Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik eleve elrendeltetés,...

Létezik eleve elrendeltetés, vagy tud az ember változtatni a sorsán?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, megszületik egy fiú. Élete elején már sok tragédia éri. Rossz családban nő fel, az apja iszákos, ver mindenkit otthon. Gyerekként állatokat ölt, gyújtogatott stb. Lelki és testi terrorba tartották, így felnőve bántalmazott gyerekből bántalmazó felnőtté válik. Felnőttként sok embert átvert, bántott és kihasznált. Hisz ezt látta otthon, torzult a személyisége.

Egy ilyen ember, hogy nyerhetné el a megváltást? Az ördög műve, hogy ilyen lett? Ez volt a "sorsa"? Kálvinnak igaza lenne, hogy Isten egyes embereket kárhozatra míg másokat örök életre rendel el?


Várom a válaszokat!



2020. ápr. 3. 21:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet mindkettő egyszerre. Azaz mindenki tud változtatni a sorsán, de a "forgatókönyv" az idők kezdete óta megvan. De az eleve lerendelés olyan formában, hogy "ez a sorsa, fogadja el" nem létezik.


Nem kell velem egyetérteni, ez csak egy lehetőség.

2020. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Nincs eleve elrendelés. Az ember azt aratja amit elvetett.

Szomorú amikor egy ember gyermekként rossz körülményekkel kezdi az életét. De ezért nem kell abban megmaradnia, vagy leragadni ennél. Abból kell kihozni a letöbbet amiben van, Isten ezt áldja meg.


Isten az ember elé álliotta a választás lehetőségét. Az tény, hogy egy gyermek rossz körülmények között születhet, de ezt nem is elhatározása, vagy eleve elrendelése miatt van. Hanem a szülei, és a körülmények "áldozata",

2020. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem, de mi a helyzet ha egy nem tud megváltozni? Mert mentális beteg, antiszociális személyiségzavarban szenved. Torzult a személyisége, nem tud szeretni. Ilyenkor mi a helyzet? Kárhozzon el, mert ő választotta ezt az utat? Szerintem ez nem választás kérdése.
2020. ápr. 3. 21:52
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha belenyugszunk a rosszba, vagy az éppen meglévő életünkbe, akkor eleve elrendeltetés szerint élünk tovább.
2020. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én ezen nagyon nagyon sokat gondolkoztam. És erre a következtetésre jutottam: Ezékielnek mondja Isten, hogy ha valaki bűn követ el és te nem figyelmezteted, akkor a te lelkeden lesz számon kérve. Jézus is mondja, hogy figyelmeztessünk valakit, ha bűnözik. Ebből kiderül, hogy más emberektől is függ a te lelked kárhozhat, ha más emberek nem segítenek. Ha viszont egy psziichopata úgy dönt, hogy jó útra akar térni, akkor lehet, hogy nem fog szeretni, de ha az akrata elég erős, akkor Isten szeretni fogja.
2020. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem kéne keverni a dolgokat, mert abból csak a sok hülyeség jön.

Te a kettős eleve elrendelésről beszélsz, ami egy alapjaiban téves református tan. De a "sima" eleve elrendelés teljesen bibliai, a Szentírásból egyszerűen igazolható keresztény tanítás.

2020. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

"Mert mentális beteg"


Isten nem igazságtalan, ezért tudja, hogy vannak igen sérült emberek. Biztos vagyok benne, hogy Ők nem esnek itélet alá, hiszen nem tudnak saját egyéni döntést hozni, és másokra vannak utalva.

2020. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
SZERINTEM, minden dontes a sajátunk, de csak egyfelekkeppen donthetunk minden helyzetben (minden dontesunket ezernyi kulso korulmeny befojasolta/ja). Am ez nem feltetlen vallas kategoriaju kerdes. Bar ha vallasos vagy es te is igy gondolkozol nem csodalom hogy felmerul igy menny es a pokol letjogosultsaga valamint a szabad akarat mint olyan megkerdojelezese.
2020. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Igazából egyszerű a kérdés: létezik mindenható isten?

Ha létezik, akkor van eleve elrendelés is.

Ha nem, akkor nincs (mivel létezik kvantumvéletlen).

2020. ápr. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Eleve gonosz elrendeltetés nem létezik, csak a CÉL az ami mindenki számára eleve adott!

