Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál apostolt ki tette meg...

Pál apostolt ki tette meg apostollá?

Figyelt kérdés

Sehol nem olvasni az apostolok között, büszke volt, hogy nem volt "közösködése" semmilyen szinten a többiekkel, a végén egyedül is maradt, esetleg önjelölt volt?

Mint apostolt-apostello=küldött, ki küldte őt, hol van nyoma ennek a Szentírásban?


2020. jan. 26. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Benne van a Bibliában, hogy elment Jeruzsálembe a többi apostolhoz, akik kézrátétellel apostollá tették őt.


"Egy nap, amikor az istentiszteletet tartották és böjtöltek, így szólt hozzájuk a Szentlélek: „Rendeljétek nekem Barnabást és Sault arra a munkára, amelyet szántam nekik!” Erre böjtöt tartottak, majd rájuk tették kezüket, és útnak bocsátották őket."

2020. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Apostol, azt jelenti kiküldött. Jézus küldte el.
2020. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Jézussal találkozott, ő tette apostollá, ahogy a többieket is. Arra küldte, hogy hirdesse Jézust. De arra nem, hogy tanítson, tanítóvá maga tette magát farizeus lévén.
2020. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1 Ez csupán az antiókhiai gyülekezetből való kiküldetés volt! Ha elolvasod a 11. fejezettől, láthatod, hogy az apostolok Jeruzsálemben voltak, nem volt ekkor antiókhiában apostol.
2020. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Valóban kevertem kicsit Mátyás apostollal, akit az apostolok Júdás helyére választottak Jeruzsálemben.


De a lényegen nem változtat, Krisztustól kapta az elhívást, a megbízást és a hatalmat pedig kézrátétel útján kapta más egyházi előjáró(k)tól.

2020. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szp72 ***** válasza:
100%

Természetesen Krisztus, amit Péternek és a többi apostolnak is el kellett ismernie, jóvá kellett hagynia.


"Tizennégy évvel később Barnabás kíséretében ismét fölmentem Jeruzsálembe, s Tituszt is magammal vittem. Kinyilatkoztatástól indíttatva mentem oda, s megbeszéltem velük, a tekintélyesekkel külön is, az evangéliumot, amelyet a pogányok között hirdetek, nehogy hiába fáradozzam, s addigi fáradozásom is hiábavaló legyen. Ők még kísérőmet, Tituszt sem kényszerítették körülmetélkedésre, jóllehet görög volt, a betolakodott hamis testvérek ellenére sem, akik azért tolakodtak be közénk, hogy kifürkésszék Krisztus Jézusban való szabadságunkat, és szolgaságba taszítsanak bennünket. Ezeknek egy pillanatra sem tettünk engedményt, hogy az evangéliumot tisztán megőrizzük számotokra. Azok, akiknek tekintélyük volt – hogy azelőtt milyenek voltak, nekem mindegy, az Isten nem nézi a személyt –, a tekintély birtokosai semmire sem köteleztek. Ellenkezőleg: elismerték, hogy én éppúgy megbízatást kaptam az evangélium hirdetésére a körülmetéletlenek, mint ahogy Péter a körülmetéltek körében. Aki ugyanis Péternek erőt adott a körülmetéltek közötti apostolkodásra, velem is együtt munkálkodott a pogányok között. Amikor Jakab, Kéfás(=Péter) és János, akiket oszlopoknak tekintettek, fölismerték az osztályrészemül jutott kegyelmet, az egyetértés jeléül kezüket nyújtották nekem és Barnabásnak: Mi apostolkodjunk a pogányok, ők meg a körülmetéltek körében." (Gal 2,1-9)

2020. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézus hívta el apostolnak, a többiek meg jóváhagyták:


Ap.csel:

9,15 Monda pedig néki az Úr: Eredj el, mert ő nékem választott [Gal. 1,15.16.] edényem, hogy hordozza az én nevemet a pogányok [Ésa. 49,6. Gal. 2,7-9.] és királyok, [rész 25,10.12.26,1.] és Izráel [vers 20.29.] fiai előtt.


Ez szó szerint az apostolok feladata, apostoli kinevezést olvashatunk Jézustól

2020. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!