Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért száműzte a mennybő...

ErikDode12345 kérdése:

Isten miért száműzte a mennyből Lucifert, és a mennyben volt valami istennő szerűség?

Figyelt kérdés

Ateista emberek véleményét nem szeretném olvasni.


(Alapvetően tudom, hogy mást mond a biblia és az alapvető sorozatok stb...)



2020. márc. 23. 08:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

sok tudatlan értekezik, bezzeg az enyém törölve lett.

Az igazság sose tetszik.

2020. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"Melyik félresikerült világvége dátumotoknál jött létre?"


Nins világvége dátum, sose volt. Na de nemenjünk bele, mert más a kérdés.

A jelenések könyve szól arról, hogy az utolsó napok és Jézus jelenlétének mik a jellemzői?

Ahhoz hogy Isten messiási királysága létrejöjjön, ahhoz Sátánt elkellett távolitani abból a "birodalomból".

Bizonyára Ismered azt az idézetet, hogy valaki felakarja falni a születendő gyermeket.

Sátán nem akarja hogy az égbe létrejöjjön ez a királyság, mert akkor neki a bejárása, helye megszűnik.

Ez meg történt, amikor Sátánt a kinevezett király Jézus kivetette az égből, igy megalakult a királyság.

Az égben öröm és örvendezés kezdődött, a Földnek viszont a jajj kiáltások sorozata.

Ez nem a világvégének a dátuma, hanem az utolsó napok kezdete. Ezt sokan összevissza magyarázzák, és azt állitják, hogy mi ezt mondtuk a Világvégének. Ez tévedés.

azonban ezek tovább terjedtek, és a végén már mi sem tudjuk követni, hogy miért és milyen szinezettel hiresztelik, hogy Világvége dátumot jelentettünk./Bár akkor Én még a világion sem voltam)

A jelenések könyve alapján is Jézus királyi hatalmába való beiktatása először az égben kezdődik, a Földön még nem. A Földön a juhok begyüjtésének kell elkezdődnie, Jézus igérete alapján, amihez támogatást nyújt. S ezt határozta meg összhangban a Többi irásokkal, hogy elkezdődik a világméretű tanitványképző munka a Prédiáláson keresztül. Miközben Jézus mint a gyülekezet feje, folyamatosan tisztitja meg ezeket a személyeket, és a csatlakozókat a világi dolgoktól, hamis tanitásoktól.


Komoly választ irtam.

2020. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem volt istennőszerűség, hanem lényegesen más volt, különbözött Istennél. Kevesebb nála.
2020. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

"Nins világvége dátum, sose volt."

Hogyne lett volna, kapásból tudok többet is, amit az őrtorony szervezet hirdetett.

2020. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
forrásanyagot kérek, ahol határozottan irja a napot és az órát a világ végére.
2020. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Tessék, még a szevezeted oldalán is írnak néhányat.

[link]


De az alábbi írásban is szó van róla, még azt is megmutatják, hogy alapító pásztorotok, Russel, miként számolta ki a hamis dátumot:

[link]

18. oldal

2020. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Hát akkor nézzük az általad linkelt forrást:


"sok Tanúnak az volt a sejtése, hogy a Krisztus millenniumi uralmának kezdetével összefüggő események 1975-ben kezdenek majd megtörténni."

Ez mióta határozott kijelentés a napról és az óráról?

Nem beszélve arról, hogy itt nem irja, hogy minden tanú ezt a nézetet, vagy sejtést vélte gondolni. Némely tanúk téves nézeteire épited a vádjaidat, a Többiekkel szemben is, akik nem osztották ezt a gondolkodást?


A Másik linked pedig a Mormon egyház kiadványa, melyben úgy tüntetik fel Russelt, mint aki megjelölt egy évet, és nem EGY napot a világvégére.

A Számitásait pedig igen is jól hozta, és valóban változást történt, csak, hogy nem a világ vége hanem a Biblia Jövendölésének a következő megvalósulása. Amikor is elkezdődtek az utolsó napok, és a Földön a jajj kiáltások, mivel Sátánt levetették a Földre.

S ha valamit tévesen is itéltek meg, nem hagyták meg a rossz következtéseket, hanem türelemmel vártak a helyreigazitásra. ahogy Jézus Tanitványai is azt gondolták, hogy Jézus azonnal aföldön foja a királyságát felállitani. Idővel Jézus pedig kiigazitotta a gondolkodásukat, és a Tanitványok alkalmazkodtak ehhez, és nem annyiban hagyták terjedni a Rossz következtetéseket.

Jézus pedig nem oszlatta fel a gyülekezetet vagy az apostolait ezért, mondván, nem Ti vagytok azok, mert tévedtek, választok másokat.


Ezekkel akarod a Tanúkra ráhúzni, hogy Világvégeket "jövendőlnek"?

Ismerjük ezeket a cikkeket, és csak azok gondolkodnak erről igy, akik ellenségesen maguk akarják a kezükbe venni az "igazságszolgáltatást"

2020. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Ismerjük"

Na legalább már elismered, hogy jehovás vagy. Ha nem tévedek, eddig te tagadtad. Bár lehet a százalékok megviccelnek.

2020. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz, soha nem tagadtam.

A százalékom emelkedésével kapcsolatban bebizonyosodott, hogy ha nem tudják valakiről, hogy Tanú, azt választól függetlenül felpontozzák. Ezt kisérletnek szántam egy régebben olvasott kérdés-válasz kapcsán.

Most hogy ez megtörtént, valószinű, hogy minden "ellenséges" érzületű, 0%-osnak fog itélni.

Köszönöm.

2020. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én attól függetlenül lepontozlak, hogy jehovás vagy, vagy sem, mert hülyeségeket írsz és hazudsz, de sebaj.

Például KZitust szoktam felpontozni, mert elég sokszor ír értelmes dolgot, pedig ő is jehovás, csak normálisabb féle.

2020. márc. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!