Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Kereszténység és az iszlám...

A Kereszténység és az iszlám Istene ugyan az?

Figyelt kérdés
Miben tér el, és miben hasonlít?
2011. szept. 23. 19:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
a keresztények istene Isten, az iszlámé Allah
2011. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Az Allah szó jelentése arabul Isten
2011. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. szept. 23. 19:44
 4/25 anonim ***** válasza:
53%

Az arab nyelvű országokban a keresztények is Allah-nak nevezik Istent.

A Zsidók Istene is ugyanaz; a három ábrahámi vallás lényegében egy tőről fakad.


Azt hiszem vallási vezetők erről külön meg is egyeztek az 1960-as években, és ez valamelyest enyhített a feszültségeken. De ebben nem vagyok biztos.

2011. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

sZIASZTOK!

Kedves Kérdező!

Igen, ugyanaz az Isten, de a két vallás követőinek teljesen más az istenképe, az Istenről alkotott elképzelése.

Mind a hétmilliárdan ugyanazt az Istent imádjuk, csak a különböző vallások követőinek más az istenképe.

Igen, a muszlim ember Alah-nak nevezi Istent. Az nekem most teljesen új infó, hogy az arab országokban az arab keresztények is Allah-nak hívják Istent. Érdekes lehet akkor ott egy keresztény istentisztelet, egyszer meg is nézem, ha arra vetődnék.

Üdv: 29/L

2011. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy melyik arab országban :)
2011. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Mindegyik arab országban Allahnak hívják az arab keresztények Istent, hiszen arabul "allah" istent jelent. Sőt a máltai katolikusok is Allahnak hívják istent. Az Allah ugyanaz mint arabul a God, németül a Gott vagy franciául a Dieu.


Az iszlám hitvallása a következő:

"Nincsenek istenségek, csak (Az) Isten", ami arabul így hangzik: "lá illáhu ilá allah", ahol az "illáhu" istenségeket jelent. Tehát arabul a nagybetűs Istent voltaképpen úgy mondják, hogy "Az Isten".


Egyébként nemcsak arabul Allah Isten neve, hanem több más olyan nyelvben is, amely az iszlám vallás hordozónyelve, például urduul, malájul vagy indonézül. Malajziában például úgy tudom megesett a közelmúltban, hogy a hatóságok azt akarták elrendelni, hogy az Allah kifejezést csak a muszlimok használhassák, mire a keresztények felzúdultak, hogy ők is így hívják Istent, ugyanis malájul így van, hogy "Isten".

2011. szept. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

"Mind a hétmilliárdan ugyanazt az Istent imádjuk, csak a különböző vallások követőinek más az istenképe."

Hogy te mekkora baromságot írtál! A Buddhisták semmilyen isenben nem hisznek. A hindu vallás egy gyűjtőfogalom, sok vallást illetnek ezzel. Van amelyikben több istent imádnak, van amelyikben egyet sem, lényegében "ateisták". Afrikában jelen van még az animizmus, amely tárgyaknak tulajdonít lelket. És ezen kívül van egy rahedli vallás, ahol nem az ábrahámita istenkép érvényesül.


Allah név annó egy holdistennő neve volt, ezt vették át és kezdték el alkalmazni istenre úgy általában.

2011. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

09:03-as!

Te írtál ide egy rakatnyi hülyeséget.

Mielőtt még hülyeségeket írsz, beszélj buddhistákkal, hindúkkal, kérdezd meg tőlük maguktól, hogy ők hány, és milyen Istenben/Istenekben hisznek.

Nekem van egy buddhista barátom, és képzeld, ő hisz Istenben, de az ő hitük szerint Buddha Isten felett áll. Ezt én soha nem fogom megérteni, de nem baj, az én szívemet nem nyitotta ki Isten a buddhizmus felé.

Ajánlom, hogy nézz körül az alábbi honlapon, itt képet kaphatsz arról, hogy a világ különböző vallásainak milyen az istenképe: www.ahimsa.hu


Más: valaki azt írta itt, hogy a máltai katolikusok is Allahnak hívják Istent, na, ezt meg én nem hiszem el.

Személy szerint nekem az Isten angol megnevezése nagyon tetszik, a God. A God egy gyönyörű szó, angolul imádkozni pedig fantasztikus érzés. Aki nem hiszi el, próbálja ki.

Akit meg az iszlám érdekel, keresgéljen a Google-ban, mert valószínűleg fog találni jópár találatot.

Ha meg valaki nem akar több száz, vagy több ezer weboldalt átnyálazni, az menjen rá az alábbi linkre, és keresse meg a Világvallások menüpontot, és keresse meg azt a menüt, hogy iszlám, és olvashat ott pár ismertetőt, de más vallásokról is lehet olvasni a világvallások menüpont alatt. Tehát a link: www.ahimsa.hu

Üdv: 29/L

2011. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Mielőtt még hülyeségeket írsz, beszélj buddhistákkal, hindúkkal, kérdezd meg tőlük maguktól, hogy ők hány, és milyen Istenben/Istenekben hisznek."

És te elsőkézből tájékozódtál?


"Nekem van egy buddhista barátom, és képzeld, ő hisz Istenben, de az ő hitük szerint Buddha Isten felett áll."

Én úgy tudom, hogy a buddhisták egyedül az usában tendálnak az istenhit felé, keleten ez koránt sincs így.

Wikiről:

"The refutation[1] of the notion of a supreme God or a prime mover is seen as a key distinction between Buddhism and other religions. In Buddhism the sole aim of spiritual practice is the complete alleviation of stress in samsara,[2][3] called nirvana. The Buddha explicitly rejects a creator,[4] denies endorsing any views on creation[5] and states that questions on the origin of the world are worthless."

[link]


Hinduizmus:

"A hinduizmus rendkívül heterogén vallási formáció. A több száz, vagy ezer isten, vagy istenként imádott „létező” (mitológiai alakok, növények, hegyek, állatok, tárgyak) a vallás természetének hagyományos megközelítését rendkívül megnehezíti."


"Karma-mimánszá - eredetileg vallási rituálék végrehajtásával kapcsolatos tanulmányok, melynek szabályait Dzsamini (i.e. 300 körül) hozta létre, majd az i.sz. 700. körül önálló filozófiai áramlatként élt tovább a hagyományokban. A lélek valós mibenlétét elemzi. Tagadja az örökké létező, mindenható isten meglétét, az egyetlen vezérlő elvnek a Dharmát tekinti."


Dzsainizmus:

"Akik sikeresen megszabadultak a „karma”-juktól (azaz az ebben-, vagy a reinkarnálódott életükben következményekkel járó tettek felhagyásával), elérik a Végtelen Tudás, Végtelen Meglátás, Végtelen Hatalom, és Végtelen Gyönyörűség állapotát, vagyis megistenülnek, dzsinává válnak és így nem kell az újjászületést tőbbé elszenvedniük. Nem hisznek egy Teremtő Istenben, és a Dzsájnák nem irányítják sem a világmindenséget, sem az emberiséget, mert mindazok saját törvényeik (kozmikus, vagyis általános- és karmás, vagyis a tettek következményei által befolyásolt, megváltoztatott „valóság” törvényei) által működnek."


Mind a wikiről.


Szóval te beszélsz hülyeséget! Csak, hogy ráhúzhasd az egész világra, hogy lényegében egy istent imádnak! Hogyne! Jellemző, hogy ti vallásosak hitetek igazolását látjátok benne. Azt pedig, hogy Máltán Allahnak hívják istent az simán el tudom képzelni, ui. a máltai nyelv szemita.

2011. szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!