Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus kicsoda a Bibliában?

Jézus kicsoda a Bibliában?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy valakik azt mondják hogy Jézus egy angyal. De szerintem nem angyal hanem Isten fia.

De akkor hogy van ez?



2020. márc. 17. 10:14
1 2 3
 11/21 Maria del ore ***** válasza:
21%

"S én és az Atya egy vagyunk."


Sajnos kiragadtál egy verset, kedves Barátom, aki nem tudsz felül emelkedni a haragodon.

Jézus a továbbiakban elmondja, hogyan értette ezt. S nem úgy, ahogy TE belemagyarázod, hiszen felszólitotta a tanitványait, hogy Ők is olyan egyek legyenek, ahogy Ő egy az Atyával.

Akkor úgy kellene értenünk, hogy a Tanitványok egylényegüek lesznek egymással? Vagy valami másról van itt szó?

(János 10:38) . . .az Atya egységben van velem, és én is egységben vagyok az Atyával.”

(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled,. . .

Jézus itt Isten szándékával, és akaratával volt egy sikon, és erre kérte a Tanitványait, hogy ilyen egységben legyenek Ők is, egymással, és Velük is.


Nem hazudok, nincs miért.

2020. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Maria del ore ***** válasza:
21%

"lássuk, hogy mi mást mond Jézusról:

Jn 20,28

Tamás fölkiáltott: „Én Uram, és Istenem!”


Csak hogy ezt nem Jézusra értelmezve mondta.

Ha Tamás „Istennek” kívánta nevezni Jézust, ebben nincs semmi kivetnivaló. Ez összhangban lenne azzal, amit Jézus maga is idézett a Zsoltárok könyvéből, amely a tekintélyes embereket, bírákat ’isteneknek’ nevezi

A szövegösszefüggés segít helyesen következtetni ebből. Röviddel Jézus halála előtt Tamás hallotta Jézus imáját, amelyben Atyját az ’egyedül igaz Istennek’ nevezte

Jézus a feltámadása után üzenetet küldött az apostolainak, Tamást is beleértve, ezt mondva: „Felmegyek . . . az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez”

Ha tehát valaki ennek ellenére arra a következtetésre jut Tamás felkiáltása alapján, hogy Jézus az ’egyedül igaz Isten’, vagy hogy Jézus egy háromság „Fiúistene”, akkor el kell olvasnia még egyszer, mit mondott maga Jézus

(János 20:17) . . .»Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”


Jézus itt határozottan utal arra, hogy az Ő Istene, ugyan az, mint akit az emberek is Istenüknek mondnak.

2020. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%

Sziasztok,


A Jelenések könyvéből idézett igében a kezdetnek fordított szó: arché. Ha utánanézel ennek a görög kifejezésnek, akkor magad is meggyőződhetsz róla pontosan mit jelent. Segítek: “fejedelem, főség, uralkodás, uralom, hatalom.” De ami ennél a versnél inkább áll, az az "alapelv", "princípium", "eredet", "forrás", "végső ok" értelem, vagyis Krisztus a teremtés végső oka, forrása és eredete, vagy "kútfője" (ahogy a Káldi Neovulgáta fordítja), azaz akitől és aki miatt lett, elkezdődött a teremtés. Az arché nem jelenthet kizárólag "teremtményt", mert pl. a Jel 21,6-ban ez a szó az Atyára vonatkozik.


A kezdet: Gör. arché, amelyből az angol architect (= építész) szó is származik. A szó szerinti jelentése a görög nyelv tudósai szerint: eredet, hatóok, forrás, teremtetlen alapelv (princípium). Tehát Jézus az építész, vagyis az Univerzum Teremtője, miként azt a Kol 1:16-17 nyilvánvalóvá teszi. Ő volt kezdetben (arché) az Atyaistennel (Jn 1:2; Zsid 1:10). Ő teremtett minden lényt, és ő volt minden lény előtt, tehát Ő maga nem lehetett egy lény (egy teremtett entitás) A Jel 1:8-ban (gyakran Alfaként visszaadva) és a 21:6-ban (vö. Ésa 41:4; 44:6; 48:12) az arché a Mindenható Úristenre (az Atyaistenre) van alkalmazva, tehát nem lehetséges, hogy teremtett lényt jelentsen. Egy hasonló terminológia is (első és utolsó, Alfa és Omega) vonatkozik Jézusra: Jel 1:17-18; 2:8; 3:14, és 22:13.16. Ennélfogva mind az Atya, mind a Fiú: Isten.


Üdv. Péter

2020. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Maria del ore ***** válasza:
21%

Kedves Péter.

Ha ez igy volna, akkor Jézus nem jelentette volna ki, hogy Ő az Atya miatt él. Már pedig az életét, Ő is az Atyjának köszönheti, és ezért is nevezi Istenének.

