Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában kikhez szól ez a...

A Bibliában kikhez szól ez a rész? Minden emberhez? Magyarázat?

Figyelt kérdés

János 8:44 Hungarian Károli (KAR)

"44 Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."



2020. jan. 28. 08:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Isten se jó
2020. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Elolvastam kíváncsiságból az előtte lévő 2-3 igét is. Jézus valakiknek azt mondja "Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem..." És akkor következik az ami le van írva a kérdésben, hogy akiknek beszél, nem az Istent, hanem a Sátánt, Ördögöt követik.

Elsőre nem tűnik nagyon bonyolultnak, inkább csak általánosságnak. Aki szereti Jézust, Istent követi, aki nem szereti, az a Sátánt követi.

2020. jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A történet egy délutáni időben Jeruzsálemben a templom közelében az utcán zajlott le. Meg akartak kövezni egy asszonyt, amit Jézus meghiúsított azzal a mondatával hogy az vesse rá az első követ aki nem vétkes semmiben. Ilyen ember nem volt. Ezután kérdőre vonták hogy kicsoda ő, és kinek a nevében bocsátotta meg asszony bűnét.

Jézus végig mondta nekik hogy az Atya küldte és tanította mindenre, de nem értették. Közben elhangzik ez a rész


Jézus így válaszolt: „Ha Isten lenne az atyátok, szeretnétek és elfogadnátok engem, mert én Istentől jöttem. Nem magamtól jöttem, ő küldött el engem. 43 Miért nem értitek, amit mondok? Mert nem fogadjátok el a tanításomat! 44 A ti atyátok a Gonosz, ti pedig örömmel megteszitek, amit ő kíván. Ő kezdettől fogva gyilkos volt, és soha nem állt az igazság oldalán, mert nincs is benne semmi igazság. Amikor hazudik, akkor mutatja meg a valódi természetét: hogy hazug, és ő a hazugságok forrása.

45 Ezzel ellentétben én az igazat mondom, de ti nem hisztek nekem. 46 Kicsoda vádolhatna engem bűnnel közületek? Ha pedig igazat mondok, miért nem hisztek nekem? 47 Aki Istentől származik, az elfogadja, amit Isten mond. Ti azért nem fogadjátok el, mert nem Istentől származtok!"


A végén amikor már azt állítja hogy Ábrahámot is ismeri személyesen akkor istenkáromlásnak vélték és köveket ragadtak ellene.


Az a rész mégis jól rámutat a mai helyzetre. Akik Istentől újjászülettek szívükben szellemükben azok hisznek az Ő beszédében, akik nem azok pedig nem tudnak hinni benne, sem a beszédében.

2020. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

# 3


Egy dolgot nem értek a magyarázatodban. Az Ószövetség szerint Isten parancsa hogy halálra kell kövezni a paráznákat. Jézus viszont azt mondja azoknak akik meg akarták kövezni a nőt hogy "A ti atyátok a Gonosz, ti pedig örömmel megteszitek, amit ő kíván." Szóval akkor a halálra kövezés valójában a Sátán parancsa és bele lett hamisítva az Ószövetségbe?

2020. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

A halálra kövezés ugye Ószövetség, és Jézus élete is az ószövetségben zajlik, azért történhetett akkor ilyen.

Viszont már az egész procedúra, maga a halálra kövezés, amit a farizeusok is akartak tenni már sántított. A házasságtörő kisasszonyt rajtakapták az emberrel, mégis csak a nőt akarták megölni, a férfit hagyták, pedig mind a kettőt vinni kellett volna. Kedvük volt egy kis emberöléshez, a nő meg pont megadta nekik az ürügyet. Kedvük szerint alkalmazták a törvényt

2020. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

"A Bibliában kikhez szól ez a rész? Minden emberhez? Magyarázat?"

A szövegkörnyezetben a benne nem hívő zsidó farizeusoknak szól, de minden emberre vonatkozik, aki nem született újjá Jézusban, az igazságban.


Magyarázat: a bűneset óta szellemben az ember a sátán gyermeke. Krisztus munkája és halála miatt az ember szellemben újjá tud születni, és akkor már Isten gyermeke lesz.


János

3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan [Tit. 3,5. Mát. 18,3.] nem születik, nem láthatja az Isten országát.


3,4 Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?


3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.


3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.


3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

2020. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

"Egy dolgot nem értek a magyarázatodban. Az Ószövetség szerint Isten parancsa hogy halálra kell kövezni a paráznákat. Jézus viszont azt mondja azoknak akik meg akarták kövezni a nőt hogy "A ti atyátok a Gonosz, ti pedig örömmel megteszitek, amit ő kíván." Szóval akkor a halálra kövezés valójában a Sátán parancsa és bele lett hamisítva az Ószövetségbe?"


Milliószor elmagyaráztuk már.

Mert az ószövetség azt mutatta meg, h mi jár a szándékos bűnért, és hogy ismerjék fel az emberek, hogy a bűntől csak Isten segítségével tudnak szabadulni. Sajnos a zsidóknál ez nem ért célt. Jézus azért jött (többek közt), hogy elmagyarázza ezeket, és bevezesse az újszövetséget, ami által az Isten fog belülről tisztítani minket. A törvény csak "kívülről tisztít", azaz képmutatóvá tesz.

De ezeket pontosan leírja Pál a leveleiben, sokkal részletesebben

2020. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

"Viszont már az egész procedúra, maga a halálra kövezés, amit a farizeusok is akartak tenni már sántított. A házasságtörő kisasszonyt rajtakapták az emberrel, mégis csak a nőt akarták megölni, a férfit hagyták, pedig mind a kettőt vinni kellett volna. Kedvük volt egy kis emberöléshez, a nő meg pont megadta nekik az ürügyet. Kedvük szerint alkalmazták a törvényt"


No no. Az Ószövetség szerint helyesen jártak amikor halálra akarták kövezni a nőt. Az más kérdést hogy a férfit is halálra kell kövezni. Jézus nem azt kifogásolta hogy a férfit nem kövezték meg, hanem leállította a nő kövezését és azt mondta "ti a Sátánt követitek". Vagyis Jézus szerint a halálra kövezés a Sátán parancsa, pedig benne van az Ószövetségben. Erre az ellentmondásra kérdeztem rá.

2020. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

"Vagyis Jézus szerint a halálra kövezés a Sátán parancsa, pedig benne van az Ószövetségben. Erre az ellentmondásra kérdeztem rá."


Ezt hogy következtetted ki? Dehogy a sátán parancsa. Jézus rámutat, hogy bár jogos lenne az ítélet, de pont azok akarják elítélni, akik maguk is bűnösök és ugyanúgy megkövezésre méltóak...

2020. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

"Ezt hogy következtetted ki? Dehogy a sátán parancsa. Jézus rámutat, hogy bár jogos lenne az ítélet, de pont azok akarják elítélni, akik maguk is bűnösök és ugyanúgy megkövezésre méltóak..."


Jézus maga mondja ezt ha végigolvasod azt a részt.


János 8:38 Én azt mondom, amit az én Atyámnál láttam, és ti is azt teszitek, amit a ti atyátoktól hallottatok."


Magyarul a zsidók csak az őseiktől hallották hogy halálra kell kövezni a paráznát, ezért akarják megölni a nőt, de ez nem Isten törvénye.



János 8:44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.


Tehát a Sátán kívánsága az hogy kövezzék halára a paráznákat, nem Isten parancsa. Ha jogos lett volna akkor Jézus engedi hogy halálra kövezzék, de megemlíti hogy ők is bűnösök.

2020. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!