Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban tiltva van, hogy egy...

Valóban tiltva van, hogy egy tanú nem olvashat világi irodalmat vagy szakkönyvet?

Figyelt kérdés
2020. febr. 11. 13:30
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

"Onnantól kezdve a hűséges család számára a szellemi társasága nem lehet építő, hanem romboló, ezért szellemi dolgokról nem beszélnek. De ettől még a család az család marad, főleg ha kiskorú és egy fedél alatt élnek. De ha nem, akkor sem szakítja meg a kapcsolatot a szülő a gyermekével."


Már nincs kedvem minősíteni téged. Pont tegnap olvastam azokat a cikkeket és néztem meg azokat a videókat, amik arról szólnak, hogy minden közösséget meg kell szakítani velük és talán, esetleg köszönni szabad, de beszélgetni már nem. Még a saját szervezeted tanítását sem ismered? Pedig azt szabadna olvasni és nem teszed?

2020. febr. 13. 10:11
 22/44 effre ***** válasza:

Sajnos nem találom az anyagot a tanúk hivatalos on-line oldalán, de emlékszem , hogy olvastam azt ,hogy milyen fontos informálódni


Ha valaki esetleg tud róla hol található, felteszi lécci a linket ?

2020. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 effre ***** válasza:

és azt a tényt ,hogy mit tesznek emberi kapcsolatokkal csak egy linket másolok be,

egyetlenegy interjút , találomra a rengeteg közül amit olvastam


[link]


a saját bőrömön , családomon pusztít jelenleg hasonló!

2020. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

"... minden közösséget meg kell szakítani velük és talán, esetleg köszönni szabad, de beszélgetni már nem."


Kérdező, akkor légy oly kedves és nézz utána rendesen és pontosan, mert ha megszakítunk minden kapcsolatot valakivel, akkor nem is köszönünk. Ezt megteheti bárki, nem kötelező normális kapcsolatot ápolni senkivel, akivel nem akar az ember semmilyen szellemi közösséget tartani.


De közeli családtag esetében, külön háztartásban sem kell/lehet ezt megtenni minden esetben könyörtelen módon, hiszen lehetnek olyan körülmények, melyek miatt nem lehet a kapcsolat minden formáját felfüggeszteni (betegség, rászorultság, bármi).


Azért van ez a kérdés annyira túllihegve egyes kiközösítettek miatt, mivel a világ legtermészetesebb dolga, hogy ha valakiktől, akkor tőlük aztán nem várható, hogy becsülettel elismerjék a hibáikat (hiszen a megbánás nélküli viselkedésük miatt lettek kiközösítve), sokkal jobban szeretik beállítani magukat valamiféle áldozatnak, vagyis 'látjátok! A szemét és fanatikus szekta így bánt velem'.


Meg azért is visszatetsző ez az egész probléma, mert ez minden családban - akár hívők, akár nem, megtörténhet és gyakran sajnos meg is történik. Vagyis ha van a családban egy fekete bárány, aki történetesen tényleg romboló (szellemi, de akár fizikai módon is veszélyes) akkor bizony a családnak minden joga megvan arra, hogy elkülönítse azt az illetőt.


Nem meglepő, hogy itt a kiközösítettek milyen indulatokat igyekeznek kavarni, ezért lettek eltávolítva és ezért nem állnak szóba velük a korábbi hittársak általában.


De mint mondtam, lehetnek és vannak is kivételek! Az egyik vénnek pl. mindkét gyereke ki lett közösítve, mégis teljes joggal ápolt rendszeres kapcsolatot velük, nyilván bizonyos ésszerű korlátok között.

2020. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 effre ***** válasza:
82%

24


tudod, azt gondolom neked kellene a kiközösítés finomságait a saját bőrödön tapasztalni - de úgy hogy ne szóljon , még rád se nézzen a családod.


lefogadom , hogy hamar megértenéd a destruktív szekta mint fogalom jelentését.

2020. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Ha rám gondolsz, mint kiközösített, akkor már megint tévedsz. De tudod mit? A kedvedért megkeresem a szervezet cikkeit, amiket már megint tagadsz.
2020. febr. 13. 14:56
 27/44 A kérdező kommentje:

Állítás: De abból is kilóg a lóláb, ugyanis senki sem veszíti el a családját azért, mert fellázad a bibliai igazságok ellen, ragaszkodik hozzá és kiközösítik (mert valójában ez történik).


