Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítség, mi mutatja a Bibliáb...

Segítség, mi mutatja a Bibliában, hogy a feltámadott ember önazonos a meghalt emberrel? Lehet hogy ez inkább csak egy újra teremtett "MÁSOLAT" (klón-szerűség)?

Figyelt kérdés

Jézus még úgy támadt fel, hogy a teste megvolt, azt értem, hogy Ő önmaga maradt.


De mondjuk egy több ezer éve meghalt ember, akinek már se híre-se pora, amikor feltámasztja a Jóisten, akkor önmaga lesz, vagy inkább csak egy klón (mentett emlékekkel)?


Hol írja a Biblia, hogy önmagunk maradunk?

(nem hiszek a halhatatlan lélekben, a halott az halott, nem tud semmit, nincs túlélő része stb)



2017. júl. 12. 01:30
1 2
 1/19 Tián00 ***** válasza:
46%

Nem nagyon szokott precedens lenni arra, hogy a jóisten bárkit is feltámasztana, főleg nem pár ezer évest.

Jóisten, ilyen kérdéseket...

2017. júl. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
Nincs olyan, hogy feltámadott ember. A Buddhát onnan lehet felismerni, hogy nem érdeklik az apróságok, csak a tanitást követi, mindig és mindenáron. Teszi ezt mindenki másnál különb módon, vezetőként, nagyon alja módon, mert mélyebb mindenkinél. A tanitások mindig nagyon változóak, és a Buddhát nem könnyü felismerni, csak pár embernek sikerül találkozni vele minden alkalommal. Egy Buddha ilyen, picit késöbb szépen sorban leveszi az összes üveggyöngyöt a függönyről, amiből egynek a levétele is már végtelenül hatalmas erénynek számit. Egy létrehozása hullámokat indit el az egészben, amik késöbb minden szférában majd megnyilvánulnak. A valódi bódhiszattvák képesek ezt meglátni és követni, és minden alkalommal meglátni azt, és igen sokat tanulniuk. Hamar elérik a szépséget, majd tevékeny erőt is szerezhetnek, mert egy ideig még jólét lesz most. viszont ebben az életben sajna nem lesz meg a buddhi, mert nincs még mindene hogy legyen, nem született tökéletesnek. Elérte a Buddha megvilágosodását, de csak a teraszt, mert: karmikus, felhalmozott adósságai még nyomják a vállát, ez az élete még fáradtságos lesz, de sikere miatt nem fárad el. A sikere persze semmiben sem marad el Buddhához képest, boldogsága ugyanolyan erős, csak a nulláról kell indulnia, nincs meg mindene, nem úgy, mint egy Buddhának. Következő élete lesz a csaj, maitreyi élete, ami bármikor eljöhet, de nem jön ok nélkül, és azt sem tudni, hogyan jön el. Ez még nem az a szint, de igen közel van hozzá, amikor majd az lesz a szférájában, akkor ez lesz belül és úgy is meglátni.
2017. júl. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

A feltámadás,gyakorlatilag újrateremtés lesz.


Gondold meg:

Az európai paradicsomi reménységekkel megetetett őszinte keresztényt,muszlim honfitársai kilökik a lélekvesztőből,még a mentőszervezet megérkezése előtt.A halak,megörülnek a kiadós ebédnek,és tisztára rágják csontjait.A jóllakott halakat kifogják szorgos halászok,és néhány ember jóllakik azzal....Hova lett az ember anyaga?...


Teljesen mindegy Istennek,hogy a Földünk melyik atomjából építi újjá országa állampolgára testét.

Ami megmarad,az isteni memóriában féltve őrzött jellemünk,hitünk,személyiségünk.Ez adja,a romolhatatlan test alapját.

2017. júl. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Ti Hetednapi Adventisták vagytok, ugye?


Szerintem gázos ez a klónozásos dolog, hisz akkor már nem önmaga vagyok. Halálom után a mennybe jut a lelkem, majd az újjáteremtett testembe. Jézus előtt meghalt jó embereket Jézus kihozta Ábrahám kebléről a paradicsomból. Ábrahám keble előtti jókat pedig a pokolból. Vagy valami ilyesmi

2017. júl. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs halhatalan lelke az embernek, akkor minek kellett a megváltás? Nem lenne akkor egyszerűbb simán új testeket teremteni Istennek? Itt pont ez a lényeg, hogy nem a hústestről van szó, az csak por. Nem azt váltotta meg Jézus.
2017. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4.Hsz!


Te úgy gondolod,az első emberpár konstrukciója(teremtési formája)nem sikerült jól,és Isten kénytelen volt más megoldást kitalálni helyette?

2017. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A kérdés nyitottságot, kíváncsiságot feltételez. Ha ez hiányzik, az ember taníthatatlan. Ha te nem hiszel a halhatatlan szellemben, akkor képtelen vagy érdemben meghallani a rá vonatkozó választ. "A hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által." (Rm 10,17)


Vagyis vagy nem hallottad még Isten Beszédét ezzel kapcsolatban, vagy már akkor zárt voltál előtte, ezért nem hiszel benne. A láthatatlan valóság azonban sehogy máshogy nem ismerhető meg hitelesen a számodra, csak Isten Beszédén keresztül. A Biblia pedig azt állítja, hogy a halál soha nem megsemmisülés, hanem az Istentől való elválasztottság. Vagyis az ember nem akkor hal meg, amikor felakad a szeme és holtan rogy össze, hanem már ebbe az állapotba születik bele, és a fizikai halál csupán állandósítja az állapotát. A fizikai halál során csupán annyi történik, hogy a szellem, lélek és test egysége megbomlik, és az emberi szellem és lélek kimegy az emberből. A testnek semmi köze nincs az önazonossághoz. Ha a feltámadás során a te szellemed és lelked más valakinek a testébe kerülne, akkor is te lennél az, persze Isten nem követ el szellemi bakikat, úgyhogy ez csupán elvi kérdés.


