Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A folyton gyűlölködő szektások...

A folyton gyűlölködő szektások nem gondolják, hogy kontraproduktívak?

Figyelt kérdés

Ahogy megfigyeltem, ezen a fórumon jelen van pár szektás (jehovás, hitgyülis, stb...), stílusuk alapján mind több accounttal, akiknek a fórumozás kimerül a gyűlölködésben, gyűlöletkeltésben. Hol a katolikusok ellen, hol mások ellen.

Azon túl, hogy láthatóan nem keresztények, legfeljebb álkeresztények, mi értelmet láthatnak benne? De talán felnyitják az emberek szemét, hogy ezek a szekták mennyire károsak.

Sőt tovább megyek, nem félnek tán, hogy Isten megítéli őket az utolsó napon? Vagy ennyire megátalkodottak lennének már?


Nem vagyok naiv teljesen, tudom, hogy ők nem fognak itt erre választ adni...



2020. márc. 12. 19:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként pedig nem húztam rá egy teljes közösségre, ez már csak a te hazug ferdítésed. A kérdésben is úgy szerepel, hogy pár ilyen emberről van szó."


A 17-es válaszoló idézte tőled, hogy "százszámra" sorolhatnád ezeket. No igen. A hitelesség csúcsa vagy! Egyébként a 19-es válaszomban leírtam hogy mennyire is nem volt általánosító a kérdésed.



"Nem vagy te se különb nála, csak jobban tudsz fogalmazni és helyesírási hibák nélkül"


Hiába, nem vagyunk egyformák! :)

Köszi szépen a dicséretet!

2020. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Értelek, tehát biztos van egy objektív igazság, csak azt nem ismeritek még ti sem. Ez így korrekt. Mondjuk arra nagyon kíváncsi lennék, hogy az apostoloknak milyen háttérismeretre lett volna szükségük, ami akkor hiányzott, s a jehovás véneknek mára meglett, hogy az objektív igazsághoz közelebb kerültek.


"És csak az nem téved és nem hibázik, aki nem dolgozik!"

Nem mindegy, hogy valaki utcaseprő és elhagy egy szemetet, vagy valaki Isten szócsövének képzeli magát, azt mondja magáról, hogy Isten által kinevezett vén, s úgy téved. Mert mondjuk 100 éve még kiközösítették volna számtalan dologért a jehovásokat, amiket most hisznek, illetve most is kiközösítenék bármelyiket, ha egy néhány évtizede megváltoztatott dogmát nem fogad el.

Tudtommal a kiközösítés nálatok elég súlyos büntetés.


"Ez pl. már elég régen objektíve eldönthető."

Eldönthető, már régen el is döntötték, a kereszténység az egylényegűséget fogadta el, ezt tanítja a Szentírás is. Még Ariusz püspök se mert volna olyan eretnek tant vallani, mint ti.


"Ez pl. nem értelmezés kérdése, mivel nincs olyan a Szentírásban, hogy minden asszony, mindig kösse be a fejét, mint pl. nazarénusoknál."

Hogyne lenne, nézd meg, amikor Pál apostol a gyülekezetek rendjéről beszél. Asszony csak bekötött fővel imádkozhat.


"Mivel Jézus nem maga az Isten, vagy nem Isten (a háromság meséje szerint), így ez is objektíve eldönthető kérdés."

Olvasd el a 10 parancsot akkor, ne a katolikus/evangélikus változatot, s utána okoskodj. De rendes vagyok, így idézem:

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."

Hol írja, hogy csak Istenről nem szabad? Ezt pl a reformátusok következetesen be is tartják, ti nem.


"Ki lenne nektek "hiteles" történész vajon?"

Még egyet se olvastunk tőled, aki szerint az Egyház lenne a világ legnagyobb szektája. Jó lenne pár hiteles történésszel alátámasztani.


"Nem is Tanú még! Miért nevezed "jehovistának"?"

Akkor mi? Katolikus, református, ortodox?


"Ezen kívül pedig azt kérdeztem hogy hol "kárhoztatott" téged egy Tanú az inkvizíció bűneiért?"

Idéztem párat, de olvasgasd őt. Úgy látom, hogy elég rendszeresen olvasod ezt a fórumot, hajrá.


"A 17-es válaszoló idézte tőled, hogy "százszámra" sorolhatnád ezeket. No igen. A hitelesség csúcsa vagy!"

Lol, ez az aljasság csúcsa. Sehol nem írtam, hogy száz számra tudok idézni ilyet, hanem azt, hogy nem olvasok át sok száz hozzászólást emiatt.


Már csak azért is megérte ez a kérdés, mert bárki olvasó látja, hogy milyen aljas népség vagytok.

2020. márc. 16. 20:23
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

"Értelek, tehát biztos van egy objektív igazság, csak azt nem ismeritek még ti sem. Ez így korrekt."


Ó, dehogy is értesz! Már megint egy értelmetlenséget írtál, mint az este, amire figyelmeztettelek. Nem egy, hanem sok különböző témában, sok objektív igazság létezik, melyek többségét, súlypontti részét már lehet ismerni annak, aki nem ragad le a hazugságoknál. Ez hozzáállás kérdése: aki a saját történelmi egyházának iszonyatosan véres és brutális múltja, sőt jelene ellenére nem vizsgálja felül annak tanításait, és az ebből származó cselekedeteit, az jobban ragaszkodik az emberi hagyományokhoz, mint Isten Szavához! Pedig ezt már Jézus is elítélte.

