Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék keresztyén pap?

Hogyan lehetnék keresztyén pap?

Figyelt kérdés

Én jelenleg 29 éves vagyok (katolikus hit szerint megkeresztelve), gyerekkoromban sokszor gondoltam arra, hogy papnak tanuljak, aztán jött egy zűrzavaros időszak az életemben. Aztán (kb. ilyen 22-23 évesen) elkezdtem érdeklődni a távol-keleti filozófia és vallások irányába (ami jelenti a buddhizmust, a taoizmust, a konfucianizmust és a hinduizmust).


Az én felfogásom szerint; Isten egy, Isten a Forrás maga, az életnek a forrása. Isten maga a „fény”, és a „szeretet” nevű érzelem megtestesülése.

Az én szememben Isten: „Egy mindenható kozmikus entitás, ami benne van még a legapróbb szubatomi részecskékben is - így bennünk, emberekben is, akik elsősorban atomokból, molekulákból, fehérje és szénvegyületekből épülünk fel. És az a tudat, amivel mi mindnyájan rendelkezünk, tulajdonképp az Ő kollektív tudata, amin mi mindnyájan osztozunk.


De ez csupán azon filozófia összessége, amit idáig a keleti vallásokból sikerült összegyűjtenem. Az én szemléletmódom elsősorban empirikus. Azaz a tapasztalás nálam a mérvadó, ha véleményt szeretnék nyilvánítani. Ugyanakkor az ésszerű, logikus gondolkodás sem áll tőlem távol, ezért valamilyen szinten racionális is vagyok.


Én a katolikus és az összes többi ábrahámi vallást is (valamilyen szinten) „materiálisnak” tekintem, ugyanis én az azokban szereplő Istent nem tekintem egyenlőnek a mindenható kozmikus Forrással, legfeljebb annak egy származékának tekintem (ld. mormon vallás) – azaz szintén egy mindenható, halhatatlan lényként tekintek rá, aki uralja a fizikai és szellemi világot, mégis ott van az ő eszmerendszerében a GYŰLÖLET nevű érzelem is, ami egyből a DUALITÁSBA helyezi az adott istent, ergó hiányzik belőle az EGYSÉG.


Viszont ettől függetlenül érdekelne az, hogyan lehetnék keresztény pap, hiszen nekem nem az számít, hogy az emberek miben hisznek, hogy milyen maga a keresztény vallás és hiedelemvilág, nekem csak az számít, hogy az emberek szeressék egymást és békében éljenek egymással – cserében hajlandó lennék én is aszerint a törvények szerint élni, amit elvárásul maga a vallás és annak törvényei megkövetelnek.


Az ISTEN legyen a tanúm erre.


2020. márc. 13. 10:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Amíg így gondolkozol, nem fognak felvenni. Egy katolikus paptól elvárható ugyanis, hogy ő maga szilárdan higgyen abban, amit prédikál.
2020. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a nézetekkel sehogy.
2020. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Pap csak katolikusként és ortodoxként lehetsz, nézeteid egyik felekezetnek sem felelnek meg. Egy papnak a keresztény teológiát kell követnie, nem a keleti ezotériát.
2020. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

szóhasználat: keresztény pap (katolikus, ortodox, gör.kat), keresztyén lelkész (összes protestáns) "szereplő Istent nem tekintem egyenlőnek" -pedig ez pont egy alapvetés: keresztény (és keresztyén) az, aki hiszi, hogy Jézus Krisztus teljesen ember ÉS teljesen Isten (tehát nem egyik, másik, és nem "félig") (és a jó keresztény az, aki követi Krisztust) Nem lehet ezzel papnak/lelkésznek tanulni, de érdekes mégis. Érdekes dolgokat írsz. A világvallások transzcendens egységben vannak

[link]

Fontos rész? "Isten maga a „fény”, és a „szeretet”" - ez Jézus Krisztus, a megtestesült Logosz. Mert az Isten szeretet - áll a kedves tanítvány, Szt János levelében. A Szent János evangéliumból megértheted ezt. A fény teológiája, a Logosz tan - mind része a kereszténységnek (privben küldök hozzá olvasnivalót, ha kéred) A dualitás inkább Szt. Pálnál érezhető, dialektikát csinált a Jó Hírből (Evangélium szó ezt jelenti).

