Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Hogyan bírjátok...

Ateisták! Hogyan bírjátok feldolgozni a halált? Nem féltek a korona vírustól?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert aki hiszi és tudja, hogy van élet a halál után is, az nem fél és retteg a pld. korona vírustól, hanem már alig várja, hogy színről színre találkozhasson Jézussal. De egy ateista, az hogyan képes földolgozni, hogy vége és nincs tovább a halállal?
2020. márc. 14. 07:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Ennyire nem lehetsz ostoba!

Még nem találkoztam egyetlen "hívővel" sem, aki "alig várja, hogy színről színre találkozhasson Jézussal", hanem a többség igencsak retteg a haláltól!


Egy ateista meg mért félne jobban? Ö tudja, hogy az élet végetér, és ennyi. Nem kell semmit feldogloznia, nem kell meséket kitalálnia, tud gondolkodni és ezért el tudja fogadni a realitást.

2020. márc. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1


Ha még ilyet nem láttál, akkor lehet, hogy még nem is találkoztál igazán hívő emberél! :)

Egy hívő ember számára a halál egy amolyan nagy felébredés, és találkozás Jézussal! Miért kellene akkor félnie? Erre várt egész életében, akkor miért menekülne a halál elől?

2020. márc. 14. 07:51
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Keress fel egy pszichológus, amert abszolút abnormális, hogy valali várja a halált. Ez leginkább a kóros depresszió vagy egyéb elmebetegség jele.
2020. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
90%
Nem igazán érdekel. Ha eljön-eljön, ez a természet rendje. Viszont nincs igazán félnivalóm tőle, ha el is kapom (Amire alapjáraton kicsi az esély), annak, hogy belehaljak kb annyi az esélye, minthogy ma este felpofoz isten
2020. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3


A számodra!


A mi számunkra a halál az ami helyére teszi a dolgokat, és egész életünkben erre várunk, hogy végre találkozhassunk Jézussal, színről-színre. És ez még ha fájdalmas is de nagy-nagy öröm és boldogság az igazi hívő számára! :)

2020. márc. 14. 08:01
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Majd rájössz, hogy egyrészt senkivel nem fogsz találkozni, másrészt a halál egy magányos dolog, és semmi felemelő nincs benne. Jó volna felkeresned egy pszichológust.
2020. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 qkker1 ***** válasza:
71%

"Majd rájössz, hogy egyrészt senkivel nem fogsz találkozni, másrészt a halál egy magányos dolog, és semmi felemelő nincs benne. Jó volna felkeresned egy pszichológust."


Engedd el, ez menthetetlenül vallás-károsult!

2020. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Amiket a kommenteidben írsz, az teljesen ellentétes a Biblia tanításával!

Az ember nem azért születik meg, hogy azután várva várja a saját halálát! Sajnos jön az, várás nélkül is, olykor kortól függetlenül:-(

Ezt írtad: "Egy hívő ember számára a halál egy amolyan nagy felébredés, és találkozás Jézussal! Miért kellene akkor félnie? Erre várt egész életében, akkor miért menekülne a halál elől?"

Miért nyilatkozol "Egy hívő ember..." nevében? Én már jó ideje "hívő" vagyok, de egyáltalán nem értek veled egyet, te mégis a nevemben is véleményt mondasz! Vagy ha nem értek egyet veled nem vagyok hívő?! Ez abszurdum!

A halál az ember ellensége Isten szerint:„Mint utolsó ellenség semmisül meg a halál” 1KOR 15:26 Ezt az "ellenséget" Sátán hozta az emberek nyakára. Te pedig úgy írsz róla, mintha kitüntetésként kapná az ember, hogy azután találkozhasson Jézussal????!

Van élet a halál után!, de nem úgy, ahogyan te arról írtál, inkább úgy, ahogyan arról Krisztus beszélt:"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, feltámadnak, hogy éljenek, akik gonosz dolgokat tettek, feltámadnak, hogy megítéljék őket." János 5:28,29

Hogyan gondolod az "és kijönnek" mire utal? Ha a mennyben lennének akik feltámadnak, akkor Krisztus talán nem a föld alól való "ki" szót használta volna, inkább a "le" jönneket. De ha már odafönn vagyok, vagyok nem büntetés ismét erre a földre rakni újra tégedet, és ha igen, milyen célból? Szóval gondolkodjál kérlek Krisztus szavain, hátha felébredsz....

2020. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves K.Zitus!



Igazi hívőről van szó, és nem Isten tagadó Jehovista tanításokról, akik még Jézust mint Istent is egy királlyá degradálták le!

A magyarázataid kimagyarázások és önkényes összeválogatása a Bibliának!


Az ateisták válaszai pedig a számomra komoly megerősítéseket jelentenek.

2020. márc. 14. 10:53
 10/17 A kérdező kommentje:

Az ateisták válaszai számomra komoly megerősítést jelentenek, mert jól láthatóan félnek és rettegnek a haláltól, és hülének tartják azokat akik pedig nem.


"János8.51. Ámen, Ámen mondom nektek, ha valaki az én szavamat megtartja, nem lát halált semmikor (a világkorszakra)"

2020. márc. 14. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!