Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában kikhez szól ez a...

A Bibliában kikhez szól ez a rész? Minden emberhez? Magyarázat?

Figyelt kérdés

János 8:44 Hungarian Károli (KAR)

"44 Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."



2020. jan. 28. 08:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%

Ennél a résznél Jézus a zsidókkal beszél, akik csak látszólag fogadják el Jézust. "Tudom, hogy Ábrahám utódai vagytok, de meg akartok engem ölni, mert a tanításom nem hatol belétek."

Ettől függetlenül mindenkihez szólhat ez a rész, aki ragaszkodik bűneihez. Ez a két sor áll az idézett rész előtt: "Ha Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én Istentől származtam és jöttem. Hiszen nem magamtól jöttem, hanem ő küldött engem. Miért nem értitek a beszédemet? Mert nem tudjátok hallgatni az igémet." Ez a mai kor emberére is igaz. Gyakran lecseréljük Istent más dolgokra. Ez a zsidóknál Jézus korában főleg a származásukra való, faji alapú hivatkozás, azért hivatkoznak ebben a részben végig Ábrahámra. Minket fenyegethet ez is, de más is, ami Jézus igéje és közénk áll.

A házasságtörő nő esetét nem hoznám ide. Ugyanis az egy később beszerkesztett rész, a III. századig nem itt volt, később került erre a helyre. Egyes kéziratokban pl. még Lukács 21-38 után szerepel.

2020. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Ahogyan már írták, ezt Krisztus a farizeusoknak, írástudóknak(papoknak) mondta, akik meg akarták ölni. Az előző versek erre mutatnak.

Ha szövegösszeföggéseibennézzük meg, akkor:

"a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni." - ki az atyjok a gonoszoknak? "És ellenségeskedést idézek elő közted és az asszony között, a te utódod és az ő utódja között. Az összezúzza a fejed, te pedig annak sarkát sebzed meg." 1Mózes 3:15

Már az Édenben meg/bemutatta isten a "jó" és a "rossz" két csoportját, akik között SOHA nem lehet béke mindaddig ameddig a gonoszlétezik, vagyis ameddigKrisztus a Sátán fejét szét nem zuzza.

"Az emberölõ volt kezdettõl fogva..." - "Aki újra meg újra bűnt követ el, az Ördögtől származik, mert az Ördög állandóan bűnt követ el, már kezdettől fogva. Isten Fia azért jött el, hogy mindent semmissé tegyen, amit az Ördög tett."1János 3:8

"...mert hazug és hazugság atyja." -

1Mózes 3:4 "kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony nem haltok meg."

2Korintusz 11:3 "De félek, hogy amint a kígyó ravaszul tévútra vezette Évát, úgy a ti gondolkodásotok is megromolhat, és már nem lesztek olyan őszinték és tiszták, mint ahogy az Krisztushoz illik."

Jelenések 12:9 " Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt."

2020. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!