Ez így korrekt!


"... az apostoloknak milyen háttérismeretre lett volna szükségük, ami akkor hiányzott, s a jehovás véneknek mára meglett, hogy az objektív igazsághoz közelebb kerültek."


Szerintem te azon gondolkozz el először, hogy ezalatt a 2000 év alatt mennyi vallásos tévtan és egymásnak ellentmondó sátáni mese ragadt a magukat gyakran bőszen, de tévesen kereszténynek valló csoportokra, melyekben eligazodni ma sem könnyű, sőt egy laikusnak szinte reménytelen vállalkozás - még az általános (de gyakran pontatlan) ismereteket adó érettségivel a háta mögött is. Az ún. "keresztény" mainsreem pedig nyilvánvalóan nem segítség, hiszen ezek hatása olyan mint a kábítószer, elvarázsol, majd elpusztít!


Nos ma, ilyen közegben kellett helyreállítani a bibliai igazságot, mivel ezen körök bizonyos hamis tanok kedvéért magát a bibliát is meghamisították.


"Isten szócsövének képzeli magát"


Tehát tévedhetetlennek és ihletettnek képzelik magukat a Tanúk? Vagy nem? Vagy csak megint hazudsz egy nagyot? Ha ilyeneket írsz és közben tudod hogy aki ezt mondta, az hogyan értette Jehova Tanúi egységes és változatlan bibliai tanítása szerint, akkor hazug, hiteltelen ember vagy. Ha meg nem tudod hogyan vélekednek erről a kérdésről a Tanúk már KEZDETTŐL FOGVA, akkor pedig nem néztél utána annak, amit mocskolsz! Tehát egy tudatlanúl vádaskodó ember vagy.


Válassz a kettő közül melyik a szimpatikus?

2020. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

A kiközösítésről pedig jobb ha nem beszélsz, mert megint csak kiforgatod a valóságot.


"... már régen el is döntötték, a kereszténység az egylényegűséget fogadta el, ezt tanítja a Szentírás is."


Az az ún. "kereszténység", amelyik nemzeti, etnikai alapon véresen és halálosan megosztott volt a 4-ik sz-i színre lépése óta? Csak mert az első századi valódi krisztusi keresztények is mindenféle nációból valók voltak, de ez nem volt tapasztalható minta valahogyan. Te ezt nem furcsálod? Vagyis hogyan lehet az egyház keresztény, vagyis Krisztus-követő, ha közben a legborzalmasabb dolgokat követik el a tagjai mások és EGYMÁS ellen?

Jézus azt mondta, hogy a cselekedeteikről lehet majd felismeri, hogy kik az Ő tanítványai.


Vagyis akikről te oly dicsőn beszélsz, valójában nem voltak keresztények! És a Szentírás sehol sem tanítja az egylényegűséget, maga a szó is idegen tőle, csakúgy mint a háromság fogalma és az eretnek tanítása.


"Asszony csak bekötött fővel imádkozhat."


Ez lenne az amit mondtam, hogy minden asszony, mindig kösse be a fejét? Gondok vannak a szövegértéssel!


"Hol írja, hogy csak Istenről nem szabad? Ezt pl a reformátusok következetesen be is tartják, ti nem."


Sehol sem írtam, hogy csak Istenről nem szabad! Miért forgatsz ki mindent, amit írok? Persze tudom, ez is egy jó manipulatív módszer a tisztességtelen és megtévesztő érvelésre.

Ezek az ábrázolási tilalmak itt az imádati célra vonatkoztak, magyarán a bálványimádás tilalma. Ebből a célból semmiféle teremtett dolgot nem készíthettek!


"Még egyet se olvastunk tőled, aki szerint az Egyház lenne a világ legnagyobb szektája."


Leírtam a kérdéseimet ezzel kapcsolatban, az azokra adott igaz, a bibliával is egyező válasz a felelet.


"Lol, ez az aljasság csúcsa. Sehol nem írtam, hogy száz számra tudok idézni ilyet, hanem azt, hogy nem olvasok át sok száz hozzászólást emiatt."


Nem én írtam, csak idéztem! Egyébként nem is érdekel hogyan írtad, hiszen általánosítottál, amit utána mégis letagadtál!


És most megint megtetted:


"Már csak azért is megérte ez a kérdés, mert bárki olvasó látja, hogy milyen aljas népség vagytok"


Nos talán ennyit rólad! Milyen könnyen el tudja árulni magát az ember, ha nem tisztességes a szándék, ami vezeti. Ki profibb, ki kevésbé, de valamilyen kisebb-nagyobb jel mindig árulkodó lesz.


Hazudj ha tudsz!

:)

2020. márc. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Szánalmas vagy öreg, erre már csak ennyit tudok írni, szánalmas. Isten óvjon mindenkit a sátáni és antikrisztusi szektádtól, ahol ilyeneket nevelnek mint te, vagy az idézett másik jehovás.
2020. márc. 17. 09:51
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
Melyik Isten óvjon mindenkit? Amelyik arra késztet, hogy így viselkedj? Amelyiknek nem az isteni szeretet és igazság számít, hanem mások becsmérlése, megalázása és az uralkodás felettük?
2020. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!