Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanui miért kerülnek...

Effre kérdése:

A Jehova tanui miért kerülnek állandóan idegileg kikészült állapotba?

Figyelt kérdés
Elképesztő, akárhánnyal szóbaáll az ember- bármilyen témában,magukból kikelve vehemensen mindenre bibliai idézetekkel válaszolnak , bizonygatják igazukat , veszekszenek , közben pedig a mosolygós paradicsomi képeket mutogatják ,nézegetik, meg a szeretetről beszélnek ...

2020. jan. 26. 12:10
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
 341/472 anonim ***** válasza:
57%

George1113.Mièrt nem viselkedsz kerestènyeisen.

Addig nem kell szidni a màsikat amig,meg nem győződsz valamin.


Minden bibliàt görögből forditnak,aminek azt mondjuk,hogy eredeti,mivel ennèl eredetibb ès règebbi nincs.

Te àllitod,hogy az UVF hazugsàg ès minden szemetet rà raksz ami màr eleve nagy megonolatlansàg rèszedről.

Èn a ,"Görög-Magyar Ujszövetsèg"szotàrban ujranèztem,hogy nehogy mègis hamisan vàdoljalak.

Mindenütt ahol a Kàroliba rendeletet,rendelèst ir a görögben=hagyomàny,vagyis a Kàroli helytelenül forditsa

Èn fentebb amièrt ràngatozol helyesen irtam be a Görög forditàs szerint.

Igy a UVF-nak igaza van.

Sőt sokan jönnek,hogy az UVF hazug hamis de nem volt igaz.

A nyelvezet könnyebb megèrtèsèèrt van ,hogy màs szoval adja vissza de ugyan azzal az èrtelemmel.


Vedd a fàratsàgot ès tisztàzd a Görög-Magyar szotàrbol ès illedelmesen beszèlj.

Azèrt,hogy a Tanukat ès a bibliàt szidod attol mèg nem kerülsz közelebb Istenhez sőt eltàvolodsz töle.


1.Jànos.4:20."Ha valaki azt àllitja:"szeretem Istent",ès mègis gyülöli embertàrsàt,akkor az hazug.Mert aki nemszereti az embertàrsàt akit làt,nem szeretheti Istent akit nem làt"


Èn ajànlom,hogy humot tehetsz az iràsodba de levegőt nevagdoss

Töllem lehetsz bàrmilyen vallàsba de èngemet nekezelj ugy mint egy hohèrt,mert nèha nyomatèkot adok a tèmànak,vagy egy kevès humort de a szivem mèlyèn minden bejegyzőt tisztelek mert embertàrsam.

2020. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 342/472 anonim ***** válasza:
87%

Vidiripi


Edgár érdekes hogy nem válaszolsz a kérdéseimre. De még azt sem tudod megindokolni hogy milyen az a katolikus nyelv!


"Elsősorban Jehova Tanujakènt keresztelkedek majd meg ès ehez a szervezethez fogok tartozni."


Edgár! Te csak szeretnél a szervezethez tartozni de ha így haladsz még azt sem fogod elérni.


Kérdés halmaz az Őrtorony szervezet szimpatizánsnak!


- Miért tanítja azt az Őrtorony ,hogy nő nem imádkozhat hangosan ,képesített férfi jelenlétében? A Biblia nem támasztja alá!

- Az Őrtorony, a 2017 februári számában kijelenti: " A vezetőtestület sem nem ihletett, sem nem tévedhetetlen. Előfordulhat, hogy téved tanításbeli kérdésekben vagy szervezeti döntésekben."

Ha sem nem "ihletettek" (mármint Istentől az Ő szelleme által), sem nem "tévedhetetlenek", akkor mi alapján követelik meg a tagoktól azt, hogy elfogadjanak feltétel nélkül mindent, ami az Őrtorony-kiadványokban le van írva?

Mert aki az abban leírtakat megkérdőjelezi, vagy akár csak kételyeinek ad hangot és kérdéseket tesz fel, azt "hitehagyásért" vagy "szektásság előmozdításáért" kiközösítik a gyülekezetből.

- Ha tényleg Jézus vezeti az Őrtornyot akkor miért van ennyi téves tanítása a szervezetnek amik folyton kiigazításra szorulnak? Nem logikusabb azt feltételezni, hogy azért tévednek, mert nem állnak Jézus Krisztus vezetése alatt?

- A Biblia szerint származhat igaz és hamis kijelentés, ugyanabból a forrásból?

(Ézsaiás 55:8-11)

2020. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 343/472 george1113 ***** válasza:
25%

341

Nem hohér vagy, hanem birka!

2020. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 344/472 george1113 ***** válasza:
25%

341. Persze, isten veszet a 'kínoszlopára' ez a szervezeted beteg meg félemlítése!ü

Isten ilyen nem ír! És gomorát se pusztútotta el! Hanem elvesztette, és titeket is mert egy naív agymosott birkák vagytok mind!

2020. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 345/472 george1113 ***** válasza:
25%

Jànos.4:20."Ha valaki azt àllitja:"szeretem Istent",ès mègis gyülöli embertàrsàt,akkor az hazug.Mert aki nemszereti az embertàrsàt akit làt,nem szeretheti Istent akit nem làt"


Állítod ezt te, meg szeretett szervezetedről holott 'szeretetből sok ezer embert vezetnek kínoszlopra megvonva tőlük az éketmentést, a görög szavak kimagyarázásával.


Tiszteketet vársz? Olvass csak vissza, te aláztál a nevemmel. Mit vársz?