"nekem csak az számít, hogy az emberek szeressék egymást és békében éljenek egymással" – nekem is ez számít, meg kell találni a naponta adódó lehetőségeket, hogy ezt áramoltasd a világba, nem kell hozzá papnak lenni, ahogy József Attila sem lehetett tanár, és azt írta:

"Én egész népemet fogom

nem középiskolás fokon

taní-

tani! "

[link]

Ady Endre meg ezt:

Ez a földi élet,

Egy erő hatná át

A nagy mindenséget,

Nem volna más vallás,

Nem volna csak ennyi:

Imádni az Istent

És egymást szeretni…

Karácsonyi rege,

Ha valóra válna,

Igazi boldogság

Szállna a világra…

[link]

2020. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus papnak szerintem se fognak felvenni, de lehet, hogy találsz olyan kisegyházat, akikkel kompatibilis a hited. Szóval keresgélj.
2020. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
A gondolkodásod nem kompatibilis egyik ábrahámi vallással sem. Legyél krisnás szerzetes :P
2020. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%
A felfogásod alapján keresztény sem vagy. A legjobb, ha alapítasz valami egyházat magadnak, mert ez egy zagyva, zavaros, összemosott katyvasz. És akkor majd ott lehetsz pap, vagy aminek nevezni akarod magadat.
2020. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Így sehogy. A kereszténység szerint Isten egy önálló entitás. Nem egy érzelem megtestesülése. És végképp nem a szubatomi részecskék mélyén lévő valami (az ugyanis a teremtett világ).
2020. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kár, engem igazából nem a vallás motivál, hanem az, hogy az embereket megpróbáljam jobb útra téríteni. Az a baj hogy a magyar emberek között kevés a "keleti vallású", és a magyarok többsége inkább a kereszténység felé húz.


Én senkit nem ítélek el a vallása miatt amúgy. Nekem csak az számít, hogy az adott emberi egyén ne akarjon ártani az embertársainak.


Nekem a szándékom csupán annyi, hogy az embereket a jóság és a békesség útjára tereljem, mindenféleképp lebeszéljem őket arról, hogy gyűlöletet érezzenek egymás iránt és az általuk birtokolt hiten keresztül megpróbáljam feléjük közvetíteni hogy a "szeretet" nevű érzelem legyen a mérvadó a mindennapi életük folyamán.


Én egyébként képes volnék arra is, hogy őszintén és teljes mértékben átérezzem a keresztény hitrendszert és a keresztény szabályok és törvények szerint kezdjem el élni az életemet - ugyanis engem csupán az motiválna, hogy ezáltal is a jó útra tereljem az embereket.


Elnézést hogy ha innen úgy tűnik hogy kissé "hippi" a gondolkodásmódom. Engem születésemtől kezdve csak a gyűlölködés vesz körül - a saját családom, a szüleim, a tesóim és a többi rokonom részéről is a gyűlölködést kaptam. Bárhová is mentem, mindenütt azzal szembesültem hogy az emberek inkább azon vannak hogy keresztbe tegyenek a saját embertársaiknak vagy vérrokonaiknak - hogy ezáltal anyagi jólétre tehessenek szert, esetleg csak azért gyűlöltek valakit, mert az illető "más" volt (a "más" az én olvasatomban azt jelenti, hogy az adott társadalmi beilleszkedéstől kissé eltérő, de ugyanakkor normális emberi szinten élő ember).


Lehet amúgy "isteni sugallat" is, én csak békét és békességet szeretnék az emberek között.

2020. márc. 13. 18:15
 10/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


honnan veszed, hogy az emberek közé békességet csak papként hozhatnál?

2020. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!