Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, tudom hogy ti nem...

Ateisták, tudom hogy ti nem hisztek benne, de tételezzük fel hogy létezik a Sátán. Ha ti a helyében lennétek, hogyan távolítanátok el az embereket Istentől?

Figyelt kérdés
Például elhitetnétek-e velük hogy Sátán nem létezik?

2015. dec. 14. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Egy ateista ezt nem tudja feltételezni.Ami nincs, azt nem lehet eltávolítani, de szeretni vagy tisztelni sem, mert nincs.
2015. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Üdv Kedves Kérdező! Azért bátorkodok hozzászólni, mert 8 évvel ezelőtt még én is ateista voltam, így nagyjából tudok a kérdésre válaszolni. Nagyon jó a kérdésed, és eléggé fején is találtad a szöget, mivel egy Ateista ember nem hisz se egyikbe se másikba, így az Ördög legnagyobb fegyvere, ha elhiteti veled, hogy nincs mitől félni, mert ami nem "létezik" az nem is tud ártani. Majd szépen meghalsz, és ennyi. Nyilván ennél nagyobb fegyvere egy Ateista számára nincs, mert a Sátánnak további erőfeszítéseket nem is kell tennie xy emberrel szemben, mert nincs mitől eltávolítani, nincs mibe belehajszolni, nem szükséges kísérteni, mert úgy is elfog bukni. Ez az én szerény és egyszerű véleményem.
2015. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Sátán most sem szól az emberek életébe. Az ösztönöket Isten adta, ezt a világot Isten adta, amiben minden elrohad szépen lassan. Ha Sátán beleszólhatna bármibe, akkor bárkit irányítani tudna és nem kellene elhitetnie semmit.

Vagy úgy gondolják páran, hogy a sátán súg a fülünkbe gondolatokat?

2015. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Írnék egy olyan könyvet, mint a Biblia, és elhinteném, hogy Isten írta.
2015. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

az elsővel nem értek egyet, messzemenően nem, mi ateisták úgy gondoljuk a világnézetünk azért a leghelyesebb mert sokkal szélesebb látókört és a valóság szemlélésének egy jobb lehetőségét veti fel, az első válaszadó ellenben pont olyan szűlátókörű és barbár választ adott amit inkáb egy szektástól vártam volna


először is tisztázzuk, hogy Istent hogy képzeljük el? Olyan mint a bibliában?

2015. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"először is tisztázzuk, hogy Istent hogy képzeljük el? Olyan mint a bibliában?"


Képzeld el hogy Isten teremtett mindent, beleértve téged is. Az itteni életed pedig egy próbatétel. A Sátán pedig azon van hogy te elbukj mert alsóbbrendűnek gondol téged. Ha a helyében lennél, mit tennél? Hogyan érnéd ezt el?

2015. dec. 15. 00:02
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Feltenném az embereknek a kérdést, hogy ha Isten annyira szeret minket, akkor minek tesz próbára, minek szenvedtet és hasonló ökörségek.
2015. dec. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Semmi? :)
2015. dec. 16. 08:59
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Csak nem akar leesni szegény ateistáknak... De majd én válaszolok helyettük:


Először is elhitetném magamról, hogy nem létezem, ugyanezt elhitetném Istenről is.


És lám a valóságban is pontosan ez történik.

2015. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedveske. Hogy derül ki hogy milyen az ember? Ha próbákra van téve. Ott derül ki, hogy ki az aki az első tesztet elbukja, van aki meg végigviszi. :) Ez a munkahelyeken is így van. Aki nem vizsgázik, marad a helyén, sosem fogja elvégezni az iskoláját.

Ha az élet csak lazsálás lenne meg ücsörgés a fotelben nem unnátok amúgy? :D

2015. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!