Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények régen és most...

A keresztények régen és most is miért öltek meg, háborúztak olyan emberekkel akiknek más volt a vallásuk? Nem azt tanította az istenük, hogy szeresd az ellenségeid?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 15:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
53%
Sosem azért háborúztak más emberekkel, mert más vallásúak voltak. Ez nagyon buta leegyszerűsítés. Ráadásul nagyon sokszor nem a keresztények léptek fel agresszorként.
2019. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%

Mert eltértek Krisztus tanitásától, és belekeveredtek a világ dolgaiba,

Sőt odáig jutott a kereszténység, hogy hatalma volt királyokat felemelni, vagy letaszitani, támogatni.


Sajnos a félelem, és az Isten iránti bizalom elvesztése,

ezt teszi az emberrel. Hamar megalkuszik, ha próba éri.

Jézus nem mondta, hogy a Követői hatalmon lesznek Sátán világában, sőt arról ismerhetőek fel, hogy sokakban ellenérzett alakul ki, mert nem mindenbe avatkoznak bele, vagy nem mindent tesznek meg, ami sérti a semlegességet.

De ennek ellenére megmarad a szeretet bennük egymás iránt, és az embertársaik iránt.

2019. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
56%
Miért most hol háborúznak? Vagy ne védjék meg se magukat?
2019. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%

"Még akkor is, ha az az anya és a magzat közös halálához vezetett volna."

Ez hazugság, mert ez az egyetlen kivétel, amikor megengedett.

2019. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
40%

#2, 4: A keresztények nagyon hamar egy olyan birodalomban találták volna magukat, ami nem engedte volna őket keresztényként, Jézus tanításai szerint élni.

Az arianzimus eltűnt a VII. században, és csak a XVI. században bukkant fel újra a keresztény világban.

2019. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

"A keresztények nagyon hamar egy olyan birodalomban találták volna magukat, ami nem engedte volna őket keresztényként, Jézus tanításai szerint élni."


De bizony tudtak volna, hiszen Jézus nem mondta, hogy megszünnek létezni, a hatalmaktól. S ha ezt igy tudta volna, akkor nem kért volna olyat ami ezt eredényezi.

Jézus azt mondta ne aggódjanak ha ezért börtönbe zárják, vagy más büntetéssel kell majd szembe nézniük. Mert bár némelyikük meg hal ez miatt, de mint Isten választottjait teljes egészében nem tudják megszüntetni. Akkor Isten hatalma kisebb lenne az emberi hatalmaknál?

2019. dec. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
60%

"De bizony tudtak volna, hiszen Jézus nem mondta, hogy megszünnek létezni, a hatalmaktól."

Egy másik kérdésnél azt bizonygattad, hogy már az I. században megszűntek az igazi keresztények, valami nagy hitehagyás miatt. Most akkor melyik állításod az igaz?

2019. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Válaszoló.

Ha pontosan olvastad volna a válaszomat.


Azt irtam, hogy Betarthatták VOLNA.

Ezt azért irtam, mert előtte irtad, hogy nem lehetett.

De bizony. Az tény hogy nem tartottak ki, hanem hagyták magukat sodródni.

2019. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

#10

Úgy marha könnyen be lehet tartani mindent, hogy ti fennszóval elítélitek a rendőrséget is, mondván fegyveres szolgálat, de a védelmükre már igényt tartotok. Na ez ám a képmutatás magas foka.

2019. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Igényt tartok? Azért adóztatnak, hogy ez az intézmény működjön. S valamelyest fentartsák a rendet. DE Isten népének nem kell rendörség, hogy féljenek Tőlük, mert Istennek tetsző életük által, nem fognak rosszat tenni mások ellen sem.


Egyébként pedig semmit nem érek a korrupt rendörséggel. Hiszen nagyobb védelmet élveznek a bűnözők, mint Én. S ezt tapasztalatból tudom.

Egyszer Volt dolgom sajnos egy drogbáró miatt velük. Annyit mondott a Rendörnő, hogy jobb ha befogom a számat, mert ha nem bevitet, és megnézhetem magam. Jól tudta, hogy Tanú vagyok, azonban a hölgy mélyen benne volt Rendörként ebben, igy a drogkereskedő, védelmet élvezett.

2019. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!