Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy igaz keresztény ember...

Ha egy igaz keresztény ember öngyilkos lesz, kerülhet a Mennyországba?

Figyelt kérdés
Aki egész életében próbált helyesen cselekedni, szerette az embertársait és ott segített, ahol tudott (persze nem volt hibátlan), de öngyilkos lesz, ő kerülhet a mennybe? Hiszen Isten kegyelmes és igazságos a Biblia szerint, akkor egy jó embernek is képes megbocsátani egy utolsó bűnt, ugye?

2020. márc. 30. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A jobb lator élete nagyobb részében rossz volt, gonosz dolgokat tett, s mégis utolsó pillanatban nyerte el az üdvösséget. Így a keresztény ember is elbukhat az utolsó pillanatba, s juthat a kárhozatra. Azonban egyedül Isten látja, hogy ilyenkor mi zajlik le az öngyilkos ember fejében. Pillanatnyi elmezavar, vagy tudatosan dob el mindent, megbánja közben tettét? Számtalan eshetőség lehet.
2020. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha annyira bízik Istenben akkor mérnem hívja akkor is Őt segítségül, azzal hogy elmenekül a fekete álomba egyben elutasítja azt is, hogy Isten képes volna rajta segíteni a helyzetében és boldoggá tenni. Hiszen Isten a szeretet és Ő az aki csodákat képes tenni. Mint Izraelt is hányszor megmentette vagy Dávid és a góliát története stb. A Jézusi csodákról nem is beszélve..

Nekem ez jutott eszembe így most..

2020. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*mérnem* helyett miért nem akart felül lenni..
2020. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
az igaz keresztény ember nem lesz öngyilkos, semmilyen oknál fogva
2020. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 jdfGabrella ***** válasza:
Igen
2020. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos előfordul ilyesmi. Vannak olyan depresszió elleni gyógyszerek, nyugtatók, amik öngyilkos gondolatokat okozhatnak és depressziót is (irónikus, de így van). Egy ismerősöm is valószínűleg ilyen gyógyszertől lett öngyilkos. (Az orvosa azt mondta a férjének, hogy még elég sokáig is bírta, mert a legtöbben, akik ugyanazt a gyógyszert szedték, már sokkal hamarabb öngyilkosok lettek).

Hogy ki lesz feltámasztva, és ki nem, az Jézus dolga, nem a miénk. Ő biztos, hogy igazságosan és irgalmasan fog megítélni minden élő és halott felett (I. Tim. 4:1). Mi emberek is figyelembe vesszük az enyhítő körülményeket az igazságszolgáltatásban. Biztos vagyok abban, hogy ő is így fog tenni.

2020. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz keresztény nem lesz öngyilkos, hacsak nem nagyon elborult aggyal.
2020. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Llaa@ válasza:
Isten megbocsát, ez az én véleményem. Nem másoknak ártott az öngyilkos, magának. Sőt, ha keresztény az illető, talán épp Istenhez vágyik. Jobb bízni benne, hogy jobbá teszi az ember életét, de ha valaki mégis ezt választja, nem kerülhet ezért pokolra csak emiatt.
2020. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A Mennybe kerülés nem azon múlik, hogy mit tettél! Azon múlik, amit Isten tett! A bűnök árát kifizette, neked már nem kell érte fizetni, ha elfogadod. Tehát felmerül a kérdés, hogy az "igaz keresztény" fogalmát úgy érted, ahogy az első magyarázó mondatodban leírtad? Mert akkor olvasd tovább a Bibliát, és rájössz, hogy kereszténynek lenni nem ezt jelenti. Igaznak lenni nem ezt jelenti.

Isten már nem képes megbocsátani több bűnt - már régen túlvan rajta, minden bűnöd és bűnöm már régen meg van bocsátva! Az is, amit még nem követtünk el. Azoké is, akik még nem születtek meg. Az összes!

A halál neme nem változtat azon, hogy a Mennybe kerülsz-e.

Viszont.

Ha azért kérdezed ezt, mert véget akarsz vetni az életednek, és nem vagy biztos benne, hogy jól teszed, akkor ha gondolod, írj rám privátban. Elmesélem, én miért gondoltam meg magam, amikor huszonévesen, keresztényként öngyilkos akartam lenni.

Pacsi :)

2020. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Öngyilkos nem kerülhet a mennybe!
2020. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!