Aban egyetértünk, hogy Jézus, miután az életét az Atyja létrehozta, részt vett a Teremtésben. Azonban azt ne felejtsük már el, hogy az élet lehelletét nem Jézus, hanem az élet forrása, aki miatt Jézus is él, az Atyától ered.


Ezért mondta Jézus, hogy az Atya nagyobb Nála.


Kérlek gondolj bele, hogy Ha Jézus egyenrangú teremtő Isten lenne az Atyával, akkor a Fiú miért Hivja Istenének? S azt mondja, hogy akit Ő az Istenének nevez, az a Többi élőnek is az Istene. Egy Istennek van egy Istene....Akit Jézus mint Isten, az életadó Atyjának nevez.

Ez teljesen kizárja a Háromságot, és az abban levő egységet.

Jézust azért nevezi némely helyen az "isteni" vagy az "Isten" jelzővel, mert olyan dolgot tett, amivel az emberek számára újra lehetőséget ad, az örök élet helyreállitására. Nem az alapján "Isten, vagy isteni" mert Ő az élet forrása, vagy teremtője.

Hanem a megváltó szerepét vállalva, oknélkül halt meg.

Jézus esetében, mint ahogy mások esetében is az Isten kifejezést jelzőként használják. Ami nem összekeverendő, az Életforrásának a hatalmával és Istenségével.

2020. márc. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Jézus egy megvilágosodott lélek volt, aki magasan űzte a spiritualitást. Ugyanolyan ember volt, mint bárki. Soha nem is tartotta különbnek magát senkinél. Azt tanította mindenki egyenlő, mert mindenkiben ott van az Isten csak elfelejtettük.
2020. márc. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Maria del ore,


Az Úr Jézus Krisztus amikor itt a Földön emberként élt, akkor nyilvánvaló, hogy az életét Istentől kapta, miután emberré lett. Filippi levélben ezt olvassuk: "Az az indulat legyen bennetek, amely Krisztus Jézusban is megvolt: aki Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és emberként élt; megalázta magát, és engedelmes volt mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." (Fil. 2:7-10)


Üdv. Péter

2020. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nos Jézusról sok helyen olvashatunk már az ószövetségben is, leginkább és legtöbbször (Az Úr Angyala-Úrnak Angyala)-ként.


De olvashatunk a Példbeszédekben is Ő róla, miként teremtetett a világ általa (Péld.8;20-31.) Majd ú.sz.


Rm.11,36.Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.

Kol.1,16.Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;


Jézus nem emberi, férfiúi gerjedelem által fogant, hanem a Szent Szellem által. így eleve, kezdettől fogva Isten lakott benne.


Kol.2,9.Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Ezért volt lehetséges az is, hogy Jézus már 12 évesen nagyon is jól tudta és tisztában volt vele, hogy Ki Ő és mi a küldetése!


Lk.2,49.Ő pedig monda nékik: Mi dolog, hogy engem kerestetek? Avagy nem tudjátok-é, hogy nékem azokban kell foglalatosnak lennem, a melyek az én Atyámnak dolgai?


Tehát nem egy egyszerű szokványos hétköznapi ember volt, aki esetleg sokat tanult filozófiát az ácsmesterség mellett, hanem Maga az Egy Igaz Élő Isten lakott Ő benne az ISten Szent Szelleme által!!!


Tehát Jézus nem termtmény, nem Angyal és nem ember, hanem magának az Élő Egy Igaz Istennek a testi kiábrázolása, kinyilatkoztatása, kivetülése (Angyali-emberi formában) a teremtett világ számára!!!

2020. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Jézus kicsoda a Bibliában?"

A szellemi teljesség (Isten) fizikai megjelenése. És nem csak a Bibliában

2020. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

"Tamás fölkiáltott: „Én Uram, és Istenem!”

Csak hogy ezt nem Jézusra értelmezve mondta."


Nem persze, hanem Horthy Miklósra és Leninre.


Lássuk Pál mit ír Jézusról, amikor a szövegkörnyezetben Jézusról beszél:

1Tim. 3.16 És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

2020. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%

Ja a kórházi beteghordót is néha doktorúrnak, főorvosnak szólítják csupa tiszteletből. Jézusnak sem tetszett, ha Istennek szólították, de elfogadta megértésből. Ma is szokják mondani, téged az Isten küldött, mikor jókor jó időben lép be a segítség.

Jézus elmisztifikálása is része a parasztvakításnak, hogy ne akarjon senki spiritiszta Jézus követő lenni. Hanem maradjon meg mindenki vak, buta egyszerű birka embernek. Mert Jézust nem imádni kell, hanem követni kéne a tanításait, amit szintén félremagyaráznak.

2020. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!