
2020. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ezen már én is gondolkoztam...

Gyártottam mindenféle elméletet, de mindig oda jutok, hogy ezt nem én fogom eldönteni, sem megítélni nincs hatalmam, rábízom ezt a Jóistenre, aki pontosan tudja, minek miért és hogyan kell/kellett/kellett volna történnie... Maximum azt tehetem, hogy imádkozom érte, kérve Isten irgalmát rá is, magamra is, meg a többi bűnös emberre is

2020. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, minden estre bizonyos, hogy nem volt egy megválthatatlan pszichopata, hiszen az öngyilkosságba menekült a lelki ismeret fordulása miatt. Nem tudott együtt élni a tettével, biztosan megbánta és azzal a tudottal halt meg, hogy bűnös. Már pedig Isten valóban megbocsájtó és irgalmas, és megbocsájt a bűnbánóknak.
2020. jan. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Jézus is sajnálta. Nem volt rossz ember.
2020. jan. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Prókátor ***** válasza:
68%

"Nagy áldozat a Bárányé, de még nagyobb azé, aki halálra adja a Bárányt"

Ez egy már évszázadokkal ezelőtt eltűntetett keresztény felekezet húsvéti szertartásának volt a mondata, amit szerintük Jézus mondott az utolsó vacsorán. Szerintük ez után hangzott el a mondat, hogy tegye meg Júdás, amit tenni szándékozik (ti. feladni Jézust).

Más történetben, még a világ teremtése ELŐTT (is) hangzott el ez a mondat, a mennyországban. Jézus mondta egy angyalnak, aki nagyon jó barátja volt, és minden mennyei lakó nagy döbbenezére elvállalta az "áruló" szerepet, hogy Jézus be tudja teljesíteni a feladatát. Ez az angyal Jézussal együtt született le a földre, emberi alakban, és a neve Júdás lett a földön.

2020. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Mivel meg volt írva,hogy jèzus a kereszten kell mehaljon,júdás feláldozta örök üdvössègèt jèzusèrt.Tehát elèggè szerette,ha ezt megtette.
2020. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:

Mit nevezel rossz embernek?

Igen, az tény, hogy kellett valaki, aki elárulja Jézust - de a sikkasztás nem igazán tartozott a munkaköri kötelezettségei közé...

2020. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia,


Júdás bűnbánata nem volt igazi bűnbánat. Volt bűntudata elismerte amit tett de ha igazi bűnbánata lett volna nem menekült volna az öngyilkosságba! Nem a bűnét bánta meg csak bűnének a következményeitől félt! Ezért maradt meg benne a kilátástalanság és a reménytelenség!


Mát. 27,3

Akkor látván Júdás, a ki őt elárulá, hogy elítélték őt, megbánta dolgát, és visszavivé a harmincz ezüst pénzt a főpapoknak és a véneknek,


Mát. 27,4

Mondván: Vétkeztem, hogy elárultam az ártatlan vért. Azok pedig mondának: Mi közünk hozzá? Te lássad.


Mát. 27,5

Ő pedig eldobván az ezüst pénzeket a templomban, eltávozék; és elmenvén felakasztá magát.


"Mert mi közénk számláltatott, és elnyerte ennek a szolgálatnak az osztályrészét. (Ez hát mezőt szerze hamisságának béréből; [Mát. 26,15. Luk. 22,5.] és alá zuhanván, elhasadt középen, és minden belső része kiomlott." Csel. 1,17-18


Üdv: Gábor

2020. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár követett el hibákat, sőt Isteb fiát elárulni pénzért nem kis huba volt, de őszinte szívvel megbánta.
2022. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezen gondolkodtam már én is. Nélküle nem teljesedhetett volna be!
2022. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!