Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szerintetek megsegíti...

Isten szerintetek megsegíti azokat is, akik egyszer régen káromolták a Szentlelkét?

Figyelt kérdés

lehetőleg Szentlélekkel betöltekezett személyek írjanak hátha többet tudok meg.

Azt is ideírom, hogy azt is kértem, hogy hagyjon el engem és hogy nem kérek az üdvösségből. Ezeket mind nagyon megbántam..

Légyszi ne írjátok, hogy minden megbocsájtatik az embernek ezen kívül, mert ezt már tudom. Légyszi segítsetek, mert szeretném visszálítani a kapcsolatomat Istennel.. úgy érzem nem hallgat meg többet már.


2020. febr. 24. 16:29
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Isten mindig meghallgat, bármit is tettél. Ha már megbántad, de szeretnéd jóvá tenni, akkor csak beszélj hozzá, javíts a hiteden, erősítsd meg a kapcsolatot vele
2020. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 követ62 ***** válasza:
89%

A Szentlélek elleni bűn, vagy káromlás nem egy konkrét bűn.

Hanem az, ha ugyan sok, sok bűnödet megbánod, de meg hagysz magadban (akár a leg kissebb bűnt is), mert nem tartod bűnnek, mert nem tartod nagy dolognak, mert még mindig szereted. És ez elválaszt Istentől akkor az a Szentlélek elleni bűn.

Mert bár a Lélek késztet, hogy bánd meg, hagyd el. Te mégis szembe mész akaratával És tovább dédelgeted magadban.

A menybe nem vihetünk semmit! Csak és kizárólag a jellemünket, melynek Krisztus jellemét kell vissza tükröznie. És Jézus jellemében egy ici-pici bűn sem volt.

Tény, hogy nem lehetünk MAGUNKTÓL tökéletesek. De azt aki megbánja bűnét Jézus "le mossa". És igy tiszta lesz.

2020. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 imakommandós ***** válasza:
81%

Ez fogós kérdés.

Mit értessz pontosan az alatt, hogy káromoltad?

Mert ha valóban elkövetted volna ezt a bűnt akkor szerintem nem éreznél már késztetést arra, hogy Isten bocsánatát keresd, hanem úgy megkeményedne a szived, hogy csak egyre gonoszabbá válnál. De az is lehet tévedek mert nem tudom milyen szintű keresztényként történt mindez. Úgy gondolom akkor van még esélyed bünbocsánatra, ha olyan helyzetbe kerültél, hogy felindulásból, vagy súlyos életkrizisben beszéltél meggondolatlanul, és (!) nem voltál még elég érett keresztény hanem még siheder voltál hitben. Egy keresztény a beszédével kapja meg az üdvösséget, és a beszédével veszitheti el végleg. De számit az, hogy nyomások, kisértések, krizis hatására beszéltél, vagy teljes tudatában a következményeknek, megfontoltan és érett keresztényként. Kevés olyan keresztény van aki be tudja tölteni a feltételeket, hogy elkövesse a halálos bűnt.

1Ján 5:16 Ha valaki látja, hogy az ő atyjafia vétkezik, [de] nem halálos bűnt, könyörögjön, és [az] [Isten] életet ad annak, aki nem halálos bűnnel vétkezik. Van halálos bűn; nem az ilyenért mondom, hogy könyörögjön.

1Ján 5:17 Minden igazságtalanság bűn; de van nem halálos bűn [is].

2020. febr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
11%

A tékozló fiú története pont rád illik.

Bár mi van, ha Isten valójában azt várja, hogy meggyalázzuk a szentlelkét és káromljuk őt? (mert olyan világot teremtett, ahol az igazak csak így érezhetnek).

2020. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Amúgy meg.


Én is betöltekeztem annó szentszellemmel, de értelme nem sok volt, ráadásul a hitgyüliben lévő varázslás ellen nem segìtett. Mert ott az igézés és varázslás játssza a szentlélek szerepét, ezért ironikus módon a fenti káromlás nagyon is fontos szellemi harc része.

2020. febr. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Te, Lucifer, nem is mondasz akkora hülyeséget
2020. febr. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Légyszi ne írjátok, hogy minden megbocsájtatik az embernek ezen kívül, mert ezt már tudom"


Ha már tudod akkor minek kérdezed?

2020. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
utolsó: mert megsegítést kérdeztem, nem megbocsájtást
2020. febr. 25. 07:48
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Akkor meg miért kérdezel hülyeséget. Isten csak a híveket segíti? Megsegít mindenkit időnként és ehhez imádkoznod sem kell.


Az más kérdés, hogy neked már harangoztak mert elkövetted az egyetlen megbocsájthatatlan bűnt szóval nem tudom miért szeretnéd visszaállítani vele a kapcsolatot (ő nyilván már nem akarja) illetve azt sem, hogy mi hogyan tudnánk ebben segíteni.

2020. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 követ62 ***** válasza:
87%

Isten mindenkivel helyre akarja állítani a kapcsolatot.


Mert Ő "Azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson."


Nincs és nem is lehet olyan mélyen, messze Tőle senki akit nem keresne és, ha tudja magához vonzza.

Viszont a szabad akaratot maximálisan tiszteletben tartja.

De aki őszintén, szívből keresi soha nem zárkózik el előle.

2020. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!