Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok akik katolikusok...

Protestánsok akik katolikusok vagy ortodoxok lettek: miért tértetek át, nem volt nehéz elfogadni a máriás dolgokat? Úgy általában a szentekhez való imádkozást?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Azt gondolom, aki atter, az sosem volt igaza hithu keresztny. Mindamellet kisik a kegyelembol, ha nem az egyeduli jezus krisztusban hisz, hanem egy tarsmegvaltoban.

A katolikisoknal az a jo, hogy ott viszonylag beken hagyjak az embert, ezert atmehetnek paran, de nem hiszem, hogy igazan hinnenek a kultuszokban.

2015. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a katolicizmusban még nincs hivatalosan a társmegváltó elv, sokan közülük is nagyon támadják, igaz sokan ellenben támogatják, szerintem is az egyik leggázabb dolog az egészben, de összességében határozott meggyőződésem (protestáns vagyok) hogy a katolikusok hozzánk hasonlan a kegyelemben lehetnek (hiszen Isten egyházát nem lehet ujjal emgmutatni ,hogy Kálvint idézzem), és aki katolikus lesz, nem szenved kárt, ő meg pláne nem gondolja így
2015. máj. 16. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

"De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat." - Máté 16;18


Ezt meg Jézus mondta Péternek, de biztos Kálvinnak is hasonlót mondott, különben nem vette volna a jogot, hogy Isten nevében prédikáljon...

2015. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Kálvin valóban a jogot vette, hiszen jogász volt... :D:D:D
2015. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Azért tértem át,mert belekerültem egy karizmatikus katolikus imacsoportba és ott oly módon tapasztaltam meg Szentszellemet,ahogyan másutt nem. Azután pedig utánaolvastam és rájöttem mit is jelent a katolikus hit.

Mivel rájöttem, mi is a katolikus hit, a máriás dolgokat se volt nehéz elfogadni, mert ha a "letisztult", túlzásoktól és hangsúlyeltolódásoktól mentes katolikus hitet veszed, ott Mária is a "helyén" van.

Bele kell menni abba (bibliatanulmányozás, tanulás), hogy mi a logikája annak, hogy van szentek közössége, akik ugyanúgy az egyház tagjai, attól hogy "meghaltak", ami csak egy átmenet, egy pászka. És akkor megoldódik sok kérdés a szentekkel kapcs. is. Nekem más a halálfogalmam, a Pál Római levélben taglalt halál és eltemettetés Krisztusban nekem sokkal fontosabb és megrendítőbb, mint az hogy egyszer leáll ez az izomcsomó a bordáim mögött. Ha a halál ennyire relatív, amennyire Pálnál is az, akkor lehet hogy köztem és egy meghalt szent között kisebb a távolság mint köztem és egy nem-megtért között.

2015. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Elso vok.

Le lehet pontozni, de tapasztalatbol beszelek es igei alapom is van ra.

2015. máj. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólósát, vadbarmok meg ne pontozzanak , hanem ha nem tetszik ne olvassák!


Részemről ment a zöld kéz :)

2015. máj. 28. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!