Az ember pedig a sorsvonalát már a születése előtt eldönti, vagy ha annyira beteg az a lélek, hogy nem tud dönteni, akkor az őrangyalai döntenek a sorsvonaláról, hogy milyen életet kell vállalnia!



"Te egy óriási tévedésben vagy! Először is, nem a szüleid akartak téged, hanem te akartad a szüleidet. Másodszor, nem kötelességük a gyermek érdekében semmit sem csinálni! Ha akarják, elfogadják a gyermeket, ha akarják, elvetik a gyermeket. Ehhez a gyermeknek semmi köze! A gyermek akkor egy másik szülőt fog magának választani, ha születése előtt a szellemvilágban, van olyan érett az illető, hogy maga választhasson. Ha nem érett arra, akkor majd fognak helyette mások dönteni születése körülményeiről. Nem hallottál még a karmáról? A karma az a sorsvonal, amelyet már születésed előtt vállaltál, hogy a vállalt keretben olyan szeretet-döntéseket hozz, amelyek lehetővé teszik számodra azt, hogy fejlődj lelkileg. Nincs itt szó semmiféle eleve elrendelésről, de igenis szó van egy olyan sorsvonalról, amelyet választottál, és amelyre szabad döntéseid által fűzöd föl magadat.


Szüleid nem felelnek érted! Ők önmagukért felelnek, s ez az a terület, amelybe neked nincs beleszólásod, mint ahogy nekik sincs abban, hogy te felnőtt fejjel ártasz, vagy használsz magadnak. Te magadért felelsz, s a felelősséget magadért nem háríthatod át senkire a világon!


Drága Gyermekem! Bármennyire is kényelmetlen, de meg kell mondanom, hogy nincs igazad! Neked egyedül és kizárólag csak magadat kell megnevelned, és senki mást. Ha pedig mások nem magukat nevelik, ahhoz neked nincs semmi közöd. Az az ő ügyük. Bőven elég feladat számodra az, hogy meglásd saját szemedben a gerendát. Majd, ha ezt kivetted, akkor hozzáláthatsz, hogy kivedd mások szeméből a szálkát. De ahhoz, hogy ezt elérd, ez a jelenlegi földi életed önmagában nem ad elég időt. Foglald hát le magad saját neveléseddel! Számomra is nagy örömöt jelentene, ha e munkádat be tudnád fejezni még ebben az életedben. Persze, ennek a lehetősége megvan, de akkor tényleg nem szabad mások hibáival törődnöd, csak azzal, hogy környezetedet és körülményeidet hogyan fordítsd arra, hogy TE növekedni tudj a szeretetben. "

"Nem minden sorsszerűen, hanem minden sorsvonalszerűen történik! Véletlenek valóban nincsenek. De ez nem jelenthet fatalizmust! Eleve csak a CÉL van elrendelve mindenkinek, és az, hogy ennek felvállalása nélkül senki nem lehet boldog. Mindenki válogathat a különböző eszközökben, de nem válthatja le a CÉLT, vagyis azt, hogy az Én Titokzatos Testembe tagozódjék, ha valóban el akarja érni szíve békéjét, a boldogságot. Ennek felvállalása semmiképpen sem szertartás kérdése. Természetesen jó, ha ezt a magatartást lepecsételi valamilyen szertartás is. De a hangsúly feltétlenül az előbb út-ként megfogalmazott magatartáson van.


Itt megemlítem, hadd tudja meg mindenki, aki olvassa a HANG-könyveket, hogy immár kétezer éve, szinte intézményesen mindent elkövetnek a különböző felekezetek, hogy az a tartalom, amit ÚT-nak neveztem el, és Magammal azonosítottam, felismerhető ne legyen. A leghatékonyabb eszköz pedig, amit ennek érdekében felhasználtok, a Biblia! Az a Biblia, amely az Én evangéliumaimat is tartalmazza, s amelynek minden sorát az evangéliumaimhoz kellene igazítanotok, de nem tanításom cáfolására, főleg nem kiegészítésére, hanem megerősítésére!


Mikor fogjátok megérteni végre, hogy nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek! Mikor fogjátok megérteni végre, hogy a betű öl, de a Szentlélek, ha átadjátok értelmeteket Neki, akkor csodálatos fénnyel és erővel tölthet el benneteket!? "

Jézus; A HANG - könyv 2290

2020. ápr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!