Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Purgatórium azon részében...

Árokpart kérdése:

A Purgatórium azon részében ahol kevésbé bűnös lelkek töltik büntetésüket és nincsen tűz ott valóban van a Földihez hasonló légkör és úgymond "közigazgatás" amit a lekek irányítanak?

Figyelt kérdés
Van ebben némi igazság? Köszönöm szépen ha esetleg tud valaki erről valamit vagy olvasott illetve esetleg sajnos, hogyan is mondjam sajnos az élet produkál ilyesmit, hogy bármilyen bajból vagy betegségből kifolyólag elveszítette rövid időre az életét és ezáltal "ideiglenesen" esetleg tartózkodni volt ott kénytelen. Bocsánatot kérek előre is mélységesen együtt érzek azzal aki beteg vagy volt beteg és emiatt esetleg rövid időre elveszítette az életét nem akartam megbántani, én is beteg vagyok sajnos és igazából ezért kérdeztem. Nem kérdeztem meg volna másképpen ilyen kellemetlenül de lényegre törően de tudnom kell. Köszönöm szépen ha valaki válaszol.
2020. márc. 7. 23:40
 1/8 Maria del ore ***** válasza:
26%

Lehet, hogy haragudni fogsz, azonban Isten ilyen helyet nem hozott létre. Akik ilyet tanitanak vagy mondanak, azok Isten személyét és szentségét mocskolják.

(1János 4:8) . . .Isten szeretet.

Isten maga a megtestesült szeretet. Nem azt irja, hogy van Istenben szeretet,, hanem azt hogy Ő maga a szeretet.


Ha a gyermeked, vagy valaki vétene ellened, vagy hibázna, akkor büntetnéd-e azzal, hogy a forró kályházoz nyomnád a kezét, vagy megégetnéd, vagy kegyetlen bánás módban részesitenéd?

Isten az embernek egy büntetést hozott itéletként. Ez az élet ellentéte, amit halálnak nevezünk. Isten elmondja a szavában:

(Prédikátor 9:5, 6) 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket. 6 Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.

(Prédikátor 9:10) 10 Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.

A Bibliában ezért Isten két féle halálról beszél. Amiből van feltámadás, vagy egyáltalán nem élhet semmilyen módon-

Isten az életet ajándékbba adta, és akik erre méltatlanok azoknak az életet nem fogja büntetésként hsaználni, hanem egyszerűen, elveszi a lehetőségét , hogy éljen.

2020. márc. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Első körben jobbulást kívánok!

Második körben a purgatórium lényege megszabadulni a meg nem bánt bűnöktől, hogy a mennyországba tisztán és szabadon mehessél be. Oda csak halál után lehet bekerülni és nincs már visszaút. Hogy milyen az jó kérdés. A pokol és a mennyország között van. Vagy szembesülsz bűneid súlyával és az ima és a szentlélek megszabadít. Vagy a tűzz mossa le rólad vagy veled együtt a vétkeket és gyalázatot..

2020. márc. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Maria del ore ***** válasza:
32%

Ha ez igy volna, ahogy mondja az előttem szóló, akkor bizony Jézus megváltó halála egy fabatkát sem érne.

Vajon minek vállalta a megváltó szerepét, ha még után tisztogatni kell más életformában azokat, akik emberek voltak?

S ha emberként vétkeztek, akkor miért nem emberként kapnak büntetést?

Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre a Biblia választ ad.

2020. márc. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Halálközeli élmények

[link]

2020. márc. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
A megváltás eredménye az, hogy ezek a lelkek nem kárhoznak el.
2020. márc. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
#3: A ti megváltásotokat teszi értelmetlenné az, hogy mellette még be kell tartanotok egy csomó más szabályt is, ahhoz, hogy megkapjátok a ki nem érdemelt üdvösséget. Ha nem tartjátok be, akkor az Őrtorony tanítása szerint nem fogtok feltámadni.
2020. márc. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

A purgatorium nem egy hely, ahol vannak különböző közigazgatási területek, hanem egy állapot, melyben az ember teljesen megtisztul, hogy az üdvösségre méltó legyen.

A tűz pedig csak jelkép, ami a szenvedést szimbolizálja.


Pál apostol ír erről a tűz általi megtisztulásról:

"Az (Úr) napja ugyanis nyilvánvalóvá teszi, mivel tűzzel érkezik, és a tűz majd megmutatja, kinek mit ér a munkája. Akinek építménye megmarad, jutalomban részesül. De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


Viszont a pokolhoz hasonlóan, a tűz itt is csak a szenvedés jelképe.


De hasonlóan olvashatod az alábbi igében is:

"Ezt a harmadik részt tűzbe vetem, és kiégetem, amint az ezüstöt is kiégetik; megtisztítom őket, amint az aranyat is megtisztítják. S majd segítségül hívja nevemet, én pedig meghallgatom, és azt mondom: „Ez az én népem!”"

2020. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Bibliában van szó tűzről, de purgatórium olyan nincs, ahonnan a Római Katolikus Egyház által árult búcsúcédula megszabadítana a tűztől és a szenvedéstől a katolikus klérus pénzért megvásárolt közbenjárása által. Ezt a kereszténység legtöbb ága elveti, egyedül a középkort uraló római irányzat vallja és hiszi. Búcsúcédulát már nem árul a római egyház, viszont pénzért mondanak misét a halottakért, hogy "kiszabaduljanak" a meghalt lelkek a "purgatóriumból". Ez a hamisság már 500 éve le lett leplezve egy Luther Márton nevű eredetileg katolikus szerzetes által. Ellenkezik a Biblia tanításával, csak a bevétel növelésére volt jó.
2020. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!