Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ábrázolják Jézust...

Miért ábrázolják Jézust mindenhol hosszú hajúnak?

Figyelt kérdés
A Biblia egy szóval nem írt a hajáról.

2020. márc. 11. 15:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Jah és nem mondtam olyat hogy az ábrázolásokat loptàk. Fordítva. Mihályban, a karakter àbràzolàsàban van némi hitelesség szemben Jézussal aki egy alacsony vörös hajú zsidó lehetett. És én ezt nagyon viccesnek érzem ahogy minden hazugságot és eltulajdonítást amit a buzgó hívők Krisztusimádatukban, ha úgy tetszik a szeretet meg a hit nevében véghezvittek. :)
2020. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem volt fodrász.
2020. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Tessék,itt van róla egy rövidhajú kép is, hogyha lejjebb tekersz. :)


[link]

Amúgy Cleopátráról találtam egy olyan képet, amelyiken cukibb, nem tudom, melyik kép hasonlít jobban az eredetire. :)

2020. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

mert valahogy el kellett képzelni őt,ha le akarták festeni

ők így képzelték el

hosszú hajúra asszociáltak

lehet abban az időben még nem volt annyira divat a hajvágás

lehet megérzésből festették így

vagy valaki egyszer úgy festette le,ésakkor rögtön más is hosszúhajúra asszociált, és úgy festette tovább ő is már a saját, új képein

hosszú hajjal valahogy nekem is jobban passzol, és talán nem csak azért, merthogy úgy láttam a festményeken, szobrokon

vagy pl lehet,hogy a szóbeszéd járta,hogy ezt a személyleírást adták

itt kb az oldal közepéig kell letekerni, itt van valaki, aki a Mennyben halálközeli élménykor találkozott Jézussal, és azt mondta, hogy ennek a kislánynak a festményén lévő Jézus tök olyan

[link]

múltkor néztem egy videót, ebben beszéltek róla

[link]

de mondjuk egyébként nem biztos, hogy akár a földi életében is úgy nézett ki, de szerintem lehet,

de amúgy mondja itt a csaj , hogy a Mennyben is többféle alakúra változtatta magát; egyszer volt pl oroszlán is.

Amúgy én is úgy képzeltem el, ahogy annak a kislánynak a festményén van. Mondjuk én hosszabb hajjal.

2021. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

*de az arcát igen, azt így


amúgy lehet sokáig volt hosszú haja is, sokáig volt középhosszú, lehet, hogy volt rövid is neki, szal tehát pl a hajhossz az nem feltétlenül állandó


vágják -és nő, vágják és nő ,stb.

2021. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Elolvastam a kommenteket, még egyszer: azért volt hosszú haja meg szakálla Jézusnak, mert nazireus volt, Názáretben nőtt fel, ahol a nazarénus szekta működött. Köztük élt, tanult, lélegzett. lásd wikipédia: Názáret Izrael északi részén, Galileában lévő város (1993-ban 53 500 lakossal), a történelmi Jézus felnövekedésének helye. "Tartózkodni kellett: haj, szakáll vagy bajusz levágásától"
2022. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!