Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliával kapcsolatos kérdés....

Bibliával kapcsolatos kérdés. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam, hogy amikor Jézust keresztre feszítették, akkor volt ott egy gyilkos, aki viszont megbánta a bűneit és hitt benne, neki Jézus azt mondta, hogy vele lesz ma a paradicsomban. Nem tudom kit ölt meg az az ember, lehet írjál valahol, ennyire nem mentem bele a dologba, viszont ha tegyük fel megtörténik egy hasonló eset, megöl valaki egy apát, akinek van egy pár éves kisgyereke, megbánja, elismeri Jézust, Mennybe kerül. Viszont ezáltal a kisgyerek nem fog olyan tanítást kapni, amit amúgy kapott volna, nem hall Jézusról, kereszténységről, stb, ő is gyilkos lesz, viszont nem bán meg semmit és nem tud Jézusról, így el sem ismerheti, tehát a pokolra jut. Pedig ha az apját akkor nem öli meg aki már a Mennyben van, akkor valószínűleg ő is a Mennybe jutott volna. Erre mit mond a Biblia?


2020. márc. 24. 17:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."

Kár, hogy ellent mond állításodnak a Biblia kedves előző. Ha megsemmisülnek, mint állítod, akkor hogy szenvednek örökkön örökké?

2020. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
17%

Igen, ez van írva, de ez jelképes értelmű.

[link]

Gondold át logikusan: Ha a tűzbe dobsz valamit, mi történik vele? Rövid idő alatt elég. Megsemmisül. Hogyan lehetne valaki örökké életben, ha egyszer a tűz lángjai között van? Márpedig ahhoz, hogy örökké kínozzanak valakit, ahhoz örökké élnie kellene! Isten a bűnért való büntetésként a halált helyezte kilátásba Ádámnak és Évának. Akkor hazudott nekik?

2020. márc. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!