Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság hívők, a Mátè.24...

Szentháromság hívők, a Mátè.24:36. hogy èrtitek?

Figyelt kérdés

#Szentháromság #èrtitek.
2020. márc. 8. 20:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Jó lett volna Edgár, ha be is másolod, mert szerintem senki se tudja fejből, még te sem.


"Azt a napot azonban és azt az órát senki sem ismeri: sem az ég angyalai, sem a Fiú, csak egyedül az Atya."


Ebből egyértelműen látszik, hogy a Fiú nem egy angyal, mint némely szekta tanítja, hiszen az evangelista egyértelműen megkülönbözteti az angyaloktól Őt. Másrészt azt is írja, hogy egyedül az Atya tudja a világvége idejét. Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy ennek ismeretét fenntartotta magának, s úgy is, hogy a Fiú emberként nem ismerte. Nem úgy, mint szektád vezetői, akik számos dátumot adtak már meg, hogy akkor jön el a vég. Egyik sem jött be, mert még mindig itt vagyunk.

2020. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszem, hogy a Szentháromság hívők azt terjesztik, hogy az Atyának, Fiúnak és Szentléleknek ugyanaz a szerepe és munkája a teremtésben. Az Atya a tervező, a Fiú a kivitelező, a Szentlélek a teljessé tevő. (Pl. egy repülőnél is a tervező mondja meg, hogy hány év használat után kell leselejtezni a gépet, a teremtett világ esetében is a tervező, az Atya fogja megmondani, hogy eddig tartott, vége.) Azt pl. azonban valljuk, hogy az Atya Fiú és Szentlélek lénye, identitása, természete egy, oszthatatlan és Isten.

És te hogy érted a Máté 28:18-20-at?

üdv Stefán

2020. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%
Azt jelenti, hogy nem kell hamisan riogatni az embereket és másokat rágalmazni a Bibliára mutogatva.
2020. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Még most se tudom, hogy kiről beszélsz Edgár, de a neve mögé egyre több 6-os kerül, az biztos.

Viszont ha olyan intelligens, akkor tanulhattál volna tőle valami, s kevésbé lennél most buta.


De én válaszoltam a kérdésedre, jó lenne, ha személyeskedés helyett a tárgynál maradnál. Látom nem nagyon tudsz mit kezdeni a hozzászólásommal, ezért inkább a személyemet támadod.

2020. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2.Tudom mire gondolsz.

De ott Jèzus nem a szent háromságrol beszèlt,hanem a tanitványkèpzès ès a megkeresztelkedèsről.

Idèzz a Jèzus vagy az apostoloktol,ahol a három istensègről beszèlnek,ahol egy Isten három szemèly ès három szemèly egy Isten.

Akkor volna igazad,ha ezt a három istensèget töbször emlegetnèk,ugyanis minden fontos dolgot nyomatèkosan tőbbször említenek.De ha mèg egyszer sem?

2020. márc. 8. 21:00
 6/22 anonim ***** válasza:
56%

Jó, ha befejezted, akkor én jövök...


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 12. fejezet

"31 Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.

32 Még aki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de aki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik."

2020. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
10.Ez így igaz amit idèztèl,de nem tudom mire utalsz?
2020. márc. 8. 21:51
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Én ugyan nem "ladiroztam", bármit is jelentsen a szó. De tudsz érdemben hozzászólni a kérdésre adott válaszomhoz, vagy csak személyeskedsz és új magyar szavakat találsz ki?
2020. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

9 Itt èn kèrdezek.

Ha van kèrdèsed írd ki,nem fogom ladirozni.

2020. márc. 8. 22:42
 10/22 szp72 ***** válasza:
83%

Az emberré lett Fiú sok mindent nem tud, hiszen kiüresítette önmagát, az isteni tudását ugyanis letette.


A Szentlélek természetesen mindent tud, amit Isten tud:


"A Lélek ugyanis mindent átlát, még Isten mélységeit is. Ki ismeri az ember benső dolgait, ha nem a benne lakó emberi lélek? Hasonlóképpen Isten titkait sem ismeri senki, csak Isten Lelke." (1Kor 2,10-11)


Jézus azért nem beszél a Szentlélekről külön, mert még nem volt itt az ideje, hogy a Szentlélekről, mint külön személyről beszéljen. "Egyedül az Atyám ismeri" természetesen úgy értendő, hogy azok közül, akiket ti ismertek vagy akikről tudtok.


Ha például az igazgató helyettes azt közli a beosztottjaival, hogy márpedig ezt csak a főnök tudja, az nem jelenti, hogy esetleg egy bizalmasa is ne tudhatná még, hanem az általuk ismert személyek közül egyedül csak az igazgató tudja.

2020. márc. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!