Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » MIt jelent a bibliában amikor...

MIt jelent a bibliában amikor Jézus mondja Barabásnak? (lent)

Figyelt kérdés

Én azért jöttem,hogy magamra vegyem a világ bűneit a követőimnek ugyanezt kell tenniük.Ezt az akkori követőinek mondja,vagy a mostaniaknak is...?


Ezt nem tudom értelmezni


2020. febr. 21. 12:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Én(aki Jézus követője vagyok) hogyan rakatnám jelen esetben magamra a világ bűneit,Mikor azt ő már elvette a kereszten.
2020. febr. 21. 12:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1: Nyilván az addig elkövetett bűnöket vette magára. Az az utániakat ugye nem tehette.
2020. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szia

beírnád a forrást, honnan idézted?

2020. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
....mert így ahogyan leírtad, tényleg nem lehet értelmezni. Igazad van.
2020. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs a bibliában, ez hazugság.
2020. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legyetek áldozatok, mint ahogyan én áldozat vagyok. Mint a bárány, amit pészachkor (húsvét) levágnak.


Másképp: vegyétek magatokra mások bűneit!

2020. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jézus nem mondott olyat, hogy a követőinek magukra kellene venni a világ bűneit. Ezt csak magára mondta.


Jézus bűntelenül született, bűntelenül élt, csak ő tudta magára venni a világ, más bűneit. Mindenki másnak ott vannak a maga bűnei, ezért nem tudják magukra venni más bűneit. Felesleges is, hiszen Jézus egyszeri áldozata tökéletes volt, nem kell azt ismételgetni. Főleg nem bűnös emberek által.


Zsid 10:

4

Mert lehetetlen, hogy a bikák és bakok vére eltörölje a bűnöket.

5

Azért a világba bejövetelekor így szól: Áldozatot és ajándékot nem akartál, de testet alkottál nékem,

6

Égő és bűnért való áldozatokat nem kedveltél.

7

Akkor mondám: Ímé itt vagyok, (a könyv fejezetében írva vagyon rólam), hogy cselekedjem óh Isten a te akaratodat.

8

Fentebb mondván, hogy áldozatot és ajándékot és égő, meg bűnért való áldozatokat nem akartál, sem nem kedveltél amelyeket a törvény szerint visznek,

9

Ekkor ezt mondotta: Ímé itt vagyok, hogy cselekedjem a te akaratodat. Eltörli az elsőt, hogy meghagyja a másodikat,

10

Amely akarattal szenteltettünk meg egyszer s mindenkorra, a Jézus Krisztus testének megáldozása által.

11

És minden pap naponként szolgálatban áll és gyakorta viszi ugyanazokat az áldozatokat, amelyek sohasem képesek eltörölni a bűnöket.

12

Ő azonban, egy áldozattal áldozván a bűnökért, mindörökre űle az Istennek jobbjára,

13

Várván ímmár, míg lábainak zsámolyául vettetnek az ő ellenségei.

14

Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.

2020. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jn.15,18.Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

Mt.10,24.Nem fölebbvaló a tanítvány a tanítónál, sem a szolga az ő uránál.

Jn.13,16.Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte.

Jn.15,20.Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.


Ez minden igaz keresztényre vonatkozik, akik hiszenek Jézus Krisztussban és vallják, hogy Ő a testben megjelent Krisztus (Isten) egészen Jézus visszajöveteléig!


A bűnöket csak is Jézus tudja megbocsátani! Semilyen ember (beleértve a katolikus papokat) nem képes más emberek bűneit megbocsátani!

2020. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!