Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ortodox keresztények...

Az ortodox keresztények protestánsok?

Figyelt kérdés
2020. jan. 25. 20:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem, valószínűleg vérig lennének sértődve, ha ezt mondanád nekik.
2020. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%

Az ortodoxok a pápát ugyanúgy nem ismerik el, illetve az ortodox papok ugyanúgy házasodhatnak, mint a protestáns lelkészek.


Az ortodox - római szakadás 1054-ben volt, a protestáns -római szétválás 1500 körül, 500 éve.


Van sok hasonlóság, és vannak különbségek is, az oka egy tőről fakad: a római vallás elhajlása az igazságtól, pénz- és hataloméhsége, illetve erkölcstelensége.

2020. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Ami azt illeti, sokkal közelebb áll a katolikus és az ortodox kereszténység, mint bármely protestáns felekezet kettejüktől.


A protestánsok a katolikus egyházból váltak ki eredetileg, viszont az ortodox keresztények bírják az apostoli folytonosságot, a keleti és nyugati kereszténység a korai keresztény közösségekből alakult ki párhuzamosan, a Római birodalom különböző területein.

2020. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már világos!
2020. jan. 25. 22:51
 5/20 anonim ***** válasza:
29%

A katolikus és az ortodox közelségről csak annyit, hogy sok ortodox pap a római pápát a sátán szolgájának tartja. Nem régen itt is volt ezzel kapcsolatos kérdés.



[link]


részlet

"Az ortodox keresztények önmeghatározása szerint az ortodoxia az egyetemes kereszténység egyetlen legitim örököse, amely egyedüliként őrizte meg Jézus és a 12 apostol tanításait változtatás nélkül. A keleti egyházak nem ismerik el a pápát a legfőbb méltóságnak. Nincs központosított egyházszervezetük."

2020. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Jehova Tanúja, írtad:


A katolikus és az ortodox közelségről csak annyit, hogy sok ortodox pap a római pápát a sátán szolgájának tartja.


De az általad idézett cikkben nincs erről szó.


Kedves kérdező, az ortodox egyházak apostoli jogfolytonosságú egyházak. Közel állnak a katolikus tanításokhoz. Ettől még lehetnek papok, akik szerint a pápa a Sátánt szolgálja, de ez nem hivatalos. Valójában elismerik egymás szentségeit, érvényesnek egymás miséit.

2020. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

#6

Ő hitgyülis, a jehovásokra kevésbé jellemző a gyűlölködés és hazugságok írása. Onnan könnyen felismerheted, megkülönböztetheted őket.

2020. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
13%

Rágalmazó 68%-os megint böfögött egy hazugságot.


Amit említettem, az egy itteni gyakoris kérdésben lett leírva, hogy az ortodox pap azt írta a pápáról, hogy a gonosz oldalon van, a sátánt szolgálja. Nem találtam meg, ezért nem linkeltem.

2020. jan. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Értem hol 24%-os hol 29%-os accountról író hitgyülis, tehát forrásod nincs, csak "beböfögtél" valamit.


Ráadásul a wikiből is csak egy részét másoltad ki annak, ami a valóság, hogy magad szájad íze szerint ferdítsd a tényeket.

Ez valahogy megint lemaradt:

"ortodox keresztény egyházak vezetői között a tiszteletbeli elsőséget az egyetemes (konstantinápolyi) pátriárka élvezi"

Tehát van náluk elsőbbség, csak nem római pápának hívják, hanem bizánci pátriárkának.


Nem félsz egyébként, hogy Isten megítél majd ezekért a hazugságokért is téged? Tudod a tények elferdítése is hazugság. Vagy gondolod senki sem kattint a linkre és olvassa el?

2020. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Nem gondolom azt, hogy ha valaki linkek egy oldalt, és nem másolja be az egész tartalmat, csak egy részt, az ferdít, vagy hazudik. Aki ezt állítja, az ferdít, vagy hazudik.


Az ortodoxok nem ismerik el a pápát, ennek az igazolására jelöltem meg a wiki oldalt forrásként. A tiszteletbeli elsőség kérdése másodlagos, azért nem idéztem. Egyébként az ortodox kereszténység nincs úgy központosítva, mint a római verzió. A lényeg, hogy nem elérik el a papát ők sem.

2020. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!