Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy liberális...

Miért van az, hogy liberális ateista létemre tisztelem az egyházat és a vallásos embereket?

Figyelt kérdés
Én képtelen vagyok hinni, még is van valami magasztos mindabban, hogy mások képesek rá, valamint azt is csodálom, ahogy az egyház szervezete felépül, a tevékenységüket, a döntéshozatali mechanizmusokat, a hierarchia rendszerüket, a karitatív tevékenységüket, és azt, hogy szeretnének nyújtani valami lelki támaszt a híveiknek. Mindamellett persze, hogy látom az egésznek a hibáit is.
2020. márc. 25. 20:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Stefán, írok neked valamit, én például nagyon szívesen lennék lelkipásztor. Csak sajnos a latin nem nagyon megy, egyetemen is éppen hogy csak átmentem belőle. Bár azt hallottam, hogy a papok nyolcvan százaléka nem tud rendesen latinul. Mondjuk érdekes lenne ateistaként vezetni a nyájat...
2020. márc. 27. 19:26
 12/15 anonim ***** válasza:
A szeretet cselekedetei, ami alapján megìtéli Isten az embereket, ezt az ateistak is vegbe tudjak vinni, egyezoen azzal, hogy le van irva, hogy kik kerulnek a Mennybe az Evangeliumba, hivonek azert jo lenni, mert jó az Istent dicsőiteni itt a Földön, nemcsak a tulvilagon, megtapasztalni a mindent átölelő jelenlétét.
2020. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Be kell vallanom még valamit!


Nekem a HIT Gyülekezet is tetszik.

2020. márc. 28. 00:54
 14/15 tgt ***** válasza:
49%

Kérdező: Nem értem, mi tisztelni való van abban, hogy az egyház felépül, van hierarchiája, van döntési mechanizmusa, stb. Minden szervezet így működik, legyen az vallási, vagy nem vallási, karitatív, vagy profitorientált. Szóval ez nem a hittel függ össze, hanem praktikus okai vannak, ugyanis másképp nem megy.

Az, hogy a vallásos embert tiszteled, nagyon helyes. Gondolom, a nem vallásos embert is tiszteled, tehát a tiszteleted tárgya nem a vallás, hanem az ember, aki lehet vallásos, vagy nem vallásos.

2020. márc. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik nekem a keresztyén vallás. Most is azonnal bekapcsoltam a szentmisét a tévében, és az Urbi et Orbi-t is meg fogom nézni déltől.
2020. ápr. 12. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!