Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Izabel gonosz nő volt a...

Hosszúhajú kérdése:

Izabel gonosz nő volt a bibliában, akkor miért az a név jelentése hogy isten az én esküvésem, illetve tiszta szűz? Összekavarodtam.

Figyelt kérdés
lehet hogy más kategóriába kellene feltennem a kérdést, valami babanevekben, de ott nem hinném hogy valódi magyarázatot kapnék, nem hiszem hogy sok bibliamagyarázó nézeget oda. de nem értem miért pozitív egy próféta-üldöző nő nevének jelentése, ez ambivalens... ??????

2020. febr. 11. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A Bibliai gonosz nő neve Jezebel, vagy Izebel, a nevének jelentése pedig Baál isten felemel.

A tiszta, szűz az Izabella.

2020. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez is igaz!, de az utónévkönyvben azt is írják, hogy isten az én esküvésem - több helyen így is szerepel.
2020. febr. 11. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet valaki összekavart valamit, és az Izabella + Jezebel összevonásaként próbálta értelmezni az Izabelt? :D
2020. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lehet. az izabelt a jezabelből ( és az elizabetből is ) származtatják. de eleve ambivalens, sehogy sem passzol egy isten az én esküvésem jelentés.
2020. febr. 11. 19:42
 5/9 KZitus ***** válasza:

Szia

JEZABEL név föníciai eredetű; jelentése feltehetően: ’Hol van a fenséges (vagyis: ’a fejedelem’)?’

Tényleg a leggonoszabb királynőként emlegeti a Biblia, még a Jelenések könyvében is említi a gonoszságát.

2020. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

szia!

az jutott még eszembe hogy hülye vagyok :D és az isten az én esküvésem -et rosszul értelmeztem, és baál istenre utal? mert így passzolna, a gonosz az ő esküje....

2020. febr. 11. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:

A kései patriarkális (=férfielvű) magyarázatokkal lealázták a nőket, azért jelenhetnek meg ilyen visszásságok, amiket szükséges később agyonmagyarázni.


Egy normális világrendben a nő és a férfi együttműködik, egymás társai. A kései vallás szít viszályt a férfi és a nő között.

"Oszd meg őket és uralkodj rajtuk!"

2020. febr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 imakommandós ***** válasza:
Mindenképp baál istenre utal. Egyesek szerint az eredeti név elején a Baál szerepelt valahogy így: Baálzebel = baál-t tisztelő, majd a Baál-t elhagyták és helyére egy fosztóképző került: Ízebel = tiszteletlen. Végülis se nem gyászolták se nem temették hanem kutyák ették meg a holttestét ami gané lett a mezőn. Isteni itélet.
2020. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 köszönöm! akkor végre tiszta lett a kép! :) az utónévkönyvek kicsit lehetnének pontosabbak is, az ember nem baál istenre gondol, ha azt írják isten az én esküm... így már egészen más. köszönöm még egyszer, most megértettem! :)
2020. febr. 13. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!