Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtett Isten külsőt,...

Miért teremtett Isten külsőt, ha csak a belső számít?

Figyelt kérdés
Miért van anyag, tér, idő?

2020. márc. 2. 23:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy csak a belső számít?

Az számít igazán, de nem kivételesen csak az.

2020. márc. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Lucifer te ezt hogy nem tudod?😈
2020. márc. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%
'Belső' csak ott lehetséges, ahol azt a 'külső' határolja.
2020. márc. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
A szaláminál is a belső számít, de a külseje adja el.
2020. márc. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Mások azt állítják, hogy az ember külsején is meglátszik milyen ember. Nem a felszínes dolgokban, hogy mit vesz fel meg hogy áll a haja, hanem mint az ilyen "szem a lélek tükre" dolgokban. Én ezt nem tudom, nekem sosem ment, de többen mondják, hogy főleg idővel meglátszik az életvitel, a tapasztalat, az intelligencia vagy az értelem, és mondjuk az igaz, hogy meg lehet mondani kb. ki honnan származik, azt néha még én is látom. Gondolom ennek inkább csak amolyan praktikus okai lehetnek, hogy tudjuk kivel hányadán állunk.

Teremtés oldalról meg talán igaz lehet, hogy a test és a lélek nem különválasztható. Nem igazán tudjuk miféle viszonyban van a külső a belsővel, de nyilván hatással van egyik a másikra oda-vissza, így hát ha nincs két egyforma személyiség, úgy nem lehet két egyforma külső sem. Az meg hogy mi számít, az inkább rajtunk múlik.

A második kérdésedre meg majd megadom a választ az élet a világmindenség meg minden után. :)

2020. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Érdekesen értelmezed Páter apostol szavait. Ő azt írta: „Ékességetek pedig ne a külsőséges (dolgokból) álljon, hanem legyen az a szív rejtett embere a csendes és szelíd szellem romolhatatlan öltözékében; ennek a szellemnek nagy értéke van az Isten szemében” (1Péter 3:3, 4).

Ennek mi köze van az anyagi térhez és időhöz? vagy valami másra gondoltál?

2020. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha hisszük a test feltámadását, akkor azt is hisszük, hogy nem csak a belső számít.


A test, mint puszta porhüvely képzete egy nagyon szétterjedt elképzelés, de valójában nem keresztény, hanem gnosztikus tan. A kereszténységben az emberi lét teljességébe a test igenis beletartozik. Jézus okkal tette meg a vele való kapcsolódás legmélyebb formájának az evést és az ivást, miközben azt mondta, hogy "vegyétek és egyétek, mert ez az én testem".

2020. márc. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:

#7

Akkor te a feljebb idézett Péter apostol szavait hogyan értelmezed?

2020. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7 Érdekes amit írsz. Sokáig én is azt gondoltam, hogy a test és a lélek két egymástól függetleníthető dolog, de persze ez nem lehetséges. Több ehhez kapcsolódó kérdés volt, mint hogy mi van akkor ha a tudatunkat áttöltjük egy tökéletesen működő android testébe. Az van, hogy minden hatással van ránk és minden hatás formálja a személyiséget és a lelkünket. Az is hogy kikhez hova milyen testbe születünk, de egyik sem dönthet helyettünk arról, hogy kikké akarunk válni emberként.

#8 Az a szöveg egyértelműen arról szól, hogy a hiúság meg az anyagi javakkal való kérkedés mind felesleges ostobaságok, amire kár időt pazarolni. De nem azt jelenti, hogy a testünket ne kellene óvni, vagy lehetne hanyagolni. Valószínűleg szorosabb kapcsolatban áll a test a lélekkel, és a lélek azzal a világgal aminek mi mindannyian részei vagyunk, mint azt valamikor is gondoltuk volna. Ezért nem mindegy soha, hogy mikor mit teszünk, akkor sem ha látszólag "csak" magunkkal teszük.

2020. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A Biblia ír arról, hogy az ékességünk, ne a külsőnkről szóljon, de inkább ez arra utal, hogy ne fordítsunk túl nagy jelentőséget a külsőnknek, mivel ez beképzelté tehet.

Ha egyáltalán nem számítana a külső Isten nem teremtett volna nekünk szemet, hogy lássunk, és agyat, hogy felfogjuk, hogy ki szép, és ki az aki kevésbé szép.

2020. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!