Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezekben az országokban a...

Ezekben az országokban a fiatalok is vallásosak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lengyelországban, Horvátországban, Romániában, Észak-Macedóniábam például a lakósság több mint 90%-a vallásosnak vallotta magát. Ebből az következik, hogy nem csak idősek hanem a fiatalok is vallásosnak vallják magukat. Számomra ez nagyon meglepő, én 23 éves vagyok és ismerem a korosztályom, senki nem vallásos, van aki hisz Istenben de nem vallja magát kereszténynek sem másnak, van aki meg van keresztelve de nem vallja magát annak, én magam meg vagyok keresztelve de agosztikus vagyok, egyszóval a generációm túlnyomó többsége nem vallásos, akkor hogy lehet hogy a szomszédunkban a fiatalok is vallásosak? Ha pedig nem azok akkor a demográfiai adatok a vallásról mind helytelenek.

2020. márc. 8. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%

Nem válaszoltál a kérdésemre.

Neked pedig a válasz egyszerű: vallásos 90%-ban az lesz, akit arra nevelnek.

Az említett országok nagyon erősen vallásosak, így ott arra nevelnek mindenkit, akit csak lehet.

Hogy ez mennyire durva tud lenni, azt megnézheted a pontozásból.


És ne haragudj: elegem van belőle, hogy már sokadszorra 0%-ért válaszolok.

Ez olyan, mintha minden egyes válasz után adnál egy jókora gyomrost, és utána kérdeznéd a következőt.

Ha további válaszokat szeretnél, akkor légy szíves, pontozd a válaszaimat.

2020. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, én nem veled vitatkozok, hanem azzal az idiótával, aki szerint erőszakkal kell terjeszteni a vallást. Nem a kérdéseddel van a baj, hanem vele.
2020. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Lengyelországgal kapcsolatban volt személyes tapasztalatom. Testvérvárosok közötti nemzetközi kulturális rendezvényre hívtak meg minket zenekarral. Megkaptuk előre a programot és nyíltan a program része volt, hogy vasárnap 10-től szentmise. Mi is szerveztünk hasonló találkozókat, nálunk ez nem annyira elképzelhető, hogy egy ilyen "programot" nyíltan betegyünk egy olyan rendezvényre, ami nem vallási szervezésű. Nekik meg valahogy természetes. Voltam kint többször: csurig a templom.

A társadalomban valahogy nagyobb természetességgel van benne náluk a kereszténység. Ezért gondolom népszámláláson kijönnek ezek a 90%-os adatok. Meg hát, nekik volt egy II. János Pál pápájuk...

De nyilván vannak lengyel ateisták is.

2020. márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Igen #13, es az a nagy tömeg milyen korosztalyu volt inkább?

Én a roman oldalról tudok nyilatkozni, nos az öregek nagyon vallasosak, szegényebb megyékben konkrétan már birkak szintjén.

Kozepkoruak is akadnak itt-ott.

De a fiatalság túlnyomó része köszönőviszonyban sincs a vallással, max papiron. Tehát az ilyen 90% szép szám mint statisztika, de közé sincs a valósághoz.

Ja, és volt hittan óra a suliban, de nem lett senki vallásos annak a hatására.

2020. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját generációmról tudok beszélni:

30-as éveim derekán járok. Nálunk szakkör szinten volt hittan és azok jártak akik otthon vallásos nevelést kaptak. Ez kb annak idején az osztály fele volt. Voltunk elsőáldozók, bérmálkozók és ott szakadás. Alig néhányan maradtak akik az után is jártak pl szentmisére. Aztán ők is lemorzsolódtak. Már én sem járok rendszeresen szentmisére, de ha megkérdezik én is Katolikusnak vallom magam. Szerintem a többség így vallásos. Ha kérdezik akkor az, talán a nagy ünnepeken még jár is szentmisére, de a mindennapokban nem ez van a középpontban. Persze ettől függetlenül még törekszik a helyes életre.

A gyermekek kérdésében tetszik nem tetszik a neveltetés kulcsfontosságú. Ateista szülők gyermeke a legritkább esetben lesz vallásos, viszont ha az lesz akkor bizonyosan fanatikus lesz. Vallásos szülők gyermeke minden esetben vallásos lesz viszont közülük sokan hagyják hátra a hitüket.

2020. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Igen #13, es az a nagy tömeg milyen korosztalyu volt inkább?"

Vegyes, de zömében 30-40 közöttiek. Ha leszámítjuk a Krakkói Ifjúsági Világtalálkozót, mert akkor 20-30, de nyilván az egy speciálisan egy korosztályt megcélzó esemény volt.

2020. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!