De most se adtál választ a rengeteg kérsésekre.

2020. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 346/472 george1113 ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi

Ne várj tőle választ mert nem fogsz kapni

De válaszolok én helyette


Azért tették bele ezt a szekta biblájukba és azért hozta a szervezet ezt a törvényt, hogy a szeretbe ne legyenek megcsalások. Mert valahol érzik ők is hogy ez szekta nem megbízható.

Ha ega nő testvér és egy férfi testvér kettesben tanulmányozna, könnyen paráznaságba bonyolódna.


Szóval ezért olyan óvatosak.

2020. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 347/472 anonim ***** válasza:
57%

345.Kedves Gyurika,mièrt csak Vidiripi kedves a rèszedre.

Hàt nem egyforma emberek vagyunk?


Ne gondld,hogy csak a vallàsban külömbözünk,hanem sokmindenben.

De azèrt emberek vagyunk.

Vagy ugy èrzed èn nem vagyok ember?

Vagy te nem vagy ember?

Tèvedsz,mint sokmindenben.

Vagy,pàrtoskodsz amit Isten elitèl?

Milyen az,amikor egy kiskutya megy ès egy falkàbol egy kutya èszrevesz kezd ugatni a falkavezèrrel az èllen megtàmadjàk a kiskutyàt.Ezt nem az egy akarja a sokközül,EGYMÀS KEDVÈÈRT TESZIK.Pàrtoskodnak!


Apropó:Irod csiribirinek,hogy töllem nekèrje a vàlaszt,mert nem adok.


Èn tőled kèrtem,most màr ötödször "idèzd az Őrtoronybol a hibàt" amit àllitasz,ès tàmazd alà biblia versel,de mèg màig nem kaptam.

Akkor mègis mièrt utalsz ràm?

Tudom nemadsz mert nem tudsz olyan hibàt.

De tègedet nem az igaszsàg generàl,hanem a bosszu.

Ezt a tàplàlèkot Jèzus nemosztotta ki.

2020. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 348/472 anonim ***** válasza:
10%

342.Ne kèrj vàllaszt mert nem adok,màr irtam,hogy csbdàba akarsz csalni.

De tudjad,az inteligens àllat a csabdàt èszreveszi ès kikerüli.


Vizsgàzni nàlad nemszeretnèk,majd ott ahol èpitnek ès nem leèpitnek.


Azèrt ha van időd kèrdezgethetsz ès èn ha van időm olvasgatom,màr ez se semmi de semmit többet.

De ha èszreveszem,hogy hülyesèget irsz kijavitlak,màr ilyen a felebaràti szeretet.


Inkàbb Gyurikàval szorakozz,titokba szeret,de semmit többet.

2020. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 349/472 george1113 ***** válasza:
0%

Kedves nevesincs tanu


'Èn tőled kèrtem,most màr ötödször "idèzd az Őrtoronybol a hibàt" amit àllitasz,ès tàmazd alà biblia versel,de mèg màig nem kaptam.


Akkor mègis mièrt utalsz ràm?


Tudom nemadsz mert nem tudsz olyan hibàt.


De tègedet nem az igaszsàg generàl,hanem a bosszu.



Ezt a tàplàlèkot Jèzus nemosztotta ki.'



Nekem nincs birkaterelő őrtörnyom! Én csak a bibliából idézek nekem elég a bibila hogy lefegyvertelenítsem a szektád hazugságait!


Mégegy válasz a megfélemlítő probaganda szektád vezetőiről! Ugyan miért pusztitana isten ? Mert a biblia nem ezt írja


Sztb. Sámulel-1 2:10

Az Úr, akik vele versengenek, megrontja, Mennydörög felettök az égben, Az Úr megítéli a földnek határait, Királyának pedig hatalmat ad, És felemeli felkentjének szarvát!


1sámuel uvf.- 2:10

Hűségeseinek lépteit megoltalmazza,+a gonoszok viszont sötétségben némulnak el,+mert nem erővel győz az ember+.10  Jehova megsemmisíti az ellene harcolóka



Tehát az egyszerű kérdésem már századszorra tanuka, miért félemlít a szervezet isten nevében?

2020. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 350/472 george1113 ***** válasza:
0%

az oké hogy a szervezeted tiltja a nők prédikálását férfiak közt, és a hangos imádkozást, de miért olyan fontos az te szervezet hazug irásainak,hogy a 'munkájuk' jó legyed? Mi a házról házra járás. Vagy a joguk mrgfosztása?Vagy nem a szrvezetet kell inkább megfelelniük?


Példa.b uvf

31:29

Sok ügyes nő van,de te felülmúlod valamennyit!”ש [sín]30  Megtévesztő lehet a báj, és mulandó* a szépség,+de azt az asszonyt, aki mélységesen tiszteli* Jehovát, dicsérni fogják.+ת [táw]31  Jutalmazzátok meg a munkájáért,*+és dicsérjék őt a tettei a városkapukban.



Sztb 31:29

Sok leány munkálkodott serénységgel; de te meghaladod mindazokat!30Csalárd a kedvesség, és hiábavaló a szépség; amely asszony féli az Urat, az szerez dicséretet magának!


Ccéloz errr arra,az isten hogy a nő aki hisz, azt megáldja az isten


Amire a szekta biblia céloz hogy meglesz jutalmazva, ha nő alárendel, hamis nézeteteknek.


Mint a szekta javára.


Erre is választ várok!

2020. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!