Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes-e Jézus Krisztust...

Érdemes-e Jézus Krisztust Isten elé tenni?

Figyelt kérdés
Nem bálványimádás az ilyesmi?

2020. febr. 17. 18:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Mire gondolsz pontosan? Létezik a Szentháromság-tan, amit az unitáriusokon meg jehovistákon kívül a többi keresztény felekezet vall, miszerint Isten emberként való kinyilatkoztatása maga Jézus.
2020. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

1


Nyilvánvalóan jehova a kérdező, és ez a napi térítés.

2020. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
Az Atyát tagadni Jézus nevében pont olyan bűn, mint Mohamedet isteníteni.
2020. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
48%
János.17:3"Az pedig az örök èlet,hogy megismerjenek tèged,az egyedüli igaz Istent ès akit elküldtèl a Jèzus Krisztust"
2020. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, oda és úgy helyezd a szobrokat ahogy akarod, senki nem fog megszólni. Egyik nap Jézus van elől s mögötte Isten, másnap meg váltasz.
2020. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy az Istenben való hithez miért van szükség a Jézus Krisztusban való hitre? Szerintem ez bálványozás és eretnekség. Ha elfogadom a Jézus Krisztusban való hitet már be is rántottak egy "akolba". Nem lehetek szabad. Én ezerszer jobban hiszek Istenben, mint ebben a (szerintem kitalált) Jézus Krisztusban.
2020. febr. 17. 19:28
 7/30 anonim ***** válasza:
65%
Mivel Jézus nem bálvány, hanem a Szentírás szerint az Atya egyszülöttje, aki maga is Isten, tehát nincs vele gond. Persze azért Jézus is mindig az Atyára irányítja figyelmünket, de Őhozzá csak Krisztuson keresztül fordulhatunk.
2020. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
24%
Ejha kérdező. Te csak ugy teni veni, rakosgatni szoktad Istent és Jézust? Hol kell megfogjam Istent hogy Jézus elé tegyem vagy fordítva? Ha megmondod akkor megfogom Jézust és Isten mögé rakom.
2020. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
51%
Ha a Szentírás Istenében hiszel, akkor hozzátartozik a dologhoz Jézus is.
2020. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ha Jézus isten, akkor szerintem akárki lehet isten, vagy másképp mondva: mindenki isten. Szerintem ez a Jézus alak az ember istenségét legitimálja. "Mindannyian istenek vagytok." Ez persze szerintem nem sokat ér, mert csak hamis égi kenyér. ... Ha egy isten lehet, bármelyik az lehet.
2020. febr. 17. 19:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!