A kérdés nem is az, hogy az ember örökkévaló-e, hanem az, hogy az öröklétet az élet állapotában tölti-e Isten társaságában, vagy a halál állapotában az Isten ellenségével, ami távolról sem az öntudatlanságról, és a nirvánáról szól.

2017. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók, köszönöm mindenki gondolatait.

1.és 2. Hsz:

A Jóistennek nem szokása, de azért már támasztott fel embereket, de ezek általában nem sokkal a halál beállta után történtek, és a feltámasztottak folytatták a földi életüket.

Pl. (1Kir 17,17–24; 2Kir 4,18–37) Isten prófétái támasztottak fel (1-1 fiúgyermeket).

aztán ott a naini ifjú, Jaireus kislánya, Tábita, Eutikhosz, Lázár.)

Ugyanakkor olvashatunk Máté evangéliumában arról, hogy szentek támadtak fel Jézus halálakor. Erről úgy gondolják, hogy már abban a feltámadásban részesültek, mint Jézus és ők már a menybe mentek. Ők nem már régebbi halottak lehettek...


3. Hsz. köszi, ez segített. Én is ezen gondolkodtam, hogy Istennek nem számítanak az atomok. Csak pont ez is adta a bizonytalanságot... A több ezer évet pihenő emberek feltámadás után vajon önmaguk lesznek, vagy csak egy átmentett / átmásolt személyiség egy újjáteremtett testben?


Van jelentősége számomra. Furcsa mód ezutóbbi gondolathoz a felesleges küzdelem érzése társul. Ugyis mindegy, mert az már ugyse én leszek. Ezért kértem itt segítséget, ki kell ebből keveredni valahogy...:)


5.Hsz.

Attól, hogy a lélek nem halhatatlan, attól még az ember egészének (személyiségének, ami csak testtel együtt élőlény, anélkül csak puszta információ stb) szüksége van megváltásra.


7. Hsz.

Én nyitott vagyok elfogadni más szemléletet, de csak akkor, ha a Bibliából van alátámasztva.

Eddig úgy láttam, hogy

1. a halhatatlanság "egyedül Istené" (1Tim 6:16: Kié egyedül a halhatatlanság), mivel Ő nem teremtmény

2. a teremtmények elpusztíthatóak, halandóak, nincs örök életük (Mózes 1. könyve, a teremtésrõl 3:22 Azután ezt mondta az Úristen: Íme, az ember olyanná lett, mint miközülünk egy: tudja, mi a jó, és mi a rossz. Most azért, hogy ne nyújthassa ki kezét, és ne szakíthasson az élet fájáról is, hogy egyék, és örökké éljen,kiűzte az Úristen az Éden kertjéből, hogy művelje a földet, amelyből vétetett.)

Mivel Ádámék nem ehetettek az örök élet fájáról, így nem lettünk halhatatlanok.


3. a halhatatlanságra törekedni lehet (Róma 2:7 azoknak, akik állhatatosan jót cselekedve törekszenek dicsőségre, megbecsülésre, és halhatatlanságra, örök életet ad;)


4. Aki hisz Jézusban, az MAJD elnyeri a halhatatlanságot, de csak akkor amikor visszajön Jézus:

„Ímé, titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk, nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk. Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára. Amikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz Ige, amely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra” (1Kor 15: 51-54).


A halhatatlan lélekről szóló tanítás kockázatos tanítás.

Utat nyit pl. a spiritizmusnak, a halottakkal való kapcsolatfelvétel ábrándjának... ugyanis, egy valami nagyon biztos, hogy a szeánszokon NEM az elhunyt lelke szólal meg, de nem is az Isten. Sok választás nem marad, hogy akkor kicsoda... (a Kísértő és angyalai), akik szintén nem halhatatlanok...


Keresem még a választ a kérdésemre.

Ma ezt találtam:

Jób könyve 19:25 Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára megáll a por fölött,

s ha ez a bőröm lefoszlik is, testemben látom meg az Istent.Saját magam látom meg őt, tulajdon szemeim látják meg, nem más, bár veséim is megemésztetnek.


Ezek szerint Jób hiszi, hogy SAJÁT MAGA (nem más) látja meg az Istent a feltámadásnál.

2017. júl. 13. 00:25
 9/19 anonim ***** válasza:

"Te úgy gondolod,az első emberpár konstrukciója(teremtési formája)nem sikerült jól,és Isten kénytelen volt más megoldást kitalálni helyette?"

4-es vagyok. Nem

2017. júl. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"A halhatatlan lélekről szóló tanítás kockázatos tanítás.

Utat nyit pl. a spiritizmusnak, a halottakkal való kapcsolatfelvétel ábrándjának..."

Nem mondtam, hogy a lélek halhatatlan, nem tudom, mi lesz ítélet után az elkárhozottak lelkével.

A spiritizmus pedig nem az én gondom, senki nem lett spiritiszta az én tanításom miatt.


" Aki hisz Jézusban, az MAJD elnyeri a halhatatlanságot, de csak akkor amikor visszajön Jézus:

„Ímé, titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el..."

Itt Pál a testünk megváltásáról beszél. Ezeknek az igéknek semmi köze a szellemi halálhoz


Ti Adventisták vagytok? Másodszor kérdezem

2017. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!