Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék keresztyén pap?

Hogyan lehetnék keresztyén pap?

Figyelt kérdés

Én jelenleg 29 éves vagyok (katolikus hit szerint megkeresztelve), gyerekkoromban sokszor gondoltam arra, hogy papnak tanuljak, aztán jött egy zűrzavaros időszak az életemben. Aztán (kb. ilyen 22-23 évesen) elkezdtem érdeklődni a távol-keleti filozófia és vallások irányába (ami jelenti a buddhizmust, a taoizmust, a konfucianizmust és a hinduizmust).


Az én felfogásom szerint; Isten egy, Isten a Forrás maga, az életnek a forrása. Isten maga a „fény”, és a „szeretet” nevű érzelem megtestesülése.

Az én szememben Isten: „Egy mindenható kozmikus entitás, ami benne van még a legapróbb szubatomi részecskékben is - így bennünk, emberekben is, akik elsősorban atomokból, molekulákból, fehérje és szénvegyületekből épülünk fel. És az a tudat, amivel mi mindnyájan rendelkezünk, tulajdonképp az Ő kollektív tudata, amin mi mindnyájan osztozunk.


De ez csupán azon filozófia összessége, amit idáig a keleti vallásokból sikerült összegyűjtenem. Az én szemléletmódom elsősorban empirikus. Azaz a tapasztalás nálam a mérvadó, ha véleményt szeretnék nyilvánítani. Ugyanakkor az ésszerű, logikus gondolkodás sem áll tőlem távol, ezért valamilyen szinten racionális is vagyok.


Én a katolikus és az összes többi ábrahámi vallást is (valamilyen szinten) „materiálisnak” tekintem, ugyanis én az azokban szereplő Istent nem tekintem egyenlőnek a mindenható kozmikus Forrással, legfeljebb annak egy származékának tekintem (ld. mormon vallás) – azaz szintén egy mindenható, halhatatlan lényként tekintek rá, aki uralja a fizikai és szellemi világot, mégis ott van az ő eszmerendszerében a GYŰLÖLET nevű érzelem is, ami egyből a DUALITÁSBA helyezi az adott istent, ergó hiányzik belőle az EGYSÉG.


Viszont ettől függetlenül érdekelne az, hogyan lehetnék keresztény pap, hiszen nekem nem az számít, hogy az emberek miben hisznek, hogy milyen maga a keresztény vallás és hiedelemvilág, nekem csak az számít, hogy az emberek szeressék egymást és békében éljenek egymással – cserében hajlandó lennék én is aszerint a törvények szerint élni, amit elvárásul maga a vallás és annak törvényei megkövetelnek.


Az ISTEN legyen a tanúm erre.


2020. márc. 13. 10:03
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

# 10


Tisztelt válaszoló:


Azért mert sajnos magánemberként úgy tapasztaltam, hogy ez szinte lehetetlen. Hiába beszélek vallástalan emberekkel arról, hogy békességben éljenek és szeressék egymást, úgy elküldenek engem a f enébe, hogy ilyenkor inkább érzem magamat úgy, mint Don Quijote - aki a szélmalmok ellen folytatott küzdelmet. Viszont ha az ember PAP (hangsúlyozom), akkor legalább van egy minimális tekintélye.

Képzeljünk egy albérletben élő közösséget, amiben az egyik albi tag hirtelen benyögi hogy "szeressük egymást", egyből hippinek, bu zinak meg hasonlónak bélyegzik.


Azonban ha egy keresztény pap mondja ezt, akkor azt az emberek már nem tekintenék "bizarr dolognak”, esetleg hippinek vagy hasonlónak", sőt, adott ösztökélés esetén még talán képesek is volnának fölvenni az adott életformát.

2020. márc. 15. 14:15
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, írod: "van egy minimális tekintélye" - nincsen. A valós mindennapi életben kell megvalósítani elsősorban azzal, hogy Te teszed - a feltétel nélküli szeretetet- és nem szavakkal mondva, hanem magadban átélve és kifelé sugározva. Nincs más út ma már.

a harcok gyűlölködések, acsarkodások lényegre világít ez a 0:38' video:

https://www.youtube.com/watch?v=kFgFW38ayOM


Most egy ünnepi példát küldök, ahol 139 fiatal véget akar vetni az acsarkodásnak és József Attila szavával tenni akar:

"... Én dolgozni akarok. Elegendő

harc, hogy a multat be kell vallani.

