Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység szerint a...

A kereszténység szerint a szex aberráció? Jézus miért nem hagyott hátra számnukra magvakat?

Figyelt kérdés
Mi baj lehetett volna?

2020. jan. 29. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Azért Maria Magdalénát orba-szájba aberrálta...
2020. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olyan mintha azt kérdeznéd miért nem fagyasztotta le a spermáit.

Arra gondolsz miért nem lett gyereke? Pl. mert tudta, hogy meg kell halnia, hogyha meghal marad utána ellensége... hát nekem ennyi indok elég is lenne, hogy ne akarjak asszonyt meg gyereket hátrahagyni. Ők szívjanak egész életükben mert nekem küldetésem van? Ennyire még egy ember sem lenne önző.

Egyébként meg, nem annyira egyértelmű Jézus fogantatása. Én mindig úgy gondoltam, hogy biológiailag őt is két ember hozta össze, de a lelke, vagy nem tudom mije és hogyan, de az való Istentől. Ha továbbörökített volna magából bármit, az ugyan úgy emberi rész lett volna.

2020. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

1. A szex nem aberáció, kereszténység sem gondolja így.

2.kérdést inkább ignorálom

2020. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezeket minek kérdezed meg havonta? Úgysem érdekel a válasz, mivel kb. 40.000x megválaszoltuk már neked. Jelenteni kellene téged provokációért. Éld az életed, várd a kárhozatot, kirándulj, vagy lődd be magad, mittudomén.
2020. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Minden eszköz a tapasztalásra.


Lehet, hogy hagyott, de hiába a gyerek, hanem bölcs a szelleme, meg jézus se volt egy tanító mester... egy felemelkedett bölcs volt, de aki nem képes megváltani a világot, annak egy esetleges bölcstelen gyerekének se fogja tudni átadni a fény útjának tudását, aki így nen tudja tovább adni ő gyerekének, és vagy a világnak.


Meg jézus nagyon magának való ember volt. Hiába az ő szintjén, már nincs különbség, de stílusilag nagyon meghatározó.

2020. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kereszténység szerint a szex maga nem aberráció, hanem megvan a maga helye.

A küldetése nem az volt, hogy családja legyen.

2020. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyes tanok szerint volt gyereke. Régen volt amikor hallottam, nem tudom, hogy apokrif iratoknak tartják-e őket. Szóval attól, hogy valami nincs leírva, még megtörténhetett. És attól, hogy papírra vetették még lehet nem igaz.
2020. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most egy kicsit csalódtam Lucifer-666.


Hogy lenne már aberráció a sex? Ezt a keresztények sem gondolják így.Ez által szaporodik az ember.

Az megint egy más kérdés, hogy élvezet is van benne, amivel rengetegen visszaélnek, és sok problémát okoz, ha nincs benne élvezet a nő részéről.


Az ember nem állat! Az állatoknál van ösztönös párzási időszak! Az embernél ez nincs meg.


Sokat gondolkodtam, hogy Ádám és Éva meddig lehettek együtt a paradicsomba? Csak azért, mert addig nem szeretkeztek, nem is volt meg igazán a gerjedelem, csak miután vétkeztek, és engedetlenek lettek. Akkor vált tudatossá számukra az intimitás, a meztelenség, a szemérmesség stb.


A paradicsomból való kiűzetés után viszont beteljesítették amit ISten beléjük ojtott. Szaporodtak és sokasodtak.


Jézusban nem volt bűn, mert nem férfi nemzette, nem férfitől fogant, Isten Szelleme lakott bene, ezért valószínűleg ez a fajta gerjedelem nem is volt meg benne! Ugye, hogy nem annyira bonyolult?

2020. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!