Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan álljak egy már általam...

Hogyan álljak egy már általam ismert gyontató elé ezzel a bűnnel?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, és eddig rendszeresen gyontam. Ám 1 éve annyira meggyengült a hitem hogy már-már ateistának soroltam volna be magam. Mostanában viszont visszanyertem elvesztett hitemet. Szeretnék gyónni de nem tudom hogyan álljak oda a pap elé és mondjam el neki hogy mi történt. Szükséges ilyen helyzetekben elmondani hogy mikor gyontam utoljára és azt hogy miért ilyen rég? Félek hogy mit fog szólni, hiszen eddig is nála gyontam és valószínűleg feltűnt neki hogy már egy ideje nem latogattam miseket stb.

2020. ápr. 4. 01:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mehetsz majd olyan gyóntatóhoz is, akit nem ismersz.

Egyébként évente egyszer kötelező gyónni, úgyhogy annyira azért még nem lógsz ki a sorból (csak ahhoz képest, hogy korábban gyakrabban szoktál gyónni).

2020. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ezt a "kötelező" szót nem szeretem..nem akarom úgy felfogni a gyónást mint egy kötelezően lefuttandó kör, hanem inkább mint egy ajándék Istentől az embereknek.

Értem hogy mit szerettél volna mondani és köszönöm a válaszod! ❤️

2020. máj. 10. 00:22
 13/17 anonim ***** válasza:

Már feloldották mindenhol a kijárási korlátozást.


Ami a szentmisék látogatását és a gyóntatást illeti, kezd minden visszazökkenni az eredeti kerékvágásba...


Sikerült a terved? Elmentél azóta gyónni?

2020. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Jövöhéten tervezek elmenni. Kisgyerek is van itthon, ezért nem "merészkedtem" még ki a házból.

Viszont a gyónással szemben is eléggé bátortalan vagyok de igyekszem :)

2020. máj. 31. 23:54
 15/17 A kérdező kommentje:

Ma sikerült elmennem. Leírhatatlanul hálás vagyok Istennek, és Nektek is a segítségetekért! Minden simán zajlott, nem volt egy kínos pillanat sem ami azért elég ritka egy gyónás során 😅.

Bementem és csak elmondtam neki mindent, azt akartam hogy tudja miért nem voltam aktív a plébánia közösségen.

Egyáltalán nem volt megvető vagy "haragos". Jól mondtátok, nem győzte hangsúlyozni, hogy mennyire örül és milyen jó dolog az hogy visszatértem Istenhez és a hitemhez is. Ha bárki hasonló csónakban evez, üzenem hogy bátran forduljatok bármelyik atyához.

2020. jún. 22. 18:44
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén örülök a sikerednek! Csak így tovább!


13-as válaszoló ("véletlenül" pont idetévedtem ehhez a kérdéshez is - többek között.)

2020. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hála Istennek! :)
2020. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!