Valóság: Bármelyik eset álljon is fenn, a Biblia egyértelműen arra szólít fel minket, hogy ne tartsunk kapcsolatot vele

Azzal, hogy kerülöd a kiközösített vagy elkülönült személlyel a kapcsolatot, kimutatod, hogy gyűlölöd azt a gondolkodásmódot és azokat a tetteket, amelyek idejuttatták őt.

A családtagok tehát eldönthetik, hogy mennyire vonják be az étkezésekbe és egyéb családi tevékenységekbe a kiközösítettet. De nem szeretnék azt a benyomást kelteni a testvérekben, akikkel kapcsolatot ápolnak, hogy minden ugyanúgy van, mint ahogy a kiközösítés előtt volt.


Van még izgi rész, amire ez célzott, hogy hogyan is néz ki mondjuk egy anya-lánya kapcsolat, ami csak szellemi dolgoktól mentes (rohadjon meg, aki ezt normálisnak tartja): A kongresszus után a testvér azonnal felhívta az anyukáját, és miután biztosította őt a szeretetükről, elmondta, hogy ezentúl nem beszélhetnek vele, csak olyan fontos családi ügyekben, melyek megkívánják, hogy felvegyék a kapcsolatot.


Amúgy tudtátok (nem tőled kérdezem living, mert tudom, hogy az összes gonosz dologgal tisztában vagy), hogy ezek még a kiskorút is simán kiközösítik (jééééé, nem olyan rég még azt bizonygatta ez a tanú, hogy nem szoktak gyereket bemeríteni :DDD)? Még erre is van sablon, hogy hogyan kell bánni csóri kölökkel:

Tehát még érezze ő magát sz..ul, mert ezek az elmebajosok a hazug ördögtorony állandóan változó szabályaira hivatkozva kirakják.


Szóval vagy hazudtál már megint, vagy annyira gonosz vagy, hogy neked ez a normális.


Effre, ne vedd fel ennek a szavait, ez már nem ember.

2020. febr. 13. 15:12
 28/44 anonim ***** válasza:
0%

25-ös effre! Amit te mondasz, az teljesen más okból történik, mint egy szimpla kiközösítés. Ennek sokkal korábbi és mélyebb okai vannak, nem ott és akkor kezdődött, hogy hirtelen mintha elvágták volna a kommunikációt!



Szerintem nem neked kéne dobálózni az olyan fogalmakkal, mint a 'destruktív'. Nem igazán értem, hogy azok akik SZÁNDÉKOSAN szakítanak a múlttal, azokkal akikkel korábban együtt szolgálták Istent (ha ugyan ez igaz és őszinte volt), azok miért veszik zokon az ezt követő reakciót? Ha valakit kiközösítenek (ezek szerint téged is), annak nagyon súlyos okai vannak! Végül is a keresztény gyülekeznek ez a legvégső Írás szerinti lehetősége arra, hogy tisztán tartsa a gyülekezetet.


Nagyon jól tudod, hogy a Biblia ezt mondja, ez az eljárás. Tudom hogy sokkal kényelmesebb lenne ha minden, amit elkövetsz, az következmények nélkül maradna, hiszen a legtöbb ember nem szeret szembenézni a tettei következményeivel. De aki idáig eljut, hogy kiközösítteti magát, az miért panaszkodik, sőt ami rosszabb: miért gyűlölködő azokkal szemben, akik korábban a társai voltak? Nem ők változtak meg! Nem ők nem szeretik többé! Hiszen ők bármikor készséggel visszafogadnák. És éppen ez az! Az illető kiközösítt változott meg, tapasztaljuk itt is, ezeken az oldalakon néhányuk viselkedését.


De akkor hogy van ez? Nem ő választotta azt a félreértett marha nagy "szabadságot"? Akkor örüljön neki! Senki sem fogja a keresztény gyülekezetből zaklatni.


És mindezt amit leírtam, első kézből tudom! Saját bőrömön is tapasztaltam!


De akkor mégis miért gyűlölködnek egyes kiközösítettek -mert nem mind, ez biztos (itt is írt valaki, hogy ő ugyan nem fog rosszat mondani a Tanúkra, és elismerte amit tett szert jogos volt amit kapott)?


Már leírtam hogy miért.

2020. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező te tele vagy előítélettel és gyűlölettel! Én nem vagyok az akit itt emlegetsz. És nem vagyok Tanú!
2020. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Előítélettel???? A jw.org-ról másoltam 😀😀😀😀😀
2020. febr. 13. 16:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!