A Dunának, mely mult, jelen s jövendő,

egymást ölelik lágy hullámai.

A harcot, amelyet őseink vívtak,

békévé oldja az emlékezés

s rendezni végre közös dolgainkat,

ez a mi munkánk; és nem is kevés."


Rendhagyó videóperformansszal ünnepli március 15-ét 139, az ország legkülönbözőbb színházaiból és társulataiból összegyűlt fiatal színész.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=6_ip3cq-2as&..


gondolataik

[link]

2020. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#12


Ez igazán kedves, köszönöm szépen.


De az a "baj" a jelenlegi magyar társadalommal, hogy full eltávolodott attól hogy higgyen Istenben, még inkább, hogy higgyen önmagában.


Azaz ahogy te is mondtad: "A valós mindennapi életben kell megvalósítani elsősorban azzal, hogy Te teszed - a feltétel nélküli szeretetet- és nem szavakkal mondva, hanem magadban átélve és kifelé sugározva."


Erre nekem ez a válaszom: Ha egy egyszerű "megvilágosodott" ember próbálná az "eltévelyedett lelkeket" a jó útra téríteni, akkor azt az embert nagyívben lesz@arnák, mellőznék, sőt mindenféle bolondnak és megszállottnak tekintenék.


De ha ugyanezt kapnák egy keresztény pap által, akkor az már full természetes lenne a számukra.


Nekem amúgy nem is a vallás számít, hanem hogy ezáltal rá tudnám bírni az embereket arra, hogy kevésbé "gyűlöljék", hanem inkább "szeressék" egymást.


Azonban egy egyházi személynek már van tekintélye.

2020. márc. 15. 16:27
 14/28 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem csak az a nagy rohadt dilemmám, hogy a szellemem egy része jónak látja, ha én "papnak" megyek, ugyanakkor a másik része ellenzi is azt, hiszen a távol keleti vallások "hinduizmus, buddhizmus, taoizmus" az, amihez a szellemem húz már jó idő óta. A katolikus hit (a pokollal és a mennyországgal) nehezen összeegyeztethető olyasmivel, mint a reinkarnáció.


Viszont mivel jómagam magyar embernek születtem, és a környezetem is magyar, ezért elsősorban arra kell fókuszálnom, ami a magyar embereknek vallási szintjének megfelelő.


Ahogy már említettem, készen vagyok befogadni az egész katolikus keresztény hiedelemrendszert, ha ezáltal jobb útra tudom téríteni azokat az embereket, akik tényleg szeretnének jobb útra térni - magyarul meggyónni a bűneiket cserébe feloldozást kapni Isten nevében.

2020. márc. 15. 16:47
 15/28 anonim ***** válasza:

Nézd, azt elsősorban nem te döntöd el, hogy pap leszel, vagy sem. Az apostolok se maguk döntöttek erről, hanem Isten hívásának vetették magukat alá. Ha téged nem hívott Isten ilyen szolgálatra, akkor felesleges az erőlködés, mert neked se lesz jó, meg lehet másoknak se.

Az pedig biztos, hogy jelenlegi nézeteiddel nem lehetsz pap, mert egy püspök se lesz, aki felszentel.

A hitelvek se olyanok, hogy akkor kényszerűen elfogadod őket, az semmit se ér, ha nem hiszel mind ebben.

2020. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy egyszerű "megvilágosodott" ember próbálná az "eltévelyedett lelkeket" a jó útra téríteni, akkor azt az embert ... mellőznék, sőt mindenféle bolondnak és megszállottnak tekintenék. De ha ugyanezt kapnák egy keresztény pap által, akkor az már full természetes lenne a számukra"...

Nem ez a tapasztalat, és óriási csalódás lenne, ha szembekerülnél papként a mai nehéz helyzettel. Évezredek óta nem ez a tapasztalat. Hallgasd meg vasárnap reggel Mékli Attila beszédét a vasárnap a 9-es misén, közvetítik, nagyon jó:

"Miseközvetítés" fülön, vasárnaponként 9-től. [link]

Majdnem az összes "jó útra térítőt" megölték, ma leröhögik, és nagyon sokat tesznek a gonoszok, hogy a jó útra térítőknek ne legyen szavuk az emberek előtt. Már prófétának lenni sem volt nyugdíjas állás, mind megölték. Az első keresztényeket, Jézus tanítványait is - Szent János kivételével (ez az isteni kegyelem,hogy később Jánostól megszülethessen az a legnagyszerűbb Evangélium) Előtte Szókratészt, a nagy tanítót, és még előtte Sakjamuni Buddhát is.

Nézd ezt meg: [link]

merre vagy, melyiket tudod megközelíteni? A "szívszútrában recitálják:"Fogadom, hogy minden érző lényt megmentek." Nem vagy egyedül a jó-szándékaiddal.

2020. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy valahol sokan közületek nagyon félreértelmeztétek a mondandóm lényegét! 😀


Én egy egyszerű, békés ember vagyok, ugyanúgy egyszerű békés életet is élek. Nem vagyok sem "hittérítő", sem "próféta" vagy hasonló, hanem egy egyszerű ember.


Azaz ez az egész "papi" dolog nem azért kéne, mert én egy olyan "szent bolond" volnék mint annó "Boldog Vazul".


Én csak szeretnék eljutni a "papi" szintig - ugyanakkor élnék továbbra is mint egyszerű ember - természetesen akkor már az adott törvényeknek alárendelve.


Ha pedig az ember pap, akkor már lehetősége van a saját érzéseit és gondolatait prédikálni a nagyközönség felé, hogy ezáltal ő képes legyen az embereket jobb útra téríteni.


Baromira nem a vallás, vagy a vallástörténet számít ebben az esetben hanem az, hogy az emberek többségét ilymódon a a nemesebb - azaz emberibb- irányba lehessen terelni.

2020. márc. 18. 10:39
 18/28 anonim ***** válasza:

"Ha pedig az ember pap, akkor már lehetősége van a saját érzéseit és gondolatait prédikálni a nagyközönség felé"

Na pont akkor nincs lehetősége. Most olyan hülyeséget prédikálsz az emberek felé, amilyet csak akarsz. Egy pap csak a Szentírás és az Egyház, így egyben Isten szavát prédikálhatja, attól nem térhet el. Ezt persze elmagyarázhatja az emberek egyszerű nyelvén, különböző módszerekkel, de csak adott keretek között.


De olyat biztos nem prédikálhatsz, amiket a kérdésedben írtál.

2020. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Alex Fly ***** válasza:
48%

Sehogy. Közöd sincs a keresztyénséghez -mégis hogy képzeled, hogy egy általad nem követett hitben vezetnéd a híveket?

Pap semmiképpen nem lehetsz, maximum képmutató -ez pedig eleve hiteltelenné teszi a mondanivalódat.

2020. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha belépsz bármelyik vallásba, meg kell szoknod a dogmarendszert. Ez azért baj, mert a dogma és a feltétel nélküli Szeretet ütik egymást. A Szeretet, amiről beszélsz, minden hitrendszeren felül áll, ahogy Isten is, vagy Forrás...

Én azt javaslom, alázattal és jóindulattal, hogy ne "rontsd" meg az elméd tisztaságát földi emberek által kitalált hitrendszerekkel. Az életmódoddal mutass példát! Ne egy papi ranggal akarj tekintélyt szerezni, hanem az egyszerűségeddel. Az én szememben egy hétköznapi, mindenappi gondokkal küzdő, ugyanakkor szeretettel cselekvő ember sokkal többet ér, mint a mai papok összessége.

Jelenleg a Bhagavad-gítát olvasom, mellé biddhista dharma iratokat, Újszövetséget...

Én nem bírnám "prédikálni" pl az Ószövetség istenét... (épp most írok egy kisebb szösszenetet a két szövetség közötti különbségekről, de nincs nagy népszerűsége, eretneknek tartanak. De a szívemben tudom, hogy a Szeretet győz mindig...)

Szóval kitartást Neked, drága Lélek, én is ezeken megyek keresztül, néha nagyon nehéz...és még túl fiatalnak és tapasztalatlannak érzem magam az egész Élethez...

~•♡•~

2020. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!