Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hová kerülnek azok a gyermekek...

Hová kerülnek azok a gyermekek, akiknek nem adtak esélyt arra, hogy éljenek?

Figyelt kérdés

Végülis ők is emberek voltak... Apró kis lelkecskék, akik megszülethettek volna. Igaz, nem voltak még kifejlődve testileg, de akkor is éltek.

Velük mi lesz, miután a szülők meggyilkolták őket mikor még az anyaméhben fejlődtek?

Kíméljenek azok, akik abortuszhívők, s azok is, akik nem Istenben hisznek, nincs kedvem a veszekedésre, ha nem abban hiszel amiben én kérlek görgess tovább...



2020. febr. 14. 12:52
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
De bírom egyesek mennyire együttérzőek tudnak lenni 😂
2020. febr. 17. 08:36
 22/23 anonim ***** válasza:

Szerintem azok a lelkek pontosan tudták, hogy hova költöznek be, és tudták, hogy nem fogják őket szívesen látni, nem fognak megszületni.

Talán előző életeik miatt volt szükség erre a plusz körre - bár lehet az is, hogy az ilyen "gyors körök" nem is annyira büntetések, hanem inkább jutalmak, hogy minél kevesebb évet kelljen ittölteniük, mielőtt eljutnak a nirvanába.

Így az a véleményem, hogy nagy részük valószínűleg leszületik majd máshová (esetleg nem is emberi testbe, hanem egy elefántéba, vagy egy baromfitelep vágásra váró csirkéébe). És egy nagyon kicsiny részük már nem születik le újra, hanem eljut a végső megvilágosodásba (vagy mennyországba, ki minek nevezi)

2020. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom, hogy Isten igazságos, és felelős a teremtményei iránt. Szuverén joga még végitéletkor is kegyelmet adni bárki számára. Ezért soha ne essünk abba a hibába hogy kijelentsük, hogy ez, vagy az az ember nem nyert üdvösséget. Ezt Isten tudja egyedül. Egy meggyilkolt magzatnak esélye se volt Isten mellett dönteni, én abban hiszek hogy üdvözülnek az ily módon járt születendő emberek, az emberi igazságérzet is így tartja igazságosnak.



Pál rómabeliekhez írt levelében (Róma 9:14 15.) 2Mózes 33:19 részét idézi



„Annak adok kegyelmet, akinek akarok, és azon könyörülök, akin könyörülni akarok" 16 Tehát Isten dönti el, hogy kin könyörül, és kinek ad kegyelmet!""


De azt olvastad ugye a szövegkörnyezetben, hogy Pál az ószövetségi történéseket magyarázta, és azért idézte a 2 Mózes 33.19-et? Tehát ez nem általános, újszövetségre is érvényes ige

2020. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!