Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ókori zsidók végeztek...

Az ókori zsidók végeztek önkielégítést?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés meg rossz kategória. A Bibliában Mózes egyik törvényében sem szerepel erről parancs, pedig elég részletesen le van írva mit lehet szexuálisan és mit nem. Akkor ők nem is tudták mi az a maszturbáció vagy nem tartották rossz dolognak vagy valami más miatt nem került bele?
2020. ápr. 2. 21:53
 1/9 A kérdező kommentje:
zsidók*
2020. ápr. 2. 21:54
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ez alapján akik komolyan vették a vallást, talán nem. Mondjuk ez már mai zsidó magyarázat, azt nem tudom, hogy akkor, az ókorban hogyan gondolták.


[link]


De nem is szorultak rá, hiszen egy ideig többnejűségben éltek a zsidók.

2020. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy az ókori szövegeknek sokan a mai felfogásuk szerinti értelmet adják. Fel sem vetődik bennük, hogy akkor egyszerűen más volt a szavak jelentése. Ezért aztán egy mai kérdés felvetődésekor betű szerinti választ keresnek. Azonnal mondható: a csoda az, ha találnak.

Azt meg sem merem említeni, hogy mindenki a mai adaptációt olvassa. És meg van győződve, hogy az olvasottak pontosan megfelelnek az akkori gondolatoknak. És ha számos gondolat akkoriban egyszerűen más volt? Rengeteg ismert példa van erre. Ez esetben ki magyarázza el, hogy igen, ide ez van írva, de akkor másképpen értették (vagy sehogy).

2020. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, hogy más a szavak értelme, de utalás sincs rá. Hidd el, olvastam az egészet. Nem is úgy gondoltam, hogy úgy lesz benne, hogy "Ne maszturbálj!", de úgy sincs, hogy "Férfi ne nyúljon magához!" vagy akármi.
2020. ápr. 3. 17:20
 5/9 HaEv ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!

Nem hülye kérdés, amit kérdeztél. A válaszom: igen. Valószínűleg végeztek önkielégítést a zsidók. Azok is, akik test szerint voltak azok és azok is, akik felvették a vallást, de más nemzetiségűek voltak.

A Bibliában Mózesnek nincs törvénye. Az, hogy Mózes vette át a kőtáblákat, attól csak Mózesi törvénynek is hívják. Ha nagyon bele akarsz menni szabályokba, akkor ez is fontos.

Azért nem került bele, amiért például a dohányzási tiltás sem került bele. Nincs benne minden tiltás. Mert nem ez a lényege az Írásnak.

Miért kérdezed ezt? Lelkiismeretfurdalásod van/lenne, ha önkielégítés csinálsz/csinálnál?

Kezdjük az elején. Isten eredetileg nem is akart törvényt adni a zsidóknak! Az eredeti cél az volt, hogy mindenki egyenesen beszélhessen Istennel, láthassa Őt. A zsidók nem akarták ezt. Azt mondták, menjen inkább Mózes, és ő mondja el utána nekik, hogy mit mondott Isten. És amíg Mózes Istennel beszélt, ők lent buliztak. Mégpedig úgy, hogy másik istent kerestek maguknak... Érzed? A zsidókat igazából Isten nem is érdekelte, csak az kellett nekik, amit megkaphattak Tőle. Nagyon kevés kivétel volt.

Szóval hogyan is lehetne minden szabály benne a helyes viselkedésről, ha a legesleglényegesebbet nem lehet beletenni: Istent magát? Ha betű szerint keresel valamit, hogy a lelkiismeretedet elhallgattasd, szólok, sok mindent nem fogsz megtalálni benne. De ez nem jelenti azt, hogy helyes, amit teszel.

A kérdésed mögötti szándék sokkal fontosabb.

Aztán nézd meg, hogy igaz-e rád az, hogy az általunk Tízparancsolatnak hívott részben megszólaló Isten tényleg az Istened-e, vagy csak egy a sok közül... Megengeded-e Neki, hogy megszenteljen? "Papok királysága és szent népem lesztek." Ez a parancsok előtt van!

Röviden: tisztázd magadban, hogy szabályokat akarsz, vagy személyes kapcsolatot. És aztán élj annak megfelelően.

Szép napot!

2020. ápr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mózesi törvények alatt nem a Tízparancsolatra gondolok. Volt törvénye. A Torah-ra gondolok, ami Mózes 5 könyve. 2Mózes 19-től kezdődnek a parancsolatok és összesen 613 van belőle. Elég részletes leírások, sok vonatkozik a szexualitásra.

Nem volt olyan, hogy a zsidók nem akartak törvényt, én legalább is nem emlékszek rá.

Azért kérdeztem, mert sok egyház és szekta a képmutatóan legnagyobb bűnök közé sorolja és lehet hamisan. És igen,nekem is volt már bűntudatom miatta.

2020. ápr. 4. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogyne végeztek volna, nagyon is.
2020. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem nem voltak ráutalva, ezért nem is foglalkoztak vele.
2021. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha körül voltak metéltetve akkor max csak önmagukat tudták szopdosni.... Mint önkielégítés
2021. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!