Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi baja van velem?

Mi baja van velem?

Figyelt kérdés

Ismerkedtem egy fiúval,ő 20on évei elején jár én a 10en éveim végén.Majdnem egy hónapja rendszeresen beszélgettünk facebookon(nemsokára találkoztunk is volna),amikor most kb 3-4 napja megtudta,hogy vallásos vagyok.(Keresztény.)

Ő ateista és azt mondta utálja a vallásos embereket,és,hogy mind idióta.Nekem ez nyilván nem esett jól.Kérdezte,hogy most ugye viccelek?Aztán ugye én mondtam neki,hogy nem és erre azt mondta reméli majd megtalálom az igazságot,biztos azért van ez mert túl fiatal vagyok.(Nem sokkal idősebb nálam)

Mondtam neki,hogy nekem ez az igazság és tiszteletben kéne tartania ezt.Erre mondta,hogy oké bocsi,és azóta eltűnt és nem ír semmit.Ez előtt sosem tűnt el így napokra,mindig érdeklődött,hogy hogy vagyok,mi újság.

Megjegyzem,nem szoktam becsmérelni azokat akik másban hisznek.

Szerintetek,mi baja van most komolyan? :(



2019. dec. 10. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Éretlen és érzéketlen. Örülj neki, hogy még az elején kiderült.
2019. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 KZitus ***** válasza:
77%

Szia

leirta neked a véleményét "...azt mondta utálja a vallásos embereket,és,hogy mind idióta...")

Miért nem tudod elfogadni a nézetét? Ezt mint vallásos ember kérdezem.

Ha vallásos vagy, akkor tudod mit írt Pál apostol a 2Timóteusz 3:1-5 verseiben. Ezért ilyen a viselkedése. Minél hamarabb lépj túl ezen a "problémán", mert ha már az eleje így kezdőduk, mit vársz a továbbiakban? De a kérdésed alatt írt soraidból úgy tűnik a fiú már befejezte...

2019. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Most megint írt más témában

Én pedig azt írtam vissza neki,hogy még mindig idiótának tartasz?

Erre most azt írta,hogy ugyan már,tényleg bocsi

Nem értem most mi van

2019. dec. 10. 16:44
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem vesztettél vele. Most még játszmázgat egy kicsit... Éretlen gyerek még és az érzelmi intelligenciája a 0-hoz konvergál. Ez a baj vele,nem az, hogy ateista.

Ismerek hívő keresztény-ateista párosítást. Lassan 30 éve házasok. A keresztény fél nem erőszakoskodik, az ateista meg nem kötözködik, nem hülyézi le a párját. Nyilván nehezebb így megtalálni a közös hangot, nekem sem biztos, hogy menne.

2019. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát... nem egyszerű ügy.

Mennyire vagy komolyan vallásos?

Mert ha az vagy, akkor egy idő után nagyon fog zavarni téged, hogy ő nem az.

Arról nem is beszélve, hogy ilyen idős korban neki már normális az, hogy mondjuk egy hónapon belül lefekszik veled.

Még akkor is, ha nem akar majd örökké veled lenni.

2019. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az vagyok de nem vagyok fanatikus.

Meg azért nem olyan durván,hogy házasságig nem feküdnék le vele meg ilyenek,csak mélyen hívő vagyok inkább úgy mondanám.Templomba sem hetente járok,de van hitem és fontos nekem.

2019. dec. 10. 18:03
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megpróbálhatsz vele ismerkedni, de ahogy egyre közelebb kerültök, egyre több baj lehet a felfogásbeli különbségekből.

Pl. őneki nem bűn az, ami neked igen. És tényleg, valóban nem bűn. Egyszerűen mások a követelmények kettőtökkel szemben. Emiatt aztán az életszemlélet is más.

2019. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akar várni a szexszel.
2019. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mojjo ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy ez az ember végletekig intoleráns és érzéketlen. Én is ateista vagyok, de eszembe nem jutna azért idiótának hívni meg utálni másikat - főleg nem a potenciális barátnőmet -, mert vallásos. Ha ezt az akadályt valahogy át is tudnátok hidalni, jönne egy másik. Sajnos jobban jársz, ha ezt elengeded :(
2019. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt még alapjában nem csak az intoleranciával vannak gondok,hanem a játszmázással. Ő egy mesebeli karakter,hol volt,hol nem volt. Nem tudom,mennyire lenne biztonságos ilyen emberrel kezdeni,aki rögtön lepattan,ha valami különbség van köztetek